Формування національно свідомої особистості

Автор: вчитель української мови та літератури Безкоровайна Юлія Анатоліївна

вчитель української мови та літератури Безкоровайна Юлія АнатоліївнаДо вашої уваги презентація досвіду роботи з проблеми «Формування національно свідомої особистості засобами національно-патріотичного виховання». Саме над цією проблемою я працюю упродовж декількох років, так як вважаю, що формування національно свідомої особистості  – одне з головних завдань сучасного вчителя.

Моє завдання – створення таких  педагогічних умов, які б  виховали  в кожній дитині національно свідому,   духовно розвинену Людину.

Теоретичні основи досвіду ґрунтуються на засадах національної педагогіки з одвічними ідеями Сухомлинського, Максимюка, Ващенка. А  інструментарієм у формуванні основ громадянської ідентичності й  національно патріотичної свідомості виступають  виховні інтерактивні технології.

Система моєї  роботи ґрунтується вихованні трьох складових: толерантна людина, гармонійна особистість, гідний громадянин.

Формування національно свідомої особистості

Реалізація цих виховних компонентів   дозволяє розвивати національно свідому особистість у відповідності до її здібностей, інтересів і можливостей. Це підтверджує моніторинг рівня вихованості, національної свідомості та громадського спрямування, який проводиться щорічно в класному колективі на початку навчального року (Слайд з гістограмою) . Результатом роботи є  розроблена  мною модель виховної системи.

Пропоную вам стати учасниками сюжетно-рольової гри, з використанням одного з прийомів активної форми виховання «Соціодрама», який полягає у моделюванні проблемних соціальних ситуацій

Головне питання, яке ми повинні вирішити сьогодні у процесі нашої роботи – ЯК ВИХОВАТИ  самодостатню, патріотичну, сповнену національної гідності, а головне щасливу особистість за допомогою такої ціннісної складової, як «родинного виховання».

Практична частина – програвання прийому «Соціодрама»

Хочу представити вам позицію учениці  школи, в якій я працюю. Вона вже визначила для себе головні цінності життя, ВИБРАВШИ ДЛЯ СЕБЕ наступні ЖИТТЄВІ орієнтири : ГРОШІ, СЛАВУ, ВЛАДУ.

Наше завдання – довести моїй учениці, що гроші, слава, влада – це суспільні явища, які відходять, а основною стимулюючою ланкою набуття життєвого досвіду є родина, і показати, як вона впливає на розвиток національно свідомої особистості.

Кожен з вас обирає завдання :

  • Позиція 1 Родина – це тепло, яке не тільки радує, а й зігріває душу…
  • Позиція 2 Родина – це благодатний дощик, який поливає паростки дитячої душі…
  • Позиція 3 – гроші в житті не головне, за них щастя не купиш, влада, престиж і гроші –  цінності, що швидко проходять.

Подивіться на представлену нами картину. Які моральні цінності ми можемо трансформувати на благодатний ґрунт дитячої душі через родинні цінності.

Сьогодні, я спробувала поділитися з Вами одним з тих прийомів, які використовую у своїй практиці виховної діяльності. Але  проблема, яка була поставлена на початку відкрита – ЯК ВИХОВАТИ? – Тому пропоную Вам,

Прикрасити створену нами особистість квітами, заропонувавшисвої родзинки у процесі виховання національно свідомої особистості.

І все це допомагає мені  у досягненні моєї головної цілі – виховати національно свідому, гармонійно розвинену особистість.

Таким чином, система роботи з трансляції цінностей допомагає невимушено вирішувати складні виховні завдання:

  • формувати людину діяльною, бо бездіяльна не має майбутнього;
  • формувати людину, що має систему знань, бо «порожня голова не мислить;
  • формувати людину мислячу, бо бездумна- небезпечніша за ворога;
  • формувати людину моральну, бо суспільство зацікавлене у громадянині, що знає і розуміє, в чому саме полягає національний інтерес країни і її громадян у сучасному світі.

Та я впевнена, що школа може виховати, не тільки заходами, а й тим духом, який склався між вчителями та учнями, класним керівником і його дітьми. І ще раз стверджуюсь в думці, що головне- жити з дітьми спільною діяльністю, це і буде кращий зразок виховання.

Презентація досвіду виховної роботи

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Презентація досвіду роботи Юлії Анатоліївни, вважаю, заслуговує уваги. Проблема досить актуальна. Доля України залежить від тих, хто сьогодні сидить за шкільними партами, залежить від національної свідомості її громадян. Саме тому формування національно свідомої особистості повинне займати провідне місце.

  2. Національно-патріотичне виховання особистості завжди на першому місці. Ви поділилися своїм баченням і досвідом роботи.А це заслуговує позитивного схвалення.Успіхів Вам.Дякую

  3. Хотілося звернути увагу на формування національно свідомої особистості через історичне минуле. Хочу звернути увагу, що я не побачив використання інтерактивних технологій.

  4. Питання, яке ви порушили, дуже актуальне. Виховувати національно свідому особистость покладено не тільки на учителя, викладача, але і на батьків. Нажаль не всі це розуміють. Підготовити молодь до соціума – складний етап. І обов’язок – об’єднати зусилля на виховання молодого покоління.