Урок математики у 5 класі на тему “Звичайні дроби”

Автор: Вчитель математики Панченко Галина Степанівна

Вчитель математики Панченко Галина СтепанівнаРозробка уроку в 5 класі на тему “Звичайні дроби” з мультимедійною підтримкою (презентація додається) та буклетом, мета якого узагальнити та систематизувати знання учнів із теми «Звичайні дроби»; удосконалити вміння розв’язувати задачі на застосування поняття звичайного дробу та виконання додавання і віднімання дробових чисел; розвивати вміння аналізувати навчальний матеріал, розвивати спостережливість, уважність, робити висновки; формувати пізнавальну самостійність учнів; продовжувати формувати позитивне ставлення до навчання.


 

Тема: Розв’язування вправ з теми  «Звичайні дроби »

Мета:

  • узагальнити та систематизувати знання учнів із теми «Звичайні дроби»;
  • удосконалити вміння розв’язувати задачі на застосування поняття звичайного дробу та виконання додавання і віднімання дробових чисел;
  • розвивати вміння аналізувати навчальний матеріал, розвивати спостережливість, уважність, робити висновки;
  • формувати пізнавальну самостійність учнів; продовжувати формувати позитивне ставлення до навчання.

Тип: узагальнення й систематизації знань

Обладнання: таблиці, схеми, піктограми, ноутбук, презентація.

Урок математики у 5 класі

Хід уроку.

І. Вступ. Організаційний момент.

Слайд Вчитель повідомляє тему уроку, мету. Робляться відповідні записи на дошці і в зошиті.
Слайд
Слайд Перед вами три піктограми з обличчями різного настрою. Пропоную вам обрати піктограмку з обличчям , яке відповідає вашому настрою на цю мить. Якщо ваш настрій піднесений, то обираєте з посмішкою, якщо нейтральний, то  серйозне, якщо ж настрій поганий, то з сумним.

Бажаю гарного настрою всім, а тим, у кого він зараз поганий, ми намагатимемося його поліпшити.

Слайд

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Слайд Під час перевірки вчитель швиденько перевіряє наявність домашнього завдання.

Учень читає умову та розв’язок, виправляються помилки

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Слайд Я пропоную вам розгадати кросворд. Давши відповіді на запитання, ви зможете прочитати слово у виділеному стовпці. Воно буде ключовим на нашому уроці.
Слайд Висвітлюється відповідний слайд
Слайд Результуюче слово “дроби”.

ІV. Актуалізація опорних знань.

  1. « Мозковий штурм »
Слайд А зараз проведемо інтерактивну вправу. За допомогою її ми зможемо перевірити теоретичний матеріал по даній темі.
  1. Виконання усних вправ
Слайд Прочитати дроби, назвати чисельник і знаменник кожного дробу.

Після того як дроби прочитали, вчитель на вибір показує дріб і пропонує назвати чисельник або знаменник  дробу.

 

Слайд  
  1. Математичний диктант
Слайд  Математичний диктант

” Незакінчене речення“

Потрібно закінчити дані речення, правильною думкою.

 

  1. Фізкультхвилинка.
Слайд Ми писали, ми трудились, Наші руки вже стомились, А щоб гарно написати, Треба пальці розім’яти. Руки кілька раз тряхнемо

І писати знов почнемо, Відпочивши дружно враз Приступив до праці клас.

 V. Формування вмінь і навичок.

Слайд
Слайд Висвітлюється відповідний слайд
Слайд
Слайд Висвітлюється відповідний слайд
Слайд Розв’язування наступних завдань записують в зошит.

VI. Підсумок уроку.

Слайд В підсумку уроку вчитель дає оцінку всьому класу та називає оцінки конкретним учням.

VII. Домашнє завдання.

Слайд Домашнє завдання диференційоване.

Буклет

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

  1. Ознайомилась з конспектом уроку “Звичайні дроби” вчителя Панченко Галини Степанівни. Мені дуже сподобався конспект уроку. По-перше, думаю, що урок видався живий, насичений, цікавий для дітей. Крім того, головне завдання навчити дітей і до того в ігровій формі. Це в конспекті відображено. Завдання вибрано коректно і достатньо. Враховано той момент, що найбільша результативність учнів класу у перші 20 хв уроку. Втомлюваність дітей враховано і проведена фізкультхвилинка. Завдання 1 і 2 розширюють кругозір дітей і для дітей дуже цікаві і потрібні. Колективна робота учнів проводилась у 2 половині уроку, коли зменшена результативність і діти потребують підтримки та активізації зусиль. На мою думку можна б було завершити урок математичним диктантом або подібними завданнями як релаксація чи повторення вивченого.
    Гарний і цікавий буклет. Гарний сучасний урок. В кожного вчителя своя думка і своє бачення , але багато моментів уроку можуть бути використані вчителями. Дякую . Бажаю вам гарних успіхів.

  2. Галина Степанівна добре попрацювала, готуючись до такого уроку математики. Підібрала цікаві завдання, використала різні методи на уроці. Окремої похвали заслуговує створений інформаційний буклет.
    Порада авторці: при написання звичайних дробів в буклеті користуйтесь редактором формул Microsoft Office Word. Дякую за розробку.

  3. Урок спрямований на розвиток логічного мислення, спостережливості, уваги, інтелекту, вміння аналізувати навчальний матеріал, що важливо для прищеплення інтересу до математики як до предмету. Багато пізнавального матеріалу. Дякую.

  4. Урок цікавий, навчальний та яскраво емоційний. Використання інтерактивних вправ дозволяє розвивати вміння дітей аналізувати навчальний матеріал, шукати нетрадиційні методи розв’язування цікавих задач. Впродовж всього уроку вчитель враховує психологічний настрій дітей на роботу, що забезпечує їх позитивне ставлення до навчання. Інформаційний бюлетень, що пропонує вчитель, буде ще довгий час служити добрим помічником в роботі з дробовими числами.

  5. Пані Галино! Урок прекрасний, презентація та буклет до нього чудові. В ході уроку учні удосконалюють вміння розв’язувати задачі на застосування поняття звичайного дробу та виконання додавання і віднімання дробових чисел. Дякую!!!

  6. Урок з математики у 5 класі цікавий за структурою. Під час роботи вчитель використала різноманітні прийоми розумової діяльності. Урок наповнений творчими завданнями. Учителю вдалося реалізувати триєдину мету навчання.

  7. Яка яскрава чудова презентація! Та ще й логічно побудована. Зміст уроку звичайний, але подача матеріалу оригінальна. Схвальне враження від викладеного матеріалу. Методично вдосконалий урок.

  8. Урок з математики в 5 класі відповідає всім методичним вимогам проведення сучасних уроків. Учитель постійно активізує роботу учнів на уроці, використовує математичний диктант, кросворд, метод ” Мозковий штурм” . Щоб постійно тримати увагу учнів проводиться і фізкультхвилинка, а також і акцентує на їх настрої.Удачі Вам у роботі!