Пошуково-дослідницький проект

“Календарно-обрядова поезія та пов’язані з нею звичаї та обряди українців”

Автор: вчитель української мови та літератури Безкоровайна Юлія Анатоліївна

вчитель української мови та літератури Безкоровайна Юлія АнатоліївнаМета проекту: дослідити календарно-обрядову поезію та пов’язані з нею звичаї та обряди українців.

Завдання проекту:

1. Визначити літературу для дослідження.
2. Провести дослідження обрядових пісень щодо поділу на цикли.
3. Систематизувати обрядові пісні за циклами.
4. Створити за календарно-обрядовими піснями інсценівки українських звичаїв та обрядів, з ними пов’язаних.

Статус проекту: внутрішній
Термін реалізації: лютий – березень
Очікувані результати проекту:
– Створити «Народний календар»;
– Виступити перед учнями школи з презентацією українських звичаїв та обрядів, пов’язаних з обрядовими піснями.

Опис діяльності

План виконання проекту

1. Поставити завдання проекту.
2. Визначити джерела потрібної інформації –обрядові пісні щодо визначення їх циклів.
3. Збір та обробка інформації.
4. Систематизувати та узагальнити результати пошуку.
5. Створити календар за результатами дослідження.
6. Презентувати роботу перед учнями школи.
7. Оцінити роботу щодо виконання проекту.

Результат проекту

Завантажити “народний календар” в форматі doc на свій комп’ютер

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 коментарів

  1. Проект – це завжди результативна та цікава форма роботи. Вона дає можливість використати ресурси кожної дитини, які, можливо ,не розкриваються на уроці.Тема актуальна завжди, знати про свій народ усе- це необхідно, особливо зараз.

  2. На перший погляд, все здається просто, але справді це тітанічна праця вчителя. Згодна з тими, хто писав коментарі: робота корисна як для вчителя, так і для дітей. Цікаво, що вчитель разом з дітьми окрім календаря ще й створили за календарно-обрядовими піснями інсценівки українських звичаїв та обрядів, з ними пов’язаних. Моледець ви, Юлія Анатоліївна.

  3. Праведна пісенна душа українського народу,що проявляє себе в обрядах і звичаях,слугує авторитету нашої нації як гуманної,красивої у всіх проявах,а отже – безсмертної.Проект яскравий,відображає світогляд наших предків

  4. Юлія Анатоліївна продемонструвала досить цікавий пошуково-дослідницький проект. Створений календар за результатами дослідження заслуговий уваги. Безумовно, за цим стоїть величезна праця вчителя та вихованців. Так тримати!

  5. Сьогодні набуває все більшого поширення метод проектів, але часто все залишається на етапі планування, тобто на папері. Ваш приклад варто взяти на озброєння, цікава дослідницька робота, практичне значення результату. Дякую)

  6. Гарна робота. Тема надзвичайно цікава як для дітей так і для педагога. Уявляю собі, скільки треба часу і наполегливості, щоб створити такий цікавий і корисний календар. З Вашого дозволу застосую його у свой роботі з учнями. Ілюстрація на високу рівні. Дякую за Вашу кропітку роботу.

  7. Народознавча тематика уроків мови та літератури має великий навчально-виховний потенціал. А коли вона розкривається по-сучасному, зокрема у формі дослідницького проекту, тоді реалізується чи не найголовніший принцип у навчанні рідної мови – комунікативно-діяльнісний.Публікація заслуговує високої оцінки. Дякую Вам.

  8. Цікавий проект.Учитель провела велику роботу з підбором матеріалу до пошуково- дослідницького проекту.Це ,свого роду ,міні наукова робота,яку треба ще й захистити, а інші учні слухають і задають запитання .Учитель молодець. Цю роботу можна допрацювати і в старших класах писати наукову роботу МАН.

  9. Чудова робота!!! Адже свята, традиції, звичаї – своєрідне схови­ще нашого народу. Отож, їх треба якнайуважніше вивчати і якнайшвидше відновлювати, бо саме вони мають стати основою нашого відродження. Повернуті із віковічного забуття, вони послужать духовній розбудові незалежної України,

  10. Дуже цікавий проект. Зайвим мені здається є наявність календаря на кожний місяць. Я вважаю, що доречнішим було б помістити інформації у вигляді тез про звичаї та обряди українців. Щиро Вам дякую!!!

  11. Пані Юліє, сапасибі за ваш народний календар. Буду використовувати у 6 класі при виченні календарно-обрядової творчості.

  12. Дуже цікавий проект. При його підготовці у дітей розвиваються пошукові та дослідницькі здібності; ця діяльність дозволяє проявити себе, спробувати свої сили. А в ході захисту проекту чітко і переконливо викладати інформацію, захищати свою точку зору. Звичайно, вимагає неабиякої підготовки вчителя до проведення цього проекту та впорядкуванню і оформленню матеріалів. Велике спасибі за наданий матеріал.

  13. Дуже цікавий календар и і корисний. Жаль в мене при завантаженні – текст навпаки. Але це ніяк не вплинуло на оцінку проекту. Матеріал, ілюстрації відповідають темі і меті проекту.

  14. Показник вдалого проекту – його результат. Юлія Анатоліївна разом з учнями чудово справилась з цим завданням. Обрядовий календар заслуговує уваги: змістовно, цікаво і естетично оформлено.

  15. Результат проекту просто вражаючий. Чудова робота, і досить корисна. Думаю, учні багато чого запам’ятають про цю тему. Можна роздрукувати і повісити у класі.

  16. Метод проекту має багато позитивних рис: привчає учнів до самостійної дослідницької роботи, сприяє формуванню вмінь мислити, аналізувати, співставляти; виховує наполегливість, толерантність. Від учителя вимагає вміння організувати таку роботу з учнями (бути диригентом великого оркестру, який виконує складний музичний твір). У Безкоровайної Ю.А це вийшло!