mail@urok-ua.com

Розробка уроку математики для 3 класу

“Властивості множення на число 1 та 0, 0 на число. Опрацювання задач різних видів”

Автор: Вчитель початкових класів Трухачова Олена Валеріївна

Вчитель початкових класів Трухачова Олена ВалеріївнаТема уроку. Властивості множення на число 1 та 0, 0 на число.

Опрацювання задач різних видів.

Мета уроку: Повторити множення із числами 0 і 1; вправляти учнів в обчис-

ленні виразів, які включають множення із числами 0 і 1.

Формувати в учнів ключові компетентності: навчально-

пізнавальну , комунікативну, та інформаційну.

Вчити вмінню самостійно працювати, аналізувати, вибирати

необхідну інформацію та передавати її.

Тип уроку: комбінований урок.

 Хід уроку

І. Організація класу.

Сьогодні у нас незвичайний урок

У казку сьогодні ми зробимо крок.

Із казкою ми зустрічались не раз

І знову вона завітала до нас.

– Сьогодні нас чекає подорож в країну, якої немає на карті. В цій країні ми будемо розв’язувати задачі та різні приклади, проведемо дослідження однієї дуже важливої теми. Ця країна – математика.(Слайд № 1) Цією країною керує мудра правителька – цариця Математика. Вона запрошує в свою країну тих, хто наполегливий, хто часто запитує «чому?», хто не боїться цифр та рішень. (Слайд №2) Нашим девізом будуть такі слова:

 Хто сказав, що математика –

 Це складна наука?

 Наша математика –

 Це цікава штука.

ІІ. Усна лічба.

  1. Математичний диктант
  2. Ділене 24, дільник 3, знайти частку.
  3. На яке число треба помножити 3, щоб отримати 27?
  4. Число 54 зменшити у 9 разів.
  5. Перший доданок 42, другий доданок 20, знайти суму.
  6. У скільки разів число 63 більше числа 9?
  7. Знайти суму чисел 20 и 16.
  8. Знайти різницю чисел 24 и 18.
  9. Збільшити число 18 на 3.
  10. На скільки число 47 більше числа 20?

2. Матем. розминка. «Найкраща група знавців математики»

Вам приготовлені задачі на увагу.

  • Человік купив 7 бубликів та з’їв їх усі, крім 3. Скільки бубликів у нього залишилось?(3)
  • Сергій та Катруся поїхали на машині у село. Кажне колесо машини проїхало 50 км. Яку відстань проїхала машина? (50)
  • Півник, стоячи на одній нозі, важить 3кг. Скільки важить півник, якщо стане на дві ноги? (3кг)
  • У трьох братів по одній сестрі. Скільки дітей у цій родині? (4)
  • Що легше: 3кг заліза чи 3кг вати? (рівні)

Що вам знадобилося для розв’язання цих задач? (увага, кмітливість)

  1. Робота в групах. (на аркушах завдання)

На слайді числові вирази.(Слайд № 3)

 8+1= 0+67=

 93-1= 18-0=

 65+1= 34+0=

 100-1= 82-0=

Що цікавого помітили?

Ви вже розв’язувати такі приклади?

Зробіть висновок.

(Слайд№4)

 64∙1= 64∙0=

 1∙5= 0∙5=

 4∙1= 4∙0=

 1∙73= 0∙73=

 80∙1= 80∙0=

– Зверніть увагу на ці числові вирази.

– У чому особливість цих виразів?

– Знайдіть їх значення?

III. Повідомлення теми та мети уроку (Слайд№5)

IV. Вивчення нового матеріалу.

1.Знайти значення виразів.

 (Слайд№6)

9∙1=

2∙1=

 18∙1=

 129∙1=

 

Що ви помітили?( Використано переставний закон множення)

 ( Слайд№7)

 1∙9=

 1∙2=

 1∙18=

 1∙129=

Зробіть висновок.

 (Слайд№8)

  • Таке може статися лише тільки з цими числами?
  • Якою буквою позначимо невідоме число?( буквою а)

 (Слайд№9)

– Запишить цей приклад з буквою а. (1 х а = 1)

 (Слайды№10-11)

– Запишить цей приклад з буквою а. (0 х а = 0)

  1. Робота в групах: наведіть свої два приклади? (на листках маркерами)

(Кожна група вішає свій приклад на дошку.)

-Зараз повернемося до слайдів та розв’яжемо ці приклади. (Слайд№ 12)

ФІЗХВИЛИНКА

V. Закріплення та систематизація вивченого матеріалу.

1.Робота з підручником.(стр.49, №350)

-Назвіть, які закони множення ми вивчили? (Слайд№13)

 – Перевіримо виконання законів множення (№350)

  1. Самостійне рішення нерівностей (стр.49, №351)
  2. Робота над задачею. (стр.50, № 352)

– Прочитайте задачу.

– Чим вона цікава? ( В задачі є буквені данні)

 – Скільки винограду у першому кошику? (а кг)

– Що відомо про другий кошик?

– Щоб дізнатися скільки винограду у двох кошиках треба…(а + а : 2)

– У скільки ящиків розклали весь виноград?

– Як дізнатися скільки винограду в одному кошику? (а + а : 2) : 4).

– Відповідь: ( а + а : 2) : 4).

  1. Казка про Лицарів. (Слайд№ 14-15)

В країні «Математика» жили в різних замках два лицарі. Один з них був шляхетний, а другий – підступний. Шляхетний лицар з ким тільки не схрещував шпаги, завжди програвав бій. Він же був шляхетним. Він завжди піддавався. А підступний лицар завжди перемагав в будь-якому бою? Як ви думаєте, діти, що то за лицарі? (1, 0)

 (Слайд№ 16)

  1. Рішення прикладів з логічним навантаженням.

Хто з вас зможе розв’язати приклад за одну хвилину? (Для кожної групи свій приклад)

(Слайд№ 17)

24х7х5х14х19х0х26х35х67=

31х5х56х3х27х4х0х45х81=

92х5х76х54х8х0х21х8х34=

67х2х25х3х0х118х37х5х12=

26х0х32х7х56х2х45хх9х58=

Чому вийшла однакова відповідь?

  1. Домашнє завдання: с. 50, задача № 356, приклади № 355.(Слайд№18)

7.Рефлексія.

– Які відкриття ви зробили на уроці? (Слайд№ 19)

 а ∙1 = а

 1 ∙ а = а

 а ∙ 0 = 0

  • ∙ а = 0

-Чи сподобалася вам робота на уроці?

1) Чи цікаво вам було на уроці?

2) Чм впоралися ви з рішенням задачі?

Привітайте один одного. (Слайд№20)

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
224
А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?
Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Урок побудовано методично правильно. Новий матеріал подано на порівнянні з темою “Додавання та віднімання 1, 0”. Цікаве завдання з логічним навантаженням. А от у задачі з буквеними даними у розв`язку і відповіді треба було записати пояснення. Це ж задача, а не вираз з буквеними даними. Дякую.