mail@urok-ua.com
Магазин UROK-UA.com

Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів на уроках географії в 6-му класі

Автор: вчитель географії Тітаренко Алла Володимирівна

вчитель географії Тітаренко Алла Володимирівна“Учитель готується до найкращого уроку все життя”

– В.Сухомлинський.

Кожного разу, готуючись до уроку, намагаєшся знайти щось надзвичайно цікаве з даної теми.

В сучасних умовах все важче зацікавити учнів – адже світ і так насичений різноманіттям подій. В кожного свої методи, але невід’ємною частиною уроку є мотивація.

Тому, щоб налаштувати учнів на позитивний лад на уроці – інколи потрібно знати, чим саме цікавиться учень даної вікової категорії.

Часто на уроках географії мотивацією у нас є мультфільм “Фіксіки”, де чітко і лаконічно розповідається про тему даного уроку.

Наприклад такі теми як “Компас”, “Глобус”, “Сила тертя” та інші учні знають напам’ять, але кожного разу вони із задоволенням його переглядають та навчаються новому!

В наш час, коли так швидко зростає впровадження в життя дітей різних інформаційних засобів, сучасну дитину важко зацікавити. Тому на уроках часто використовуєш різні цікавинки, відео, презентації і тому подібне. Сьогодні хочу запропонувати мотиваційний блок до тем «Погода», «Температура повітря» та «Атмосферний тиск», що на даний час є актуальними в курсі «Загальна географія». Так, на мою думку, діти краще сприймають матеріал, коли їх налаштовуєш на потрібний лад.

На кожному уроці ми записуємо епіграф уроку та смайлик настрою – на початку уроку та в кінці, і потім порівнюємо. Як правило, це піднімає настрій дітям і дисциплінує – через кілька уроків вони автоматично малюють гарні смайлики – і завжди з гарним настроєм. Тому бажаю всім цікавих уроків!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка. Рейтинг публікації: 5 з 5)
2325

Магазин UROK-UA.com
А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?
Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарів

  1. Дякую за підняття настрію! Ваш мотиваційний блок до теми “Клімат” вже візьму до роботи, а інші “мотиватори” буду шукати самостійно. Дякую, що нагадали про епіграфи.. Вдалий епіграф вже розкриває мету уроку. Дякую.

  2. Дякую автору за чудові матеріали, адже формування мотивації у учнів до навчально-пізнавальної діяльності є однією з головних проблем сучасної школи. ЇЇ актуальність обумовлена оновленням змісту навчання, постановою завдань формування у школярів прийомів самостійного набуття знань, пізнавальних інтересів, життєвих компетенцій, активної життєвої позиції тощо.

  3. Щиро Вам дякую!!! Наведені Вами різні приклади є справжньою мотивацією учнів до навчальної діяльності. Бажаю Вам творчих успіхів та не зупинятися на досягнутому.

  4. Погоджуюсь, що мотивація і практична значущість вивченого матеріалу дуже важлива. Ваші матеріали цікаві, але далеко не до кожну тему діючої програми можна, на жаль, змотивувати.