Конспект уроку математики для 7 класу: Трикутник і його елементи

Автор: вчитель математики Шафорост Тетяна Федорівна

Тема: Трикутник і його елементи.

Мета:

навчальна:

  • сформувати поняття про геометричну фігуру – трикутник   та його елементи;
  • сформувати вміння класифікувати трикутники залежно  від видів кутів;

розвивальна:

  • активізувати пізнавальну діяльність учнів; формувати  вміння грамотно висловлювати свої думки;

виховна:

  • виховувати інтерес до вивчення математики, творчу активність, уважність, спостережливість.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання:

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Я вітаю вас, діти, на сьогоднішньому уроці.

Чи ви хочете дізнатись,

Що ми будемо вивчати?

Тож налаштовуємось на працю

Та будемо уважними, активними та спостережливими.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Сьогодні ми розпочинаємо вивчати новий розділ геометрії, де розглянемо одну з найголовніших фігур, яку можна порівняти з цеглинами у будівництві споруд. Чому? На це запитання ви дасте відповідь в кінці уроку. А що це за фігура, дізнаємось через деякий час.

Давайте пригадаємо, що ми вже знаємо про геометричні фігури (презентація)

Точка – найпростіша геометрична фігура, з якої складаються всі інші фігури.

Пряма – ідеально рівна і нескінченна в обидва боки лінія, що не має початку і кінця.

Промінь – частина прямої, що лежить по один бік від деякої точки цієї прямої.

Відрізок

Кут – частина площини, обмежена двома променями зі спільним початком.

Кути бувають: гострі, прямі, тупі.

ІІІ. Повідомлення теми, мети, мотивація уроку. (презентація)

Тема нашого уроку: «Трикутник і його елементи»

Запис в зошити. Сьогодні ви ознайомитесь з геометричною фігурою – трикутником та його елементами; дізнаєтесь, як класифікувати трикутники залежно від кутів.

Багато, хто думає, що трикутники оселились тільки на сторінках підручників і більше ніде їх побачити.

Давайте подумаємо, де ми можемо побачити трикутники в повсякденному житті? (Відповіді учнів)

Потім – показ слайдів.

Отже, людина, як справжній майстер,вчиться у природи у досягненні досконалих форм.

Трикутники оточують нас скрізь. (Слайд)

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Давайте спробуємо дати означення трикутника.

В зошитах: накреслити трикутник, позначити, записати його елементи.

Усна вправа: Я вдома створила клумбу трикутної форми. Скільки метрів декоративної огорожі треба, щоб огородити цю клумбу? Що треба знати для цього?

Запишемо формулу для обчислення периметра трикутника.

  1. Робота з підручником. (стор.71) – види трикутників залежно від величини кутів.

Підсумок (слайд) – отже, трикутники бувають гострокутні, прямокутні, трикутні.

  1. Встановити відповідність.Screenshot_1

V.Фізкультхвилинка

VI. Засвоєння нових знань.

  1. Робота з підручником

Усно № 264, №265

Письмово № 266, 268, 272

VII. Підсумки уроку.

       Рефлексія Три «М »

VIII. Домашнє завдання

  • 11, № 267, №273, №275

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Важко оцінювати урок, здається він дещо одноманітним. Дуже багато роботи з підручником. Крім того, незрозумілим є об’єм домашнього завдання (3 вправи – які? якої складності?). У конспекті посилання на слайди зустрічається лише двічі, то виникає питання про значення презентації з 2х слайдів. Можливо, якби Ви трішки детальнішим показали урок, то він справив би інше враження.

  2. Я на мене, то конспект уроку досить скупо написаний. Залишається лиш здогадуватись, що знаходиться на слайдах презентації. Дуже загадкова рефлексія у вигляді трьох “М”. Звичайно, на етапі засвоєння нових знань потрібно записати повні розв’язки до вправ та завдань. Бажано задавати диференційоване домашнє завдання.

  3. Подана структура уроку відповідає вибраному типу. Всі етапи роботи спираються на презентацію, але автор її для розгляду не пропонує, а значить не має можливості оцінити її смислове навантаження. Хотілося б побачити які саме форми роботи з дітьми пропонує Тетяна Федорівна на етапі засвоєння нових знань.

  4. У конспекті дотримана структура уроку. Вчитель чітко подає матеріал під час актуалізації опорних знань, повідомлення теми і мети уроку, вдало подано спробу самостійно дати означення трикутника. Під час засвоєння знань не вказано , яким чином виконується письмова робота, цікаво дізнатись що означає : “Рефлексія Три «М »”.