Конспект уроку для 5-го класу на тему “Додавання та віднімання дробів з однаковими знаменниками”

Автор: вчитель математики та інформатики Щербак Олександр Сергійович

вчитель математики та інформатики Щербак Олександр СергійовичТема: додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками

Цілі:

освітні: проаналізувати уміння та навички учнів з виконання дій першого ступеня зі звичайними дробами з однаковими знаменниками; максимально актуалізувати важливість формування практичної бази дітей за рахунок використання нестандартного підходу; познайомити учнів з новими математичними термінами;

розвиваючі: підвищити рівень засвоєння та використання вивченого школярами у розв`язанні математичних завдань; розвивати математичну ерудованість;

виховні: сприяти допитливості та активності учнів на уроці; виховувати взаємовідповідальність, цілеспрямованість, терплячість.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, урок-кросворд

Обладнання: конспект уроку, роздатковий матеріал, комп`ютер, проектор, презентація

Хід уроку

І. Організація уроку. (2 хвилини) Вчитель вітається з учнями та перевіряє їхню підготовку до уроку, завантажує презентацію.

ІІ. Повторення опорних понять. (4 хвилини) Слова вчителя:

– Діти, перед тим, як розпочати нашу нову тему, давайте спочатку згадаємо деякі відомості з минулих уроків.

Учитель задає запитання учням.

Слайд 1

– Нагадайте правило додавання дробів з однаковими знаменниками.

Щоб знайти суму двох дробів з однаковими знаменниками, треба:

  • спільний знаменник записати в знаменнику суми;
  • додати чисельники і результат записати в чисельнику суми.

Screenshot_1

Слайд 2

– Нагадайте правило віднімання дробів з однаковими знаменниками.

Правило віднімання дробів з однаковими знаменниками.

Щоб знайти різницю двох дробів з однаковими знаменниками, треба:

  • спільний знаменник записати в знаменнику різниці;
  • від чисельника зменшуваного відняти чисельник від`ємника і результат записати в чисельнику різниці.

Screenshot_2

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу (32 хвилини)

Учитель роздає картки з кросвордом та завданнями до нього.

Він пояснює учням, що розв`язати кросворд їм буде важко, але відмінні навички з додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками допоможуть легко відповісти на всі запитання.

Слайд 3

Вчитель пояснює учням план розв`язання кросворду.

План розв`язання кросворду

  1. Розв`язати всі приклади та задачі.
  2. Внести у бланк розв`язків відповіді з математичних завдань.
  3. Користуючись бланком розв`язків, заповнити порожній кросворд літерами (літери повинні відповідати певним числам).

Слайд 4

Учитель демонструє учням шкалу оцінювання.

Шкала оцінювання

Кількість розв`язаних завдань Оцінка за виконану роботу
18 і більше 12 балів
16-17 11 балів
14-15 10 балів
12-13 9 балів
10-11 8 балів
8-9 7 балів
6-7 6 балів
4-5 5 балів
2-3 4 бали
1 3 бали

Слайди 59

Учитель демонструє учням кросворд 1.

Учні починають розв`язувати завдання.

Далі додається текст з файлу кросворд 1 (завдання та розв`язки).

Після 15 хвилин роботи дітей, учитель проводить фізкультхвилинку (2-3 хвилини)

IV. Підведення підсумків уроку. (4 хвилини)

Слайд 10

Використовуючи шкалу оцінювання та відповіді до кросворду 1, вчитель виставляє оцінки за розв`язані завдання.

V. Домашнє завдання. (3 хвилини)

Слайд 11

1) Дорозв`язувати кросворд 1.

2) Завдання на 12 балів – розгадати кросворд 2, користуючись попереднім бланком розв`язків (учитель роздає картки із завданнями всім бажаючим).

Слайди 12-14

За бажанням учнів учитель демонструє  кросворд 2.

Далі додається текст з файлу кросворд 2 (завдання та розв`язки).

Презентація до уроку

Кросворд 1

Кросворд 2

4 коментарі

  1. Заслуговує поваги оригінальність та працелюбство вчителя, що вирішив достатньо нетрадиційно провести узагальнення та систематизацію знань з теми ” Дії з дробами”. Але, на мою думку, питання кросворду також повинні нести смислове навантаження, діти повинні розуміти, що значать нові терміни, що це не просто набір букв, які вони одержали після завершення пошуру розв’язків математичних завдань, а для рівня 5 класу це практично неможливо.

  2. Олександр Сергійович, спасибі за хороший урок. В цілому заду уроку цікавий. Презентація, вважаю, занадто яскрава. Згодна з попередніми коментарями, що відповіді кросворду можуть викликати у учнів запитання.

  3. Чесно кажучи, мені трохи було важко сприйняти матеріал з кросвордом. І мені здається, що діти в 5 класі ще не знають поняття вектора та многочлена. А от математичні завдання просто чудово підібрані.

    1. Звичайно, що діти ще не знають цих понять, як і планувалося, але кросворд на те і був розрахований, щоб учні почули про ці поняття, з цікавістю розгадували, а не вивчали їх.

Обговорення закрито