mail@urok-ua.com

Інтегрований урок з математики та природознавства в 1 класі

Автор: вчитель початкових класів Прокопенко Ганна Олександрівна

Тема. Закріплення знань про нумерацію чисел, їх склад. Складання прикладів на додавання за малюнками.

Мета:

  • Закріплювати знання учнів про нумерацію чисел, їх склад;
  • вдосконалювати вміння лічити предмети, розвивати вміння вживати порядкові числівники; розвивати мовленнєві навички та мислення, уважність, спостережливість, пам ‘ять;
  • виховувати любов і бережне ставлення до при­роди, тварин, птахів рідного краю.

Обладнання: Малюнки із зображенням зимуючих птахів, тварин, таблиці для усної лічби, предметні малюнки поїзда, сигнальні картки етапів уроку.

Зміст уроку

І. Організаційний момент

– Діти, в народі кажуть, що добрий гість – дому радість,сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Давайте з вами привітаємо гостей.

Всі: Ми вам раді, добрі люди,

І вітаємо щиро вас,

Та запрошуємо ласкаво

На урок у 1 клас!

-Зараз сядуть лиш дівчата,

А за ними і хлоп’ята,

Ми урок розпочинаєм,

Математику вивчаєм.

в) Зафіксуйте свою готовність до уроку за допомогою значків ( на полях зошита)

☺ Я зацікавлений уроком;

☺ Я байдужий до уроку;

☺ Я не бажаю працювати.

ІІ. Оголошення теми уроку , мотивація навчальної діяльності.

Вступна бесіда вчителя за запитаннями.

  • Діти, яка зараз пора року? Якій останній місяць осені? Яка настане після осені пора року? Назвіть перший місяць зими. За якими ознаками впізнаємо зиму?
  • А ви любите подорожувати? Сьогодні на уроці ми вирушаємо у казкову подорож у лісове королівство математики на веселому поїзді.
  • А поїдемо ми на ньому для того, щоб повторити та закріпити наші знання про нуме­рацію чисел, склад чисел; для того, щоб допомогти казковим мешканцям лісу.
  • Ми з вами побуваємо на зупинках –

> (каліграфії), 1+1 (усний рахунок), ! (уваги), s (допомога), † (відпочинку), h (естафета), § робота з підручником), ´ (таємниці)

(На дошці намальовані тільки емблеми етапів уроку).

III. Повторення вивченого

1 .Каліграфічна хвилинка

  • Яке сьогодні число? (25) Ми ще не вивчали двоцифрові числа, то скажіть, скільки буде, якщо скласти ці числа (7). Ця цифра і буде нашою каліграфічною хвилинкою.
  • З яких елементів складається число 7 ?

( Сім складається із хвилястої горизонтальної лінії, довгої похилої лінії та короткої горизонтальної лінії). Розкажіть все про це число.( Число 7 стоїть після числа 6 і перед числом 8, сусіди числа 7 – 6 і 8, воно більше 6 на 1 і менше 8 на 1, у тижні 7 днів , і веселці 7 кольорів та ін….) Пишемо у повітрі, потім 1 рядок у зошиті.

2. Усний рахунок

  • Але наш поїзд ще не готовий, щоб поїхати. Нам потрібно правильно назвати номери вагонів, які будуть їхати. Я називаю приклад, а ви піднімаєте номер картки з правильною відповіддю. ( 1 учень виставляє поїзди на зворотній стороні дошки діти показують картки з відповіддю і викладають на партах цифри).
  • 6 додати 2; який вагон передує вагону 2?; сусіди вагона 5; 9 додати 1; який вагон йде за вагоном 2; знайдіть суму чисел 3 і 2; яке число знаходиться між числами 6 і 8?; наступне число числу 8?; 1 додати 1?

8 1 4 6 10 3 5 7 9 2

  • І вийшов у нас склад поїздів не простий, а цифровий. Але поїзд не може вирушити, треба всі вагони розставити по порядку, починаючи з найменшого.

( Всі учні записують у зошиті – записують числа від 1 до 10, один учень працює на дошці).

  • Яке найменше число в натуральному ряді?, а яке наступне? Як одержати наступне число?, попереднє?, назвіть всі числа від 9 до 5; від 2 до7.
  • Молодці, гарно впорались.
  • Всі. – Чух – чух-чух-чух

Потяг їде-ух-ух

По лісах, по горах.

По донецьких степах.

  • Приїхали. Наступна зупинка. Розвиток уваги.

3. Математичний диктант

  • Запишіть число 9, запишіть сусідів числа 6, попереднє число числу 10, яке число стоїть між числами 4 і 6, яке число передує числу 4, запишіть всі числа, які менші від 5, починаючи з найменшого.

(Перевірка, 1 учень читає відповіді.)

  • У кого немає помилок, намалюйте у зошиті на полях корону.

4. Повторення складу чисел

  • Ось ми приїхали на наступну зупинку у лісову школу, де займаються птахи.
  • Які вам знайомі? ( розгляд малюнків). Які з них залишаються у нас зимувати, а які відлітають у теплі краї? А можливо, це ті пташки, яким ми нещодавно допомогли у нашій акції «Допомога птахам», де ви разом з батьками зробили годівнички і розвісили їх біля своїх будинків.
  • Одна з цих пташок загадає вам про себе загадку:

«Жовті груди маю і за день стільки з’їдаю скільки сама важу.» (Синичка).

Ось, що вона про себе розповідає:

У мене жовта сорочка, чорна краватка, зеленувата спинка. Я дуже рухлива. Гострим дзьобиком я дістаю з тріщини на деревах комах, личинки. Взимку я полюбляю насіння проса, вівса, крихітки хліба, шматочки сала. Отже, чим ми можемо допомогти взимку пташкам?

  • Синичка числа тут лишила

1 прочитати їх просила,

Щоб їй допомогти,

Треба склад числа знайти.

Інтегрований уроку з математики і природознавства

А зараз в зошитах самостійно напишіть склад числа 5. Взаємоперевірка.

Вирушаємо далі у подорож і наступна зупинка „Відпочинок”.

Фізкультхвилинка (з виконанням вправ під музику ).

  • А тепер вирушаємо далі. Але хто це тут плаче? Це Котик, бо миші поїли його аркуші з прикладами .
  • Треба їх встановити.

( Естафета по рядках, приклади-ланцюжки). Перевірка. (Останній учень прибігає до дошки і вибирає картку з відповіддю свого прикладу, на зворотній стороні написані правильні відповіді).

IV. Робота з підручником.

  • Наша подорож триває далі з нашими казковими тваринами і птахами і зупиняємось на станції „Підручник”.
  • Скласти за малюнками 3 приклади і записати їх. ( Один учень біля дошки).
  1. Порівняння чисел.
  • Але хто це тут стукає? Хто сперечається? А це білочки ділять горішки. Треба їм

допомогти.

4   6    10 8       7 7     5   3

( з коментуванням)

  • Допоможіть їм правильно поділити горішки. У якому випадку білочки будуть задоволені?

V. Хвилинка цікавого.

  • Ось ми і підійшли до зупинки „ Таємниця”.

Читання розповіді В.Приходька „Живі ліхтарики”.

Якось засидівся я з вудочкою допізна. Але що це?

З темряви переді мною світилося двоє очей!

Підійшов я ближче й мало не розреготався. Виявилося, що в траві засвітили свої ліхтарики жучки-світлячки.

Через тиждень прийшов я знову до озера на ночівлю. Жучки-світлячки горіли вже не так яскраво, як минулого разу.

Вранці пішов затяжний дощ і зіпсував мені всю риболовлю. Не зрозумів я тоді, що жучки попереджали мене про негоду. Адже перед сонячною дниною жучки- ліхтарики світять яскравіше, а перед негодою тьмяніють.

Бесіда за змістом.

  • Про яку таємницю ви дізналися з оповідання?
  • Хто такі „Живі ліхтарики?”

VI. Підсумок уроку.

Ось ми і приїхали на зупинку „Підсумок””.

  • Зафіксуйте свій настрій.
  • Ми прощаємось з казковим лісом, з веселим поїздом, із королівством математики.
  • Чи на всіх зупинках ми встигли побувати?
  • Хто найбільш з усіх отримав корон?
  • Що з уроку візьмемо на майбутнє?
  • Діти, всі ви рахували,

Гарно працювали,

Любі діти, гості шановні,

Побажати вам щиро хочу

Щастя і здоров’я!

Хай ваша доля квітне,

Як в українському віночку квіти.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 оцінки. Рейтинг публікації: 4.7 з 5)
2081
А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?
Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

  1. Конспект уроку побудовано на основі методичних вимог. Всі завдання комплексно поєднуються між собою. Зміст матеріалу відповідає основним принципам навчання, а саме системності, наступності та зв’язку з життям. Гарна розробка уроку!

  2. Щиро дякую автору за чудовий урок в формі подорожі у лісове королівство математики на веселому поїзді. Прекрасні зупинки „Підручник”, “Таємниця” тощо)))

  3. Розвиток логічного мислення, вмінь зіставляти, порівнювати, узагальнювати. Тісний зв’язок навчання з інтересами учнів. Урок наповнений творчими завданнями.Раціонально розподілений час на кожному з етапів уроку.

  4. Оригінальністю урока на етапі повторення є пригадання теоретичного матеріалу перед початком практичних дій. На кожному етапі уроку прослідковується мотивація учнів до діяльності.

  5. Вчитель вдало поєднала матеріал з математики та природознавства. Велику увагу приділяє усному рахунку. Структура уроку методично грамотна. Час на етапи уроку роподілений доречно. Єдине, що хотілося б більше матеріалу з природознавства. Дякую за урок.

  6. В рамках даного уроку поєднання математики з природознавством виглядає гармонійно. Вдало застосовані методи роботи і різноманітні прийоми. А сам урок навчає дитину добувати самостійно знання, розвивати інтерес до навчання.

  7. Незважаючи на те, що математика на даному уроці була домінуючим предметом, учні отримали великий обсяг інформації з природознавства. Незвичний хід уроку спонукає інтерес і стимулює активність учнів першого класу.

  8. Дуже сподобалась ідея використання фіксації готовністі до уроку за допомогою значків та позначення на дошці емблемами етапів уроку . Обов’язково використаю у роботі!