mail@urok-ua.com

Конспект уроку з української мови для 2 класу на тему “Розпізнавання іменників без уживання термінів, за питаннями хто? що?

Автор: вчитель початкових класів Халаімова Юлія Ігорівна

Халаімова Юлія ІгорівнаТема уроку:

Розпізнавання іменників (без уживання терміна) за питаннями хто? що?

Мета уроку:

  • ознайомити дітей зі словами, які означають назви предметів, розширити й поглибити знання учнів про слова – назви предметів, вчити розпізнавати ці слова у мовленні, складати з ними речення;
  • розвивати вміння групувати слова, класифікувати предмети.
  • виховувати повагу до хліба і до професії хлібороб.

Обладнання: проектор.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Перебіг уроку

 Організаційний етап.

Добрий день! У добрий час!

Раді бачити ми вас.

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався?

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчата

А за ними і хлоп’ята.

Постановка мети і завдань уроку

Сьогодні ми з вами будемо чарівниками. Будемо подорожувати казковою країною,

бо нашої допомоги потребують казкові герої, яких ви всі добре знаєте.

І тільки за допомогою ваших знань наші гості стануть розумнішими.

Перевірка домашнього завдання

І ось, діти, до нас завітала перша гостя!

Хто це?(тітонька Сова)

Слайд 2

Ми з вами знаємо, що вона дуже мудра. Тому і прийшла, щоб перевірити ваше домашнє завдання.

А воно у нас було….

Ви по черзі будете зачитувати речення і називати слова, які підкреслили.

Молодці.

Актуалізація знань

Каліграфічна хвилинка

Слайд 3

І знову до нас з вами завітав хтось.

Це білочка. Вона зовсім заплуталась.

А для початку ми відкриємо зошити і запишемо:

23 листопада

Класна   робота

І білочка на пропонує каліграфічну хвилинку.

Давайте прочитаємо ці слова.

Запишіть, будь ласка.

А тепер гостя не розуміє, що ці слова означають. Хто допоможе?

Молодці.

Оголошення теми уроку.

Слайд 4

Отже , і тема нашого уроку….

Дітки, предмети, що нас оточують, можна побачити, доторкнутися до них, і можна назвати словами.

І сьогодні ми з вами будемо допомагати  нашим гостям у цьому розібратися.

Первинне засвоєння нових знань

Слайд 5

Наступним до нас завітав….

Що ж нього трапилось?

Слайд 6

Нам треба відшукати і записати слова, які відповідають на питання хто? або що?

Будемо працювати так, дівчата біля дошки будуть записувати слова, які відповідають на питання хто?, а хлопці – на питання що?.

Добре ви впорались із завданням.

Ідемо далі.

Слайд 7

І знову у нас гості.

Фізкультхвилинка

Слайд 8

 Первинне закріплення

А зараз ми зустрінемося з вашим улюбленим героєм.

Слайд 9

І у неї таке цікаве завдання. Але із-за того, що вона така балувана, не може розв’язати ребуси. Я думаю, ми це легко подолаємо…

Слайд 10, 11, 12.

Слайд 13.

Любі мої, подивіться… Буратіно!

Що за речення.

А це дуже цікаве завдання.

Перший ряд буде складати речення зі словом  тигр, другий – рибак, третій – зі словом калина.

А зараз зачитайте, що у вас вийшло.

Молодці, і тут ми легко впорались із завданням.

Слайд 14

Ще по дорозі зустріли білочку.

Нам треба попрацювати з підручником.

С. 64 вправа 2

Прочитайте текст.

Про що цей текст?

Хто такі хлібороби?

Хто запам’ятав, як до нас на стіл потрапляє хліб?

Як треба відноситись до хліба і до професії хлібороба?

А зараз дівчата випишуть слова, які відповідають на питання хто?, а хлопці – на питання – що?

Давайте перевіримо, що у вас вийшло.

Добре.

Інформація про домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання.

Наші казкові герої принесли вам дуже цікавий кошик із завданнями.

І зараз кожен обере собі.

Завдання , на мою думку, дуже легкі.
І на наступному уроці ми обов’язково розкажемо, як ми впоралися з ними.

Рефлексія (підбиття підсумків)

Скажіть, любі мої дітки, над чим ми сьогодні працювали.

Як ви думаєте,  чи наші гості зрозуміли, як треба виконувати завдання?

А вам сподобалась наша мандрівка?

Я дуже вам дякую, ви всі були молодці. Обов’язково в щоденник поставлю гарні відмітки.

Презентація до уроку

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
156
А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?
Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Традиційний урок з мультимедійною підтримкою має право на життя. Щоб активізувати учнів, вчителька застосувала ігроову ситуацію. Я думаю, Юлії Ігоревні є над чим працювати. Бажаю успіху, натхнення. Дякую.