mail@urok-ua.com

Конспект уроку літературного читання для 2 класу на тему: “Коли щось робиш, думай і про наслідки. Болгарська народна казка “Виноградар і змія”

Автор: Студент 4 курсу Арабська Галина Володимирівна

Арабська Галина ВолодимирівнаТема. Коли щось робиш, думай про наслідки. Болгарська народна казка “Виноградар і змія”

Мета: опрацювати болгарську казку; вчити учнів складати план до неї, стисло переказувати текст за планом; розвивати навички виразного читання, вміти регулювати темп читання, силу голос; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, бажання робити людям добро.

Обладнання: ілюстрації (карта світу, карта Болгарії, корабель, матрос, капітан, трамвай, бібліотека, бібліотекарі, квитки, сертифікати), аудіозапис казки.

Хід уроку

Епіграф
Коли щось робиш, думай і про наслідки.

І. Організаційна частина.

1) Привітання.
– Добрий день, діти! Сьогодні я проведу у вас урок літературного читання. Звати мене Галина Володимирівна.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
– Чи любите ви подорожувати?
– Чи цікаво це для вас?
– Які місця ви відвідали?
– Я бачу всі учні нашого класу дуже люблять подорожувати, отож ми сьогодні на уроці дозволимо це собі. Пропоную вашій увазі таку країну як Болгарія. (показ карти світу)
– Можливо хтось з вас знає де знаходиться Болгарія на карті?
– Пропоную учневі обвести кордони Болгарії. (показ карти Болгарії)
– Це дуже гарна, цікава для туристів країна. (показ ілюстрацій)
– Уважно погляньте на карту. Що сполучає Україну і Болгарію? (Чорне море) Так, от відправимося туди ми на лайнері. (показ лайнера) Але нам потрібні білети. Мабуть купимо їх у матроса. (показ матроса) Хмм…, але він хоче щоб ми заплатили за це певну ціну, а саме прочитали для нього казку “Легкий хліб”.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Читання казки”Легкий хліб” в особах.
– Розгорніть ваші підручники на сторінці 44 (читаємо в особах)
– Як сприйняв вовк розповідь косаря? (він сказав, що це дуже важка праця)
– Що сказав робити вовкові чоловік, щоб легше добути їжу? (піти до коня)
– Що зробив кінь? (сказав зняти з нього підкови і вдарив вовка)
– Що ви зрозуміли з цієї казки?
– Молодці! Тепер матрос дав нам білети. (роздаю білети)
– Ви гарно справились із завданням і ми отримали VIP місця. Отож сидіти ми будемо біля капітана.

IV. Повідомлення теми уроку.

– У Болгарії дуже гарно. – каже капітан.
– Там дуже багато цікавих місць. Також Болгарія славиться своїми письменниками. Раджу вам відвідати виставку найкращих книг для дітей у бібліотеці Св. Кирила і Мефодія, я впевнений, що ви знайдете щось для себе. Ось ми і прибули в Болгарію.

V. Вивчення нового матеріалу.

– Ну що ж, діти, як вам така ідея? Відвідаємо бібліотеку, щоб познайомитись із болгарськими казками?
– Готові? Тоді вперед на трамвайну зупинку, адже нам потрібно якось добратися в центр міста Варна. (показ ілюстрації трамвая) Погляньте, яка назва у трамвая? (Доброта)
– А що для вас означає слово “доброта”?
– То, якими потрібно бути?
– Погляньте, як виглядає трамвай всередині? (показ ілюстрації) Що там незвичайного і що так відрізняється від наших українських трамваїв? (показ українського трамвая зі середини) (там є шафки з книгами)
– Як ви думаєте чи хороша це ідея?
– А скажіть, будь ласка, як би відреагували наші люди на це? Чи змінилось ви щось?
– А які книги, на вашу думку, є в трамваї “Доброта”?
– Ось ми і приїхали. (показ ілюстрації бібліотеки)
– Діти, погляньте як нас зустрічають бібліотекарі. (показ) Виявляється, ми з вами дуже вчасно. Сьогодні у них проходить семінар по читанню казок за який ви можете отримати сертифікати.
– Ну що? Будемо брати участь?
– Гра “Відгадай назву казки”
НО/ЗМІ/ДАР/ВИ/Я/ГРА/І
“Виноградар і змія”
1. Робота з текстом “Виноградар і змія”
Слухання аудіозапису.
Розгорніть підручники на с. 45
– Послухайте, уважно, як будуть читати цю казку бібліотекарі. Слідкуйте, будь ласка.
2. Індивідуальне читання.
– Прочитайте, цю казку у пів голосу.
3. Бесіда за казкою.
– Де жила змія? (у купі каміння, у винограднику)
– Кому виноградар розповів про змію? (синові)
– Чи дружили виноградар і змія потім? (ні)
4. Вибіркове читання.
– А зараз нам потрібно продемонструвати своє вміння читати.
5. Бесіда за прочитаним.
– Що надумав зробити виноградар для змії? ( поставити їй молока)
– Як він це зробив? (налив у кухоль)
– Як змія віддячила виноградареві? (впустила у кухоль один золотий)
– Скільки часу дружили виноградар і змія? (багато років)
– Який злочин вчинив син? (хотів вбити змію)
– Як змія покарала сина? (укусила)
– Чи дружили потім виноградар і змія? Чому? А що сказала змія?
– Прочитайте останнє речення. (коли щось робиш, думай і про наслідки) Що воно означає?
6. Складання плану.
1) Дружба виноградаря і змії.
2) Злочин сина.
3) Дружбу повернути неможливо.
7. Переказ казки за складеним планом.
– Наступне завдання він бібліотекарі переказати казку.
8. Асоціативне малювання.
– Я роздам вам листочки. Намалюйте на них образ ДОБРА. Як виглядає ДОБРО.

VІ. Підсумок уроку.

– Казку якого народу ми читали?
– Як називається казка?
– Чого навчила вас ця казка?
– Якими ми повинні бути?
– Прочитайте головне речення у даній казці. Що воно означає?
– А ви будете думати про наслідки? Обіцяєте?

VII. Домашнє завдання.

с. 45-46 (виразно читати в особах)

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 оцінки. Рейтинг публікації: 4.7 з 5)
203
А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?
Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Методично правильно побудований урок. Цікава нестандартна ситуація мотивувала весь урок. Проведена робота на усвідомлення прочитаного. Це розвиває зв`язне мовлення, мислення, допомагає установити послідовність подій і допомагає скласти план. Але у 2 класі ще низька техніка читання, тому на уроці треба приділяти увагу розвитку швидкочитання. Цього виду роботи на уроці не було. А взагалі урок цікавий. Бажаю успіхів, творчої наснаги. Дякую.