mail@urok-ua.com

Конспект уроку навчання грамоти, 1 клас.

Письмо букв З з. Списування речень. Письмо під диктовку

Автор: вчитель початкових класів Басова Віра Вікторівна

Тема: Письмо букв З з. Списування речень. Письмо під диктовку.

Мета: закріпити письмо букв З з, удосконалювати вміння списувати з рукописного шрифту, писати під диктовку, виховувати любов до тварин.

Обладнання: проектор ,ноутбук, конверти з елементами букв, мікрофон, графічні схеми, малюнок Буквоїдів.

Хід уроку

І. Організаційний момент

– До якого уроку приготувалися?

Повторення правил поведінки на уроці

ІІ. Закріплення знань

  • З якою буквою познайомилися на уроці читання?

Гра «Буквоїди»

Буквоїдам сьогодні сподобалася буква, яку ми вивчали на уроці читання. Давайте відновимо і прочитаємо слова.

*ірка, ва*а, *вук, *нак, о*еро, ко*а.

Складіть звукову модель слова коза.

  • Молодці!
  • А зараз давайте повторимо вивчені прописні букви.

Робота в групах.

Повторення правил роботи в групах.

  • Кожній групі необхідно скласти з елементів букв прописні букви. Прочитати їх

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми помандруємо до зоопарку (Слайд 1)

А хто живе у ньому дізнаєтесь з загадок.

Невеличкий сам на зріст,

Довгі вуха куций хвіст,

Зате добрі лапки має,

Дуже весело стрибає.

Мов пухнастий сірий м’ячик,

Знають всі його це … (Зайчик)   (Слайд 2)

Родичами в нього поні,

Статні, гарні, добрі коні

Чорно-біла одежина,

В смужечку боки і спина (Зебра)   (Слайд 3)

Без рук, без ніг, а по землі ходить. (Змій) (Слайд 4)

  • Яка тварина сховалася під звуковою моделлю

Звукова модель

  • З якої букви починаються ці слова?
  • Пропишемо букви Зз у зошитах. З яких елементів склали ці букви?

Робота в зошитах

Під вірш учні відкривають зошити

  • Зошит свій я відкриваю і похило так кладу.

Ручку я ось так тримаю.

Сяду рівно, не зігнусь

За роботу враз візьмусь.

Учні прописують за зразками 3 рядки букв в зошитах.

ІV. Фізкульхвилинка (Слайд 5)

  • Хто з дітей пішов до зоопарку? Прочитайте у зошитах.
  • Чому Назар і Зіна записані з великої букви?

Запишіть речення у зошитах.

  • Кого побачили діти у зоопарку?

Запишіть речення.

  • Яких тварин ви бачите на малюнку?

Запишемо ці слова під диктовку:

Слон, лев, мавпа.

  • Складіть речення з одним із записаних слів.
  • Скільки в реченні слів?

Гра «Снігова куля»

  • Поширте речення, додаючи кожного разу по одному слову.

Бесіда про правила поведінки у зоопарку.

Розфарбуйте малюнок «У зоопарку»

V. Підсумок уроку

Наша подорож добігає кінця. І ми знов повертаємося у клас.

У зоопарку побували,

Дуже гарно працювали.

А тепер скажіть, будь ласка,

Що сподобалось на уроці?

Гра «Мікрофон»

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка. Рейтинг публікації: 4 з 5)
1884
А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?
Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Мандрівка до зоопарку цікава. На уроці використано колективну й індивідуальну роботу учнів. Урок наповнений творчими завданнями, який супроводжувався використанням презентації. Учителю вдалося реалізувати мету навчання.