Конспект заняття в молодшій групі з навчання рідної мови “Свійські птахи”

Автор: вихователь ДНЗ Сорокіна Олена Яківна

Сорокіна Олена ЯківнаТема: Свійські птахи, молодша група.

Мета: збагачувати активний словник дітей на основі знань і уявлень про довкілля. Познайомити зі словами-назвами свійських птахів, їх сім’ями, узагальнюючим поняттям. Учити утворювати іменники-назви малят свійських птахів: куриця-курча, гуска-гусеня, качка-каченя. Вправляти у вживанні родового відмінка множини іменників назв дитинчат птахів; утворення слів за допомогою суфіксів –ат; -ят. Закріпити вживання прийменників: в, за, під. Розвивати мислення. Виховувати бережливе ставлення  до свійських птахів.

Хід заняття

  • Привітання:
  • Раді, ми гостей вітати,
    І заняття розпочати.
  • Я запрошую вас на заняття з навчання рідної мови.
  • -Давайте пригадаємо про кого ми говорили на минулому занятті? (Свійських тварин)
  • За традицією з нами чарівна скринька. Який же сюрприз вона нам підготувала на цей раз? Хочете дізнатись? То давайте поглянемо. (Вихователь дістає із скрині пір’ячко).
  • Ця пір’їнка не проста,

Вона, діти,-чарівна!

  • Ви любите подорожувати? (Так)
  • Щоб відправитися в путь,

Треба на неї дмухнуть.

  • Давайте скажем разом:

1,2,3- пір’їнка-лети!

  • Рушаймо!
  • Чарівна пір’їнка привела нас на пташиний двір.
  • Кого ви тут бачите? (Я бачу… курицю, півня, качку, гуску.)
  • -Як можна їх назвати одним словом? (Птахи)
  • Де вони живуть?
  • Хто за ними доглядає?
  • А ще можна сказати на птахів- свійські.

Дидактична гра «Опиши птаха».

  • Хто це? (Півень)
  • Що в нього є? (пір’я, дзьоб, гребінь, хвіст.)
  • Як він говорить? (ку-ка-рі-ку.)
  • Кукурікає.
  • Малята, а вам не здається, що вони якісь похмурі?
  • Чому вони такі, як ви вважаєте?
  • У них загубилися дітки.
  • Давайте ми допоможемо птахам.
  • А дорогу нам покаже чарівна пір’їнка.

Треба на неї дмухнуть,

Щоб відправитися в путь,

В яку сторону нам йти,

І усіх малят знайти.

1,2,3-пірячко-лети!

  • Всі діти люблять гратися і від всіх ховатися!
  • Давайте їх пошукаємо.
  • Ось, вони, де сховалися?

Дидактична гра «Хто де сховався»

  • Де курча? (під кущем)
  • Де кача? (в кошику)
  • Де гусеня? (за деревом)
  • Тепер треба їх порахувати, чи всіх діток ми знайшли?

Дидактична гра «Один-багато».

  • А зараз віднесемо їх батькам.
  • Пір’їнка допоможе нам повернутися на пташину ферму.
  • 1,2,3 пір’їнка-лети,

Нам дорогу покажи!

  • Ось, ми і на фермі.

Давайте допоможемо діткам знайти своїх батьків.

Дидактична гра «У кого хто.»

  • Хто це? (півень, курка; качка, селезень; гуска, гусак.)
  • Хто їх малята? (курчата, качата, гусенята).
  • Ми з вами молодці, допомогли батькам повернути діточок.

Ось і час вже нам прийшов,

Повертатись в дитсадок.

  • 1,2,3-пірїнка лети!

Нам дорогу покажи.

  • Ось ми і повернулися!
  • Сідайте рівненько і скажіть мені будь ласка:
  • Вам сподобалась наша подорож?
  • Кому ми допомагали?
  • Кого знайшли?
  • Чиї сім’ї об’єднали?
  • Які нові слова запам’ятали?
  • На цьому наше заняття закінчено і я пропоную вам пограти в рухливу гру «Квочка».

Ходить квочка, коло кілочка,

Водить діток-дрібних квіток.

Діти-квіти: «Квок!»

Після слів: «Діти-квіти: «Квок!»- усі розбігаються хто куди, квочка, квокчачи, ловить їх та збирає докупи.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Гадаю, що малюкам подобається на заняттях Олени Яківни, адже вона вміє створити казку для дітей і витримувати сюжетну лінію заняття. Діти наче граються і водночас в невимушеній і легкій формі повторюють знайоме і дізнаються про нове. Хочу зробити лише маленьке зауваження: в українській мові слова КУРИЦЯ немає, є КУРКА.

  2. Гарна розробка заняття, вихователь використав багато цікаивх дидактичних ігор, що є обов”язковим в роботі з дітьми даної вікової категорії. Все просто, зрозуміло, цікаво. Думаю, ваші дітки не сумували)))

  3. Заняття чудове! Скоріш за все, дітям на такому занятті буде цікаво. При такому розмаїтті діяльності діти зможуть довго зберігати увагу. Все продумано, відмінний матеріал. Усі частини взаємопов’язані.

  4. Хід заняття повністю відповідає віковим особливостям дітей і програмовим вимогам, цікавий ігровий задум, цінність якого полягає в незначній підготовці, і дає можливість утримувати увагу дітей протягом усього заняття. Відмінна активізація мовленнєвої компетентності малюків.сміливо можна поповнити свою базу занять.