mail@urok-ua.com

Конспект уроку з зарубіжної літератури
Байки Єзопа

Автор: Вчитель світової літератури Торохтило Тетяна Григорівна

Байки Єзопа

Тема уроку: Езоп та його байки.

Мета уроку: познайомити учнів з байками Езопа, навчити правильно читати твори даного жанру, виховувати інтерес до читання байок.

Обладнання: портрети байкарів світу. Виставка книг з необхідними до уроку байками, статтями.

Хід уроку

І. Вивчення нового матеріалу.

  1. Слово вчителя.(Читання байки Езопа «Лисиця і виноград»)
  2. Інсценування байки Крилова « Лисиця і виноград».

Завдання: подумайте, чим відрізняються і що спільного в інтерпретації однієї теми в різних авторів: Езопа, Крилова?

Актуалізація знань.

  • Що називається байкою?
  • Чи чули ви таке слово раніше?
  • Дійсно, байка – це такий твір, де діють ніби казкові герої, хоча вони не такі вже й казкові – хіба не існують насправді : віл, жаба, осел, виноград?

– Існують.

  • Тоді що ж казкового?
  • – Те, що всі вони розмовляють людською мовою.
  • А які моменти байки нам указують на те, що перед нами не просто казки? Зверніть увагу на ситуації – бувають такі ситуації серед звірів?

– Це життєві ситуації людей.

Уявіть себе в ролі науковця – дослідника: необхідно з ‘ясувати: де ж та відмінність байки від інших видів поезії? Що в байці є таке, чого ви не зустрінете в інших поетичних творах? Для порівняння можете подивитися будь – який вірш у вашому підручнику.

Вивчення нового матеріалу:

Уявімо собі Давню Грецію –УІ – У ст.. до н.е. Серед оповитих легендою ім’я Езопа. Жодних достовірних відомостей про нього немає. Зате багато різних переказів, легенд про життя цього мудрого давньогрецького співця.

Народ обдарував його найкращими рисами: благородством, любов’ю до простої людини, розумом. Одним із доказів цієї думки є легенда про язик.(Прослуховування легенди)

– Чи здивувала вас позиція Ксанфа?
– Що вражає в поведінці Езопа?
– Кого в даному випадку можна назвати мудрим?

Читання та аналіз байки «Крук і лисиця».

  1. Який тип людини змальовано в образі Крука7 Чого йому забракувало?
  2. Знайдіть у байці зав’язку (Крук украв м’ясо і сів на дерево), розвиток дії (поява Лисиці, її лестощі, реакція Крука), кульмінація (утрата м’яса, насміхання Лисиці).
  3. На чиєму боці авторські симпатії? А наші? Чому?

Висновки.

Завершальним етапом уроку стає робота над узагальненням поняття про байку. Запис в зошитах висновків: «Байка–коротке, переважно віршоване , алегоричне оповідання повчального змісту».

Домашнє завдання :

І группа « Науковці – дослідники»: знайти у словниках і виписати в зошит значення таких понять: алегорія, езопівська мова.
ІІ група « Нащадки Езопа»: вивчити напам’ять одну з байок Езопа, уміти її пояснити.
ІІІ група « Байкарі»: виразне читання байок Езопа. За бажанням – проілюструвати одну з байок.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка. Рейтинг публікації: 5 з 5)
1897
А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?
Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Коротко, чітко, змістовно. Дякую за матеріал, який знайомить учнів з байками Езопа, вчить правильно читати твори даного жанру, виховує інтерес до читання байок.