Конспект уроку математики в 2-му класі

“Додавання виду 38+52. Задачі на зустрічний рух”

Автор: Вчитель початкових класів Тюріна Юлія Володимирівна

Тюріна Юлія ВолодимирівнаУрок має нестандартну форму проведення – телеефір. Конспект та презентація складені за підручником з математики для 2 класу, автори – М. В .Богданович, В. П. Лишенко.


 

Тема: Усне додавання виду 38 + 52. Задачі на зустрічний рух

Мета: ознайомити учнів із додаванням виду 38 + 52; формувати вміння розв’язувати задачі на зустрічний рух; розвивати мислення, вміння формулювати висно­вки. Вчити дітей узагальнювати результат своєї дії, бути ініціативними, вміти аргументовано відстоювати свою точку зору. Розвивати логічне мислення, кмітливість, уяву, увагу. Виховувати повагу до людей різних професій,  дружні стосунки, колективізм, бажання допомогти іншим, заохочувати до співробітництва.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Вранці, коли я поспішала до вас на урок, поблизу школи стояли оператор та  репортер. Вони попросили мене дати інтерв’ю і розповісти про 2 – Б клас у 27-й школі. На секунду я замислилась і відразу засмутилась, адже так хотілось розповісти щось цікаве, але ж я зовсім не знаю дітей у цьому класі. Та ми домовились, що я дам інтерв’ю після уроку. Сподіваюсь, я зможу розповісти багато цікавого про учнів класу. Але для цього ви повинні попрацювати так старанно, щоб про вас можна було сказати лише найкращі слова.

Отже,

Працюймо наполегливо,

Швидко, старанно,

Щоб кожна хвилина

Не витрачалась марно. (Слайд)

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Перевірка домашнього завдання.

Перед вами таблиця. Розгорніть зошити і перевірте, чи такі відповіді отримали, обчислюючи значення виразів.

51 72 20 39
і р е ф

Ефір

Розташуйте числа-відповіді у порядку зростання (від найменшого до найбільшого). Яке слово утворили? Що воно означає?

(Повітряний простір, в якому поширюються радіохвилі). Я пропоную створити власну телепередачу і випустити її в ефір.

Факти (ранок)

Отже, на ранок 16 листопада учнями класу виконано домашнє завдання.

Перевірка виконання задачі.

  • Скільки кг пізньої картоплі посадила господарка? (16 кг). Як це знайшли?
  • Скільки всього кг картоплі посадила господарка? (20 кг). Якою дією знайшли?
  • Якби у кожному відрі було по 10 кг пізньої картоплі, скільки б кг картоплі посадила господарка?

10 + 10 = 20 (кг)

20 + 4 = 24 (кг)

Отже, ви усвідомлено виконали домашнє завдання.

  1. Усний рахунок.

ТСН особливе

(Приклади на слайдах або роздруковані)

14 + 6

14 + 2

55 + 5

34 + 60

  • 11 дівчаток йшли зі школи додому, а назустріч їм — 9 хлопчиків. Скільки всього дітей йшли додому? (11)
  • Геометричний матеріал (порахувати кількість фігур)
  • Коли собака стане двома задніми лапами на терези, то його маса становитиме 15 кг. Яка маса буде у собаки, коли він стане чотирма лапами? (15 кг).

Підсумок

Отже, що ми щойно пригадали?

  1. Каліграфічна хвилинка

Запис дати, класної роботи.

А чи знаєте ви, що телецентр в Києві має 24 поверхи? (Фото телецентру)

  • Що можете сказати про число 24?
  • Яке попереднє число? Наступне? Назвіть сусідів числа. Збільшіть його на 6, зменшіть на 4. Скільки одиниць у числі? Скільки десятків? Розкладіть на розрядні доданки.

(Запис числа 24 у зошитах).

  1. Мотивація навчальної діяльності. Постановка проблемного завдання.

Для того, щоб потрапити у «студію» 2 – Б класу, потрібно зробити 52 кроки по подвір’ю школи та 38 кроків коридором. Скільки всього кроків потрібно зробити, щоб потрапити в 2 – Б клас?

Щоб знайти скільки всього кроків потрібно зробити, потрібно до кількості кроків, що ми зробимо по подвір’ю додати кількість кроків, що будемо робити крокуючи коридором.

Але ж ми не розглядали даний випадок додавання.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

Отже, тема нашого уроку – додавання виду 38+52. Задачі на зустрічний рух. На уроці ми повинні навчитися обчислювати вирази даного виду, розв’язувати задачі на зустрічний рух. Крім того, закріпимо вміння додавати і віднімати числа на вивчені випадки.

ІV. Вивчення нового матеріалу

ТСН – новини

  1. Пояснення додавання за схемою на дошці.
  • Спочатку кожен доданок повинні розкласти на розрядні доданки.
  • На які розрядні доданки розкладемо перше число? Друге?
  • Що додаємо спочатку? Потім?
  • Що робимо з отриманими результатами?
  1. Первинне закріплення.

«Найрозумніший»

(Розв’язування прикладів)

26 + 14

55 + 25

34 + 16

27 + 33

36 – 12 + 6

85 – 4 + 19

Підсумок

Отже, додавання якого виду ми виконували?

Задача 309

  • Про кого йде мова в задачі?
  • Яка відстань між двома лисенятами?
  • Скільки кроків назустріч один одному зробило кожне лисеня?
  • Що запитується в задачі?
  • Якщо одне лисеня зробило 35 кроків і друге лисеня також зробило 35 кроків, що можна знайти на підставі цих даних?
  • Якою дією?
  • Якщо знаємо, що між ними була відстань 100 кроків і буде відомо, скільки всього кроків зробили лисенята назустріч один одному, то про що тоді зможемо дізнатися?
  • Якою дією?
  • Чи дали ми відповідь на питання задачі?

Отже, план розв’язання задачі такий:

  1. Скільки всього кроків зробили лисенята?
  2. Яка відстань буде між ними?
  • 35 + 35 = 70 (кр.) – зробили лисенята разом;
  • 100 – 70 = 30 (кр.)

Відповідь: 30 кроків буде між ними.

Який це вид задач?

V. Фізкультхвилинка

Канал Sport Musik

VІ. Узагальнення і систематизація знань

У пошуках істини

Розв’язання задачі 306 (усно)

  • Про кого задача?
  • У скількох залах працювали продавці?
  • Скільки продавців працювало в першому залі?
  • Що сказано про продавців, які працювали в другому залі? Чи відома їх кількість?
  • Скільки продавців працювало в третьому залі? Що сказано про їх кількість?
  • Що запитується в задачі?
  • Знаючи, що в першому залі працювало 12 продавців, а в другому – на 5 продавців менше, що можна знайти?
  • Якою дією?
  • Дізнавшись, скільки продавців працювало в другому залі і знаючи, що в третьому залі працювало на 8 продавців більше, ніж в другому залі, що ми можемо знайти?
  • Якою дією? В результаті цієї дії ми дізнаємось, скільки продавців працювало в третьому залі.

Отже, план розв’язання задачі такий:

  1. Скільки продавців працювало в другому залі?
  2. Скільки продавців працювало в третьому залі?
  • 12 – 5 = 7 (пр.) – працювало в другому залі;
  • 7 + 8 = 15 (пр.) – працювало в третьому залі.

VІІ. Підсумок уроку

«Все буде добре»

Самостійна робота

28 + 12

33 + 17

15 + 15

18 + 22

36 + 14

24 + 16

У кожного на парті є «кадри» з нашої телепередачі, знятої на уроці. Розташуйте у правильній послідовності і пригадайте, які знання отримали, а які вміння закріпили.

Виберіть один або декілька кадрів, які сподобались найбільше.

Вправа мікрофон.

Я вперше побувала у вашій школі і познайомилась з дітьми 2 – Б класу. Мені на уроці сподобалось, що ви були активними, старанними, міркували, висловлювали власні думки. І коли мене репортери запитають, то я вже зможу багато чого розповісти про школу та учнів.

А що з уроку найбільше запам’яталось вам?

Що було цікавим?

Що здалось складним?

VІІІ. Домашнє завдання

Обчислити значення виразів № 308 на с. 51 та виписати вирази зі значенням, меншим за 40 № 310.

(У щоденниках: С. 51, № 308, 310)

Презентація до року

 

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Юлія Володимирівна, дивує креативний підхід до кожного етапу уроку. Елементи ігрової технології, інтерактивні прийоми, різноманітні завдання спрямовані на мотивацію навчально – пізнавальной діяльності школярів. Вдячна Вам!

  2. Чудова мотивація та оригінальна форма проведення стали справжньою родзинкою цього уроку. Влучно підібрані назви телепередач налаштовують дітей на продуктивну діяльність та вселяють впевненість в своїх силах . Чого тільки варта самостійна робота у рубриці «Все буде добре»! Спасибі, мені сподобався урок.

  3. Урок – телеефір звучить дивовижно. Ідея точно активізує пізнавальну діяльність другокласників. Матеріал уроку наповнений математичними завданнями на усний рахунок, обчислення виразів, розв язання задач. Оригінальності додає інформаційне повідомлення про кількість поверхів телецентру в Києві.

  4. Оригінальна задумка під час вивчення нового матеріалу. Зацікавили назви кожного завдання та підсумок уроку. Дякую.