mail@urok-ua.com
Магазин UROK-UA.com

Формування національно свідомої особистості

Автор: вчитель української мови та літератури Безкоровайна Юлія Анатоліївна

вчитель української мови та літератури Безкоровайна Юлія АнатоліївнаДо вашої уваги презентація досвіду роботи з проблеми «Формування національно свідомої особистості засобами національно-патріотичного виховання». Саме над цією проблемою я працюю упродовж декількох років, так як вважаю, що формування національно свідомої особистості  – одне з головних завдань сучасного вчителя.

Моє завдання – створення таких  педагогічних умов, які б  виховали  в кожній дитині національно свідому,   духовно розвинену Людину.

Теоретичні основи досвіду ґрунтуються на засадах національної педагогіки з одвічними ідеями Сухомлинського, Максимюка, Ващенка. А  інструментарієм у формуванні основ громадянської ідентичності й  національно патріотичної свідомості виступають  виховні інтерактивні технології.

Система моєї  роботи ґрунтується вихованні трьох складових: толерантна людина, гармонійна особистість, гідний громадянин.

Формування національно свідомої особистості

Реалізація цих виховних компонентів   дозволяє розвивати національно свідому особистість у відповідності до її здібностей, інтересів і можливостей. Це підтверджує моніторинг рівня вихованості, національної свідомості та громадського спрямування, який проводиться щорічно в класному колективі на початку навчального року (Слайд з гістограмою) . Результатом роботи є  розроблена  мною модель виховної системи.

Пропоную вам стати учасниками сюжетно-рольової гри, з використанням одного з прийомів активної форми виховання «Соціодрама», який полягає у моделюванні проблемних соціальних ситуацій

Головне питання, яке ми повинні вирішити сьогодні у процесі нашої роботи – ЯК ВИХОВАТИ  самодостатню, патріотичну, сповнену національної гідності, а головне щасливу особистість за допомогою такої ціннісної складової, як «родинного виховання».

Практична частина – програвання прийому «Соціодрама»

Хочу представити вам позицію учениці  школи, в якій я працюю. Вона вже визначила для себе головні цінності життя, ВИБРАВШИ ДЛЯ СЕБЕ наступні ЖИТТЄВІ орієнтири : ГРОШІ, СЛАВУ, ВЛАДУ.

Наше завдання – довести моїй учениці, що гроші, слава, влада – це суспільні явища, які відходять, а основною стимулюючою ланкою набуття життєвого досвіду є родина, і показати, як вона впливає на розвиток національно свідомої особистості.

Кожен з вас обирає завдання :

 • Позиція 1 Родина – це тепло, яке не тільки радує, а й зігріває душу…
 • Позиція 2 Родина – це благодатний дощик, який поливає паростки дитячої душі…
 • Позиція 3 – гроші в житті не головне, за них щастя не купиш, влада, престиж і гроші –  цінності, що швидко проходять.

Подивіться на представлену нами картину. Які моральні цінності ми можемо трансформувати на благодатний ґрунт дитячої душі через родинні цінності.

Сьогодні, я спробувала поділитися з Вами одним з тих прийомів, які використовую у своїй практиці виховної діяльності. Але  проблема, яка була поставлена на початку відкрита – ЯК ВИХОВАТИ? – Тому пропоную Вам,

Прикрасити створену нами особистість квітами, заропонувавшисвої родзинки у процесі виховання національно свідомої особистості.

І все це допомагає мені  у досягненні моєї головної цілі – виховати національно свідому, гармонійно розвинену особистість.

Таким чином, система роботи з трансляції цінностей допомагає невимушено вирішувати складні виховні завдання:

 • формувати людину діяльною, бо бездіяльна не має майбутнього;
 • формувати людину, що має систему знань, бо «порожня голова не мислить;
 • формувати людину мислячу, бо бездумна- небезпечніша за ворога;
 • формувати людину моральну, бо суспільство зацікавлене у громадянині, що знає і розуміє, в чому саме полягає національний інтерес країни і її громадян у сучасному світі.

Та я впевнена, що школа може виховати, не тільки заходами, а й тим духом, який склався між вчителями та учнями, класним керівником і його дітьми. І ще раз стверджуюсь в думці, що головне- жити з дітьми спільною діяльністю, це і буде кращий зразок виховання.

Презентація досвіду виховної роботи

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
1957

Магазин UROK-UA.com

А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарів

 1. Хотілося звернути увагу на формування національно свідомої особистості через історичне минуле. Хочу звернути увагу, що я не побачив використання інтерактивних технологій.

 2. Питання, яке ви порушили, дуже актуальне. Виховувати національно свідому особистость покладено не тільки на учителя, викладача, але і на батьків. Нажаль не всі це розуміють. Підготовити молодь до соціума – складний етап. І обов’язок – об’єднати зусилля на виховання молодого покоління.