Конспект заняття з дітьми ЗПР (Середня група) : “Ти єдина, моя Україна”

Автор: Вчитель-дефектолог Сопінська Наталя Ігорівна

Screenshot_6Конспект заняття дефектолога. Для вчителів – дефектологів, вихователів груп для дітей з особливими потребами з використанням елементів мнемотехніки.


 

«Ти єдина, моя Україна»

Інтегроване корекційно-відновлювальне заняття по розвитку пізнавальних процесів з елементами мнемотехніки        

Мета:

Корекційно-навчальна: Розширювати уявлення про Батьківщину, про народну символіку. Закріпити вміння називати і розрізняти кольори (червоний, синій, зелений, жовтий, білий, чорний), узгоджувати колір з відповідной картинкой – символом. Вчити  дітей запам’ятовувати та повторювати  вірші з використанням мнемотаблиць.

Корекційно-розвивальна: Розвивати логічне мислення, уяву, увагу, пам’ять, дрібну моторику рук.

Корекційно-виховна: Виховувати любов до рідного краю, товариські стосунки.

Попередня робота: пояснення дітям що таке патріотизм за допомогою віршиків, вивчення віршиків.

Хід заняття:

Дефектолог:  Та країна є на світі,

Мої милі, добрі діти,

Що її, мов рідну мати,

Ви повинні поважати.

Називається країна

Наша рідна…( Україна)

  • Україна – це край, де ми народилися. Ми повинні любити нашу рідну Батьківщину, бути патріотами своєї країни.

(За кожну правильну відповідь діти отримують квітку:    мак, ромашку, барвінок, волошку).

  • Ой, погляньте, хто до нас сьогодні завітав?
  • Хлопчик, який живе на Україні називається? (українець).
  • А дівчинка, яка живе на Україні?(українка).
  • Називається наш народ?(українці)
  • Яка мова в українців?(українська).
  • Погляньте скільки ми квіточок зібрали. Із цих квітів ми з вами складемо віночок для нашої україночки.

Дефектолог: Вінок – це прикраса та «оберіг». Вважалось, що  він містить чаклунську силу, яка знімає біль, береже волосся. У вінок вплетали багато різних квітів. Які квіти у вас?(мак, ромашка, волошка, соняшник)Я пропоную скласти квіти у вінок.

Діти викладають квіти на основу.

Дефектолог: Чого не вистачає у нашому віночку?

Діти: Не вистачає різнокольорових стрічок.

Дефектолог: Візьміть стрічки, розкажіть нам якого вони кольору та що позначають ці кольори?

Діти:  Чорний- земля;

Червона- любов;

Зелена- рослини;

Жовта- сонце;

Синя- вода.

Дефектолог: Пропоную пов’язати стрічки на вінок.

Діти виконують завдання.

Дефектолог: Запрошую вас пограти з віночком.

Фізкультхвилинка

Гра «Мій віночок»

Одна дитина з віночком в руках  в колі, всі інші йдуть по колу:

Ми віночок цей взяли,

І на (ім’я дитини ) дали.

Ти в віночку потанцюй,

Потім дітям подаруй.

Дитина танцює, всі плескають в долоні. Потім дитина віддає вінок і каже:

Я дарую віночок… ( ім’я дитини ).

Гра на розвиток зорової уваги  «Якої  картинки не вистачає»

Дефектолог розкладає картинки-символи (земля, серце, рослини, сонце, вода) на дошці, потім  прибирає один з символів, а діти називають якого символа не вистачає та якому кольору стрічки він відповідає. Гра повторюється 2 раза.

Дефектолог: Діти послухайте віршик про нашу країну

(Під час вірша дефектолог викладає відповідні картинки)

Україна – рідний край,

Рідне поле, зелен гай,

Рідне місто, рідна хата,

Рідне небо й рідна мати.

  • Діти вам сподобався вірш? Я пропоную його вивчити з допомогою картинок, які ви зробите самі (розрізні картинки). У кожного з вас на столі є картинка з декількох частин. Складіть їх.

(Діти виконують роботу.)

Дефектолог допомагає   і разом з дітьми повторює вірш.

Дефектолог: Добігає до кінця наше заняття. Ви дізналися багато цікавого про нашу країну. Як називається наша країна? (Україна) Хто ми? (українці)

Звучить українська народна музика. Діти виходять до групи.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 коментарів

  1. Заняття цікаве. Гарно придумано використання віночка зі стрічками. В мету заняття необхідно ще додати – розвиток зв’язного мовлення, та і сам конспект можна назвати : Конспект заняття з корекції зв’язного мовлення для дітей із ЗПР (Середня група) : “Ти єдина, моя Україна”.

  2. Розробка на актуальну тему для дітей з особливими потребами не залишила байдужою. Цікаві завдання, пізнавальна інформація, відчувається приємна атмосфера заняття. Думаю, що автор приділила багато часу розробці

  3. Виховання патріотизму , тобто любові до Батьківщини– завдання надзвичайно складне, особливо коли мова йде про дітей дошкільного віку. Захоплення просторами країни, її красою та природними багатствами виникає тоді, коли дитину навчили бачити красу безпосередньо навколо себе.
    Хороше заняття опублікувала Наталя Ігорівна. Впевнена, що авторка виховає дітей свого ДНЗ справжніми українцями!

  4. Дякуємо за пізнавальне заняття. Діти повинні знати про традиції рідного краю. Також воно викликає у дітей пізнавальний інтерес. Думаю, дітям сподобається таке проведення часу. Спасибі за корисний матеріал!

  5. Дуже приємно було знайомитися з даною розробкою. В доступній формі подана важлива тема національно-патріотичного виховання, але, зверніть увагу для яких діток!!! І це чудово! Використано вправи на розвиток логічного мислення, уяву, увагу, пам’ять, дрібну моторику рук, а для діток з особливими потребами це особливо важливо! Прочитавши “за кожну правильну відповідь діти отримують квітку: мак, ромашку, барвінок, волошку” – уявила всю яскравість даного заняття. Дякую

  6. Така розробка інтегрованого корекційно-відновлювального заняття мене не залишила байдужою. Як добре, що у нас є такі педагоги! Дякую Вам за Вашу непросту працю! Всі завдання заняття відповідають вимогам для дітей з особливими потребами. Гра на розвиток зорової уваги «Якої картинки не вистачає» це і є елемент мнемотехніки , який забезпечує глибоке розуміння матеріалу.

  7. Просто і доступно викладено матеріал. Вчитель майстерно захоплює дітей змістом заняття, досягає поставленої мети через вдало дібрані ігри, вправи необхідні для дітей з особливими потребами, використовуються елементи мнемотехніки. Дякую!

  8. Добре підготовлене та цікаво розкрите заняття. Вдало підібраний практичний матеріал можна використовувати в роботі з дітьми дошкільного віку.

  9. Професійно складене корекційно – розвиткове заняття, скомпоноване на основі елементів народознавства ( український віночок, колір – символ). Важливу увагу в роботі з дітьми з особливими освітніми потребали слід приділяти розвиткові психо – фізіологічних процесів. Гра на розвиток зорової уваги “Якої картинки не вистачає”, вивчення вірша через зорове сприйняття (прийом мнемотехніки побудований на запам ятовуванні по картинках) – саме те, що треба. Тематично правильно підібрано літературні твори.

  10. Основи народознавства, застосовані на даному занятті, стали ключем для розвитку логічного мислення та виховання патріотизму цих дітей. Розповідь про оберіги педагог закріпляє практичною діяльністю – створенням вінка, а танець з ним – і цікава фізкультхвилинка, і виховання товариських відносин в групі.