mail@urok-ua.com

Конспект уроку з інформатики, 5 клас

“Пошук інформації в мережі Інтернет”

Автор: вчитель інформатики Ярошко Леся Вікторівна

вчитель інформатики Ярошко Леся ВікторівнаТЕМА УРОКУ: Пошук інформації в Інтернеті

МЕТА УРОКУ:

  • навчальна: ввести нові поняття: ключові слова, пошукові системи; сформувати вміння здійснювати пошук інформації в мережі Інтернет; попередити про наявність в Інтернеті неякісної інформації;
  • розвивальна: розвивати наочно-образне та алгоритмічне мислення, пам’ять; формувати вміння виділяти головне, порівнювати та аналізувати;
  • виховна: виховувати в учнів інформаційну культуру, навички безпечної роботи в мережі Інтернет, активність, вміння самостійно здобувати знання.

Тип уроку. Комбінований.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

 МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

  • На минулому уроці ми познайомилися з поняттям «комп’ютерна мережа».
  • Давайте пригадаємо разом.

Гра «Закінчи речення».

— Комп’ютерна мережа – це…( Сукупність комп’ютерів , які об’єднані між собою.)

— Комп’ютерні мережі бувають…? (Локальні і глобальні).

— Локальні комп’ютерні мережі відрізняються від глобальних тим, що …

  • Прикладом глобальної комп’ютерної мережі є …(Інтернет.)

— З допомогою Інтернету ми можемо …? (Спілкуватися, замовляти і купувати товари, ділитися інформацією і шукати потрібну інформацію).

Діти, Інтернет можна порівняти з великою бібліотекою, у якій можна знайти інформацію на ті теми, які нас цікавлять. Але є й різниця: в бібліотеці ми шукаємо потрібну книжку, а в інтернеті ми шукаємо …( сайт.)

— А хто пам’ятає, що таке сайт? (Сукупність веб-сторінок, які об’єднані спільною темою).

Проблемне запитання.

Кожна книжка в бібліотеці має своє місце на поличці, щоб її можна було швидко знайти. А як знайти потрібний сайт? (Треба знати адресу).

Але що мені робити, якщо я забула адресу потрібного сайту або не знаю цієї адреси? Я розповім вам, як вийти з цієї ситуації.

Отож тема нашого уроку сьогодні Пошук інформації в Інтернеті. Запишіть тему в зошит.

Screenshot_1

Для пошуку інформації в Інтернеті існують спеціальні сайти, які називаються пошукові системи, за допомогою яких ми зможемо знайти потрібні дані. Існують різні пошукові смстеми. Наприклад, Яндекс та Google. Погляньмо, як користуватися сторінкою пошукової системи і які елементи сторінки ви вже бачили? (Показ з допомогою мультимедійному проектора.)

Screenshot_2

Розповідь учителя. Інтернет подібний до океану. Як в океані багато живих створінь, так і в Інтернеті багато різних веб- сайтів. Постійно з’являються нові сайти та сторінки, кожного дня в Інтернеті з’являються свіжі новини.

  • Що ми побачимо, увівши запит та натиснувши Enter?
  • Чи багато різних гіперпосилань? Так, цілий список із ….

Screenshot_3

Проблемне запитання.

Чи всі сторінки містять потрібну для нас та правдиву інформацію?

Так само, як в океані плавають як чудові так і небезпечні створіння, які можуть завдати шкоди, так і тут можуть зустрічатися непотрібні, неправдиві або навіть небезпечні сайти.

Чому ж це відбувається?

Всі люди мають можливість розміщувати в мережі Інтернет свої повідомлення і коментарі. Тому нам слід навчитися аналізувати і критично оцінювати відомості і вибирати з переліку гіперпосилань ті, які мають хорошу репутацію.

Для цього важливо розуміти, хто є автором веб-документа, яка організація чи людина його спонсорує, чи призначений він для публічного спілкування, чи можна його вважати надійним джерелом.

Наприклад, ви знаєте, що абсолютно ніякої небезпеки не становить інтернет-енциклопедія Вікіпедія. Тож можемо вибирати її, якщо вона є в переліку.

Наступного разу ми розглянемо основні правила безпечного користування Інтернетом і дізнаємось, як розрізняти правильні сайти і неправильні. А зараз пограємо в гру і будемо працювати за комп’ютерами.

Обговорення ситуацій. Гра «Як цього уникнути?»

  • Таня пізно лягла спати, бо довго грала в комп’ютерну гру. Вранці во­на проспала і запізнилася до школи.
  • Сашко сів попрацювати за комп’ютером. Його домашній улюбленець кіт Васько прийшов і влігся біля нього прямо на клавіатуру.
  • Маринка грається на телефоні під час уроку інформатики.

Робота за комп’ютерами.

  • Інструктаж учителя.
  • Практична робота за комп’ютерами.
  • Учитель роздає завдання на картках.
  • Знайдіть в Інтернеті сайт нашої школи.
  • Знайдіть відповіді на запитання, розміщені на картках. Результати своїх пошуків занотовуй­те на ті ж самі картки.

Вправи для очей.

  • Міцно заплющити очі на 3-5 секунд, потім розплющити їх на 3-5 се­кунд, повторити 6-8 разів. Вправа знімає втому, зміцнює м’язи повік, сприяє поліпшенню кровопостачання, розслабленню м’язів ока.
  • Швидко моргати протягом 1-2 хвилин. Вправа сприяє поліпшенню кровообігу.
  • Дивитись удалину прямо перед собою 2-3 секунди.

Розгадування кросворду до теми уроку (на блозі у вчителя).

Розгадування кросворду до теми уроку

http://LearningApps.org/2658782

VІ. РЕФЛЕКСІЯ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Рефлексія. На уроці …Я дізнався…

Я навчився…

Мені сподобалось…

Я маю труднощі…

Поясніть, що означають терміни.

ПОШУКОВА СИСТЕМА це спеціальний сайт, призначений для пошуку відомостей в Інтернеті за ключовими словами.

КЛЮЧОВЕ СЛОВО – слово або кілька слів, за якими здійснюється пошук потрібних відомостей.

Проблемне запитання.

  • Чи можна потрапити до халепи, сидячи перед екраном монітора? Про це ми дізнаємося на наступному уроці.

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

На картці.

Презентація до уроку

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(4 оцінки. Рейтинг публікації: 5 з 5)
1001
А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?
Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *