Конспект уроку з математики, 6 клас
Відсотки. Відсоткове відношення чисел

Автор: Учитель математики Павлуша Алла Віталіївна

Учитель математики Павлуша Алла ВіталіївнаТема: Відсотки. Відсоткове відношення чисел.

Мета: формувати вміння учнів під час розв’язування вправ на відсотки, відсоткове відношення чисел; вдосконалювати,навички пошуку шляхів розв’язування задач;розвивати пізнавальні здібності учнів, логічне мислення,показати зв’язок математики з життям. Виховувати активність, увагу, інтерес до математики, любов до рідного краю.

Тип уроку: урок формування вмінь і навичок

Обладнання: картки із завданнями, проектор.

“….Є святині в нашому житті, які не можна ні з чим порівнювати , зіставляти – це Батьківщина,синівська вірність, відданість тій землі,де ти народився і осмислив сам себе, тому народові, який вигодував і зростив тебе.”

(В.О.Сухомлинський)

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Перед уроком учні — консультанти перевіряють наявність домашніх  робіт, звіряють правильність зі зразком. На початку уроку звітують про стан виконання домашнього завдання вчителю.

ІІІ. Актуалізація опорних знань,умінь та навичок учнів

1. Фронтальне опитування. Інтерактивна вправа “Закінчити речення”

  1. Відсоток — це…
  2. Щоб знайти число за його відсотком…
  3. Щоб знайти відсоток від числа…
  4. Відсотковим відношенням називають…

2.Історія виникнення відсотків (повідомлення учениці)

3. Усний рахунок

1)Знайти 10% від числа: 10,6000,40,8

2)Установити відповідність між числом та його відсотком

А) 0,3                    1) 30%                4) 200 кг                7) 120%

Б) 0,12                  2) 3%                  5)10кг

В) 2 грн                3) 100кг               6)12%

Г)1ц

IV.  Повідомлення теми та мети уроку.

Мета на цей урок

Удосконалити знання

Самостійно, самовпевнено виконувати завдання

Працювати

Інтелектуальними бути

Характер проявити при виконанні завдань

V.  Формування навичок і вмінь

1. Колективна робота №713

2.Слово вчителя: 7 січня ми відзначаємо день утворення Черкаської області

Учениця: Краю ти наш солов’їний,

Рідна Черкаська земля!

Для нас ти єдина,

Води твої і поля.

Будемо разом з тобою

Поруч чи вдалині

Завжди заступлю собою

Рідні простори свої.

За адміністративно-тереторіальним поділом наша область складається з 20 районів, 6 міст обласного і 10 –районного підпорядкування,15 селищ міського типу та 824 сільських населених пунктів.

3. Розминка

Завдання для учнів (робота в парах через парту):

  1. Знайти який відсоток займає Уманський район від 20 районів області;
  2. Який відсоток займає м. Умань від 6 міст обласного підпорядкування?

4. Робота в групах.

Розв’язування прикладних задач. Кожна група, розв’язавши задачу, записує розв’язання на дошці.

Приклади карток

  1. Картка. Заробітна плата у 2013 році по місту Умань становить 2368 грн,по області — 2732 грн, по Україні — 3304 грн. Знайти відсоткове відношення заробітної плати жителів міста до жителів області та України.
  2. Картка. У місті Умань проживає 87,6 тис. населення,з них діти—19 тис. ,пенсіонери—23,4 тис. ,працюючих—30,6 тис. Знайти відсоткове відношення всіх категорій населення до загальної кількості.
  3. Картка. Магазин “Фокстрот” на всі види товарів робить 15%знижки.Скільки
  4. Потрібно грошей покупцеві,якщо він купить разом телевізор за 4500 грн та холодильник за 3400 грн?
  5. Картка. У місті Умань проживає 87,6 тис. населення, з них 55% жінки, 45% чоловіки. На скільки більше проживає в місті жінок, ніж чоловіків?
  6. Картка. В дендропарку Софіївка знаходиться 476 дерев, 1436 кущів. На скільки відсотків у парку кущів більше, ніж дерев?

5. Інтелектуальна група.

Вкладник поклав до банку “Аваль” 3000 грн. під 7% річних. Яку суму він матиме на рахунку через рік; через два роки; якщо банк нараховує відсотки на відсотки.

VI. Підсумок уроку

Інтерактивна вправа “Незакінчені речення” у поєднанні з технологією “Мікрофон”.

  1. Черкащина — це…
  2. На уроці я дізнався(дізналась)…

VII. Домашнє завдання §20 №708, №718

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. З розробки видно, що автор має великий досвід, знає вікові особливості учнів, добре володіє методикою викладання. Сподобалось використання місцевого матеріалу, його патріотична напрямленість. І найголовніше — результати роботи змушують учня думати, аналізувати, робити висновки.

  2. Урок змістовний, підібраний матеріал спрямовано на формування практичних навичок. Це дуже добре, тому як просто теорія сприймається часто віддалено, а коли учень розуміє практичну користь навчального матеріалу, то і легше навчається. Єдине зауваження-це невизначеність навчальної мети. Хоч урок формування вмінь і навичок, але триєдиної мети варто дотримуватись.

  3. Патріотичний урок математики присвячений рідній Черкаській області. Цікаві, змістовні завдання підібрані вчителькою до уроку. Особливо сподобався усний рахунок, складений у вигляді тестових завдань на встановлення відповідності. Випереджальна інтелектуальна вправа про вкладника показує, що педагог дивиться на кілька кроків вперед, готуючи учнів до вивчення в майбутньому формули складних відсотків. Дякую за корисну та цікаву розробку! Натхнення Вам та творчих успіхів!

  4. Урок формування вмінь і навичок, запропонований Аллою Віталіївною, має на меті не просте копіювання вивчених алгоритмів, учні розвивають уміння перекладати практичні проблеми на мову математики та здійснювати їх розв’язання, глибоко усвідомивши зв’язки між практикою та вивченим правилом. Вчителем підібрано цікавий матеріал, пов’язаний з історією рідного краю, що допомагає не тільки у вирішенні навчальної мети уроку, а й дає позитивні наслідки в громадянському вихованні.

  5. Цікавий урок. На уроці використано міжпредметні зв’язки. Застосування різноманітних за змістом вправ. Наявний особистісно-зорієнтований підхід до формування умінь і навичок. Конспект уроку складений методично правильно.

  6. Велике задоволення отримуєш коли бачиш урок математики який є не просто виконанням математичних дій або повторенням правил, а є максимально наближеним до життя. Де виконання математичних задач і розрахунків показує учням практичне застосування даного матеріалу в житті. Урок просто клас! Натхнення.