mail@urok-ua.com

Розробка уроку з математики 2 клас

Повторення таблиць множення чисел 2 і 3. Складання і розв’язування задач на дві дії. Знаходження значень виразів

Автор: вчитель початкових класів Пономарьова Наталя Іванівна

Вчитель початкових класів Пономарьова Наталя Іванівна

Тема. Повторення таблиць множення чисел 2 і 3. Складання і розв’язування задач на дві дії. Знаходження значень виразів.

Тип уроку. Урок застосування знань, умінь і навичок (з використанням інтерактивних методів навчання)

Мета:

  • закріпити навички табличного множення чисел 2, 3; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; удосконалювати обчислювальні навички;
  • розвивати математичне мовлення, логічне мислення, увагу; кмітливість, вміння застосовувати знання таблиці множення у житті;
  • виховувати працьовитість, самостійність, ініціативність.

Обладнання: малюнки, телевізор, картки з назвами передач.

Хід уроку

Учитель: Сьогодні у нас телеурок. Наш знайомий телевізор допоможе провести урок, де ми будемо повторювати те, що вже вивчили.

І. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Опитування:
  • Які дії ми з вами знаємо?
  • Назвіть компоненти дії додавання, віднімання, множення, ділення.
  • Як знайти невідомий доданок? Зменшувальне? Від’ємник?
  1. Усно.

а) розв’язати ланцюжок прикладів:

ланцюжок прикладів

б) замість зірочок постав потрібні математичні знаки, щоб вийшли правильні відповіді:

відповіді

За даними малюнками скажи, яку дію виконують з числами.

Дії з числами

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Розв’яжи задачі.

а) В гаю три зайчики сиділи,

З апетитом моркву їли.

Всі по вісім, як один.

Скільки з’їли всіх морквин? (8 * 3=24)

б) В’яже бабусі – лисиця

Трьом онукам рукавиці.

  • Подарую вам, онуки,

Рукавичок по дві штуки.

Бережіть, не загубить!

Скільки всіх? Перелічіть? (2 * 3=6)

в) Вісім яблук у корзині

Несла мати дочці й сину.

Як принесла – роздала.

Скільки кожному дала? (8 : 2=4)

  1. Шкільні новини.

– Вітаю. Перед вами улюблена передача «Шкільні новини». Сядьте рівно і послухайте уважно умову задачі № 593, що на сторінці 92.

  1. Читання тексту задачі вголос дитиною.
  2. Самостійне читання.
  3. Розбір задачі, запис умови та розв’язання.
  1. Казкові пригоди.
  • Як повідомив наш кореспондент з казкової країни, нам передали великий привіт, але хто, нам потрібно дізнатися. Ми з вами дізнаємось коли розв’яжемо приклади № 596 на сторінці 92. (Учні по черзі записують на дошці, інші – у зошитах).

4 : 2 + 48 = 50              Б

9 : 3 + 64 = 67              У

27 : 3 + 9 = 18              Р

3 ⋅ 8 + 46 = 70              А

21 : 3 – 6 = 1                 Т                                               

56 – 6 : 3 = 54              И

12 : (35 – 32) = 4          Н

(46 – 34) : 3= 4            О

  1. Спортивна пауза.
  • Привіт. Це я – Незнайко!

Ви, напевно, втомилися!

Моя спортивна пауза надасть вам бадьорості та сили.

  1. Перерва.

Пробачте, друзі, але в нашій телестудії перерва!

А щоб ви не нудьгували, розв’яжіть задачу на сторінці 92, І варіант № 597(1), а ІІ варіант № 597 (2). (Самостійна робота з перевіркою).

  1. «У світі прекрасного».
  • В ефірі передача «У світі прекрасного». Вчора наш кореспондент побував на виставці декоративного мистецтва. Послухаємо його.
  • Доброго дня вам, друзі! А що ви знаєте про рушники? Я побував на цій виставці і тепер знаю, що божник – рушник до ікони; витрач – той, яким витирають руки. Подивиться, які вони гарні. Намалюйте й собі рушники.

Учитель. Намалюємо рушник у вигляді прямокутника зі сторонами 3 і 5 см та знайдемо його периметр.

Р = 3+5+5+3 = 16 см

  1. «Клуб цікавих і кмітливих».
  • В ефірі передача «Клуб цікавих і кмітливих». Скажіть, будь – ласка, с яких геометричних фігур викладено ракету.

Ракета

  1. Підсумок уроку.
  • То як, діти, сподобалися вас наші передачі? Згадайте, що ви робила на уроці.
  • Я думаю, що всім сподобалося, бо ми не тільки дивилися телепередачі, а й повторювали той матеріал, що вивчили, повторили різні дії. Розв’язували задачі і приклади на ці дії.
  • До зустрічі на нашому наступному телевізійному уроці.

ДОДАТКОВО.

  1. Дано прямокутник зі сторонами 4 і 6 см. Що треба зробити з його довжиною, щоб вийшов квадрат?
  2. 3 сторони чотирикутника мають однакову довжину. Чи є ця фігура квадратом?
  3. Візьми по шматочку крейди в обидві руки. Спробуй одночасно намалювати на дошці правою рукою трикутник, а лівою – квадрат.
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки. Рейтинг публікації: 4.5 з 5)
2596
А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?
Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *