Конспект уроку з основ здоров’я

Автор: вчитель початкових класів Пігурнова Ольга Олександрівна

Пігурнова Ольга ОлександрівнаЯкщо Ви вчитель, який хоче, щоб його уроки були цікавими, тоді цей матеріал для Вас.


 

ТЕМА :  Харчуйся  правильно!

МЕТА:   пояснити  учням  значення  харчування  для  здоров’я,  розширити  уявлення  про  різноманітність  харчових  продуктів,  вчити  дітей  правильно  харчуватися.

І. Організаційно – підготовчий етап.

  1. Організаційний момент.

Привітання

Всі почули ви дзвінок –

Він покликав на урок.

До роботи швидше, клас!

Я вітаю усіх вас.

  1. Вправа на розвиток уваги.

Складання  пазлів.

–  У вас на партах конверти. Цікаво, що в них ? Хто здогадався?

Тоді відкрийте. Так, це – пазли. То ж до роботи  (У  дітей  конверти  з  пазлами  «мило»,  «щітка»,  «рушник»,  «паста»)

  • Гарне я  запашне,  роботяще  змалку.

Люблять  всі  чомусь  мене  вдень  і  на  світанку.

Кажуть,  я  даю  красу,  і  здоров’я  й  силу,

Чистоту  у  дім  несу.  Звуть  мене  всі  …(Мило)

  • Я невтомна  трудівниця,  мені  вірять  люди.

Хто  зі  мною  поведеться,  той  здоровий  буде.

Буде  часто  усміхатись  білими  зубами.

Мене  знає  вся  малеча,  і  бабусі  й  мами.

Чистоту  тримаю  в  домі,  справу  знаю  чітко.

Вам  ім’я  моє  знайоме,  бо  зубна  я  …(Щітка)

  • Я м’якенька  полотнинка,  випрана  дбайливо,

Не  серветка,  не  хустинка,  знає  своє  діло.

Я  до  щічок,  до  голівки  притулюсь  ласкаво.

Я  зберу  усі  краплинки  з  тіла  після  ванни.

Я  не  гість – хазяїн  в  домі,  і  лежати  я  не  звик.

Вам  ім’я  моє  відоме,  пригадайте,  я  –  …(Рушник)

  • Маю вигляд  я  і  смак – можеш  подивиться.

І  без  мене  вам  ніяк  всім  не  обійтися.

Я  –  не  страва,  не  напій,  та  в  роботі  часто

З  милом,  з  щіткою  дружу.  Ім’я  моє –  …  (Паста)

  1. Бесіда

– Чому потрібно мити руки?

– Скільки разів на день треба умиватися? Мити руки? Чистити зуби?

– Як доглядати за тілом?

  1. Оголошення теми і визначення мети уроку учнями

– Тема  нашого  уроку  «Харчуйся  правильно».

– На уроці ви дізнаєтеся, як  правильно  харчуватися,  які  корисні  продукти  треба  вживати.

ІІВивчення нового матеріалу

(включається спокійна фонова музика «Звуки природи: струмочок, річка, дощ,)

Займіть зручне положення. Закрийте очі. Посміхніться і уявіть, що  ви  йдете  осіннім  лісом.  Під  ногами  шелестить  листя,  чути  прощальні  співи  птахів.  І  ось  диво  перед  нами  галявина  залита  сонцем.   Ви  виходите  на  галявину  і  відчуваєте  як  сонячне  проміння  торкнулося  ваших  щічок,  носика.  Вам  стало  тепло  і  затишно.  Але  хто це  тут  шелестить?  Подивіться  перед  нами  їжачок  з  повним  кошиком.  Заглянемо  до  кошика. Тут  і  морква  і  капуста,  зелена  цибуля  квасоля,   лимон,  молоко  і  навіть  окраєць  житнього  хліба. Прислухайтесь, їжачок  нам  говорить,  що  кошик  дуже  корисний.  У  ньому  багато  вітамінів  вірніше  не ньому  а  овочах,  фруктах,  молочних  продуктах  хлібі  дуже  багато  корисних  вітамінів.  Аж  ось  і  він  перший  вітамінчик.  Я  вітамін  А  мене  багато  в  моркві  і  зеленій  цибулі,  а  я  вітамін  В  я  у  гречці  та  квасолі,  а  я  вітамін  D  живу  в  молоці,  та  житньому  хлібі.  Всі  три  вітаміни  висілись  на  кошикові,  аж  ось  і  четвертий  вилазить  з  капусти.  Я  вітамін  С  я  є  в  капусті,  лимоні. Сидять  і  радіють,  що  скільки  корисного  приносять  людям.  Така  приємна  зустріч. Прийшов  час  повертатися. Посміхніться та зробіть глибокий вдих… Відкривайте очі.

ІІІ.  Контроль сприйняття навчальної інформації .

Бесіда

– Чи вдалося вам побувати у своєму улюбленому місці відпочинку?

– Які кольори і звуки вас оточували?

– Якими  у вашій уяві були  вітаміни?

–  Скільки  їх  було ?

– Як  їх  звали?

– В  яких  продуктах  знаходились?

  1. Малювання.

– Перед вами зошити, олівці. Намалюйте  вітаміни.

–  Кого  ви  намалюєте  першого?

–  Кого  потім?

–   А  хто  буде  останнім?

  1. Бесіди за малюнками дітей.

(Діти виходять до дошки і показують свої  малюнки,  розказують про отриману інформацію, діляться враженнями)

ІV. Закріплення  вивченого.

  1. Порівняння образу дітей та вчителя, спроектованого на екран.

(На екран презентація «Вітаміни  корисні  для  людини»)

  • Дивлячись  на  всі  ці  продукти  харчування,  що  ми  можемо  сказати.  Якою  повинна  бути  їжа?

Висновок.  Їжа  повинна бути  різноманітною,  якісною  і  корисною.

  1. Вправа «Оченята»

Наші  оченята  вміють  малювати.

Обведу  я  ними  коло – зеленіє  все  навколо.

Бачу  квіти,  бачу  небо,  з  боків  бачу  все,  що  треба

Бачу  жовте,  голубе,  себе  бачу  і  тебе.

По  землі  повзе  черв’як,  в  небі – голубий  літак,

Справа – річка  се ребриста,  зліва – листя,  як  намисто.

Знизу  трава  розіслалась,  ластівка  до  хмар  дісталась.

Замруж  очі  на  хвилину,  відпочинь  в  погожу  днину.

Поморгай,  поморгай,  замруж  очі  і  сідай,

полічи  до  п’яти  і  розмружить  можеш  ти.

(На  дошці  двоє  хлопчиків звичної  статури  і  повненький)

  • Діти,  подивіться  на  цих  дітей.  Що  ми  можемо  сказати про  них..
  • Які вони ?  Чи  правильно  харчувалися?
  • І  заглянемо ,  що  ж  вони  вживали  в  їжу.  (У  кожного  хлопчика  у  пеналі  для  сніданків  корисні  та  шкідливі  продукти  харчування.  Корисні  (фрукти,  сік,  молочні  продукти)у  хлопчика  звичайної  статури,  а  шкідливі  (чіпси,  кока – кола,  сухарики)відповідно  у  повненького  хлопчика)
  • Щоб  їжа добре  засвоювалась  треба  дотримуватись  таких  правил.

Увага  не  екран.

  • Ретельно  пережовувати  їжу.
  • Не поспішати  і  не  розмовляти  під  час  їжі.
  • Не переїдати,  не  наїдатися  на  ніч.
  • Їсти 4-5  разів  на  день  в  один  і  той  самий  час.
  1. Лінгвістичний етап.
  2. Вправа «Корисні  чи  шкідливі»

На  екрані  слайди  з  корисними  і  шкідливими  продуктами  харчування.  Коли  на  екрані  корисний  продукт,  діти  встають,  коли  шкідливий  закривають  обличчя  руками.

VІ. Архівування навчального матеріалу.

  1. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія

Сенсорна  рефлексія «Смайлик»

( На партах дітей  смайлики  (без  обличчя)  Діти  повинні  намалювати  посмішку  – мені було весело, спокій– мені було спокійно,  сумне – мені було сумно)

– Прикріпіть  на  дошку  свої  смайлики.  (Смайлики  преріплюються  таким  чином,  що  утворюється  великий  смайлик. )

–   А   їжачок  вам  залишив  кошик.  Як  ви  думаєте,  що  в  ньому?  (Відповіді  дітей)  Кошик  повнісінький  вітамінів.  Вчитель  пригощає  яблучками.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

  1. Ольго Олександрівно! Ви дуже любите своїх вихованців.Правильне харчування -це здоров”я дитини.Надзвичайно велике значення мають методи проведення таких уроків.Основним методом проведення такого уроку є бесіда.Під час проведення бесіди ви використали різні прийоми роботи.Урок гарний.Дякую

  2. Ольга Олександрівна, спасибі за змістовий, насичений корисною інформацією урок. Вчити дітей правильно харчуватися- це досить важлива мета. Цікава ідея вивчення нового матеріалу під звуки спокійної фонової музики. Так тримати!

  3. Урок хороший, а матеріал його носить практичне спрямування! На сьогоднішній день тема харчування стоїть напевно перед кожним – і батьками і кухарями. Тому, дуже добре, що Ольга Олександрівна в такій цікавій формі – через гру, змогла донести до учнів всю важливість і значення харчування для здоров’я. Думаю, що діти задумаються над цим, а це – уже результат уроку!!! Дякую.

  4. Вчитель пояснила учням значення харчування для здоров’я, розширила їх уявлення про різноманітність харчових продуктів, вчила дітей правильно харчуватися. Урок відповідає віковим особливостям учнів.

  5. Пазли – захоплююча забава дітей молодшого шкільного віку. Ваше застосування цієї гри вирішує кілька задач уроку: розвиває увагу, процеси образного мислення, підводить школярів до актуалізації знань з теми власної гігієни. Вивчення нового матеріалу переносить дітей до фантастичного світу, який створюється їхньою уявою на основі почутого. Бесіда з малюванням вдало закріплюють нову інформацію. Адже вченими доведено, намальований образ надовго залишається в пам яті. До життя наближає ситуація порівняння двох різної комплекції хлопчиків, в ході якої учні роблять висновок про корисні і шкідливі продукти харчування.
    Розробка уроку мені сподобалася.

  6. Дійсно, вчителька підібрала багатий матеріал для цікавого уроку. А саме, ігрова, доступна для дітей форма уроку, вправи для розвитку уваги, відгадування загадок, нестандартна подача нового матеріалу, малювання, сенсорна рефлексія, гімнастика для очей. Дякую за хороший урок.

  7. Урок насичений інтерактивними вправами, які відповідають віковим особливостям учнів. Вправи мають практичний напрямок, що сприяє невимушеному засвоєнню навчального матеріалу. Для першокласників важливим фактором є ігрова діяльність. Саме ігрова діяльність і була ключовою на даному уроці. Дякую.

  8. Урок має чітку структуру. Використано інтерактивні методи і прийоми навчання, здоров’язберігаючі технології. Новий матеріал подано цікаво у формі казки, яка надовго збережеться у пам’яті. Учителю натхнення у роботі!