Урок математики, 1 клас

Парні і непарні числа. Додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток виду 13 + 4; 16 – 3. Розв’язування задач на дві дії.

Автор: Вчитель початкових класів Трегуб Інна Володимирівна

Вчитель початкових класів Трегуб Інна ВолодимирівнаТема. Парні і непарні числа. Додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток виду 13 + 4; 16 – 3. Розв’язування задач на дві дії.

Мета: ознайомити учнів з парними і непарними числами; учити дітей додавати і відні­мати двоцифрові числа без переходу через десяток виду 13 + 4; 16 – 3; розвивати мислення, навички додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією, вміння розв’язувати задачі; виховувати аку­ратність, працьовитість, вміння працювати у групі.

Обладнання: предметні малюнки, набір геометричних фігур, демонстраційний матеріал, зошит з друкованою основою, комп’ютер, проектор, презентація.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЦЙНИЙ МОММЕНТ

1. Організація учнів

Любі діти, у наш клас
Завітали гості щирі,
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром!

  • Добрий день!

Всі сідайте тихо, діти,
На уроці – не шуміти,
Руку гарно піднімати.
Чітко всім відповідати.

Перевірка готовності приладдя до уроку. 

Перегляньте все на парті:

Є підручник, зошит, картки,

Є пенал, лінійка,олівці…

Бачу всі готові! Молодці!

То ж гаразд, часу не гаєм

і урок вже починаємо.

МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

  1. Психологічне налаштування на урок.

—Який настрій у вас? Покажіть виразом обличчя.

— Усміхніться, до мене, поділіться гарним настроєм з товаришами.

За виразом обличчя я бачу, що з вами все гаразд. Я дуже хотіла б, щоб такий настрій був у нас усіх на нашому уроці та взагалі кожного дня.

  1. Вправа «Очікування»

— Діти, яким повинен бути наш урок?(змістовним, навчальним, веселим, цікавим)

— Давайте поміркуємо, якими повинні бути учні на уроці. ( уважними, розумними, організованими, ввічливими, слухняними, активними, кмітливими, чемними і т.д.)

Тож, сподіваюся, що саме такими будете ви мої дівчатка.

Адже, на уроці,

Треба дружно працювати,

Щоб могли на всі питання

Ви гарно відповідати

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Сьогодні до нас на урок завітають вже знайомі вам гості з Лісової школи і принесуть багато цікавих завдань . Вони хочуть побачити чого ви вже навчилися, і чи всі добре знають математику. Разом з ними ми ознайомимось з парними і непарними числами; навчимося додавати і відні­мати двоцифрові числа без переходу через десяток виду 13 + 4; 16 – 3, навчимося розв’язувати задачі на дві дії.

ІV.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

Подивіться хто ж гостей перший до нас завітав? Вовчик пропонує вам пограти в гру «Баскетбол» в яку ви любите грати на уроках фізичної культури, але тут завдання складніше, щоб закинути м’ячик потрібно швидко й правильно порахувати приклади.

1. Усна лічба. Гра «Баскетбол»

Усна лічба

Наступне завдання принесла нам Лисичка, а називається воно:

2. Весела лічба.

1) На городі рано-вранці

знайшли моркву сірі зайці.

Сім морквин – це є не мало.

Одну з’їли, скільки стало?

2) Три веселих киці грались на травиці.

Враз одна сховалась.

Скільки киць зосталось?

3) Ці веселі каченята люблять плавати й пірнати.

П’ять пливуть у далину, п’ять пірнають в глибину.

Скільки разом каченят? Хто з вас може підказать?

4) Десять чайок над морем літали,

дружно крилами махали.

Шість на берег приземлились.

Скільки чайок залишилось?

3. Каліграфічна хвилинка.

Ось і Зайчик завідав, послухайте, що він на запропонував:

Урок продовжіть без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

Сядете рівненько,

Цифру виведіть гарненько

Тож зошит відкривайте хвилинку каліграфії починайте.

  • Діти відкривають зошити під слова:

Зошит свій я відкриваю,

Навкоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю,—

І красиво в нім пишу.

Ви спитаєте, а яку ж цифру нам записати, а про це ви дізнаєтесь як розгадаєте його загадку:

Гострокоса ніби спиця, перша цифра…(Одиниця)

Молодці, тож пишемо число 1.

Зайчик уважно спостерігав за вашою роботою. Тепер йому хочеться подивитися, як ви виконаєте завдання Білочки.

А Білочка пропонує нам математичний диктант.

  1. Математичний диктант
  • Запишіть число, у якому 1 десяток 7 одиниць; 1 десяток 3 одиниці; 2 десятки.
  • Запишіть число, наступне числу: 17, 10.
  • Запишіть число, яке передує числу: 11, 15.
  • Число 15 зменшити на 1.
  • Число 14 збільшити на 1.
  • Суму чисел 10 і 6.
  • Різницю чисел 12 і 10.

Звірята кажуть що, ви швидко впоралися із завданнями,і дякують вам. 5.Фізкультхвилинка(Під музичний супровід)

Говорять що ж, мабуть, прийшла пора

Всім нам відпочити.

Хочуть на фізкультхвилинку

Усіх запросити.

Раз, два – всі присіли,

Потім вгору підлетіли.

Три, чотири – нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

П’ять, шість – всі веселі –

Летимо на каруселі!

Сім, вісім — в поїзд сіли
Ніжками затупотіли.
Дев’ять, десять — відпочили
І за парти дружно сіли.

Ось і Ведмедик до нас прийшов, він пропонує нам попрацювати з підручником.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ    

1. Робота за підручником (с. 100)

Завдання 2

— Встановіть закономірність, продовжіть числовий ряд.

— Числа 0; 2; 4… — це парні числа. Числа 1; 3; 5… — це непарні числа.

Дівчатка, будь-яке число, яке можна розділити на двох порівну називають парним. Будь-яке число, яке не можна розділити на два порівну, тобто вкогось буде більше, а в когось менше прийнято називати непарних.

— Наведіть свої приклади парних і непарних чисел.

Завдання 3                                                                                                       — Розгляньте зразок. Поясніть прийом обчислення прикладів 13 + 4 і 16 – 3. Що однакового у розв’язанні цих виразів?(Те, що десяток залишається не змінним) Розв’яжіть за зразком приклади 12 + 8 і 18 – 4.

Завдання 4

— Розв’яжіть «ланцюжки». Який «ланцюжок» закінчується парним числом?

Завдання 5

— Про що йдеться у задачі?

— Що в задачі відомо?

— Про що треба дізнатися?

— Спочатку нам треба дізнатися, скільки великих пасок спекла бабуся?

— Якою дією відповімо на це запитання? (Додаванням)

— Про, що далі запитується в задачі?

— Скільки всього пасок спекла бабуся?

— Якою дією відповімо на головне запитання задачі? (Додаванням)

Якщо у задачі два запитання, то задача буде розв’язуватися 2 діями.

Повернувшись із Лісової школи, Білочка засумувала, тому що неуважно слухала вчителя й не змогла розв’язати завдання в зошиті. Допоможімо їй!

VІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

  1. Робота з друкованим зошитом с 27.
  2. Фізкультхвилинка

3.Самостійна робота

1.Порахуйте приклад та з’єднайте його з відповіддю.

Приклада

  1. Перевір та виправ помилки.Приклади з помиклами
  2. Задача на кмітливість

1.Скільки дітей можуть взути 6 кросівок?

  1. У батька 6 синів. Кожний син має сестру. Скільки дітей у батька? (7)

VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ.

1.Рефлексія

Ось і добігає кінця наша зустріч із лісовими друзями.

— Розкажіть нашим гостям, чи сподобався вам урок.

— Яке завдання вам сподобалося найбільше?

— Які завдання були найважчими?

Дякуємо, що всі ви

Так завзято працювали,

Всі приклади й задачі розв’язали!

2.Вербальна оцінка роботи учнів на уроці.

3.Психологічне закінчення уроку.

— Який настрій у вас після закінчення уроку? Покажіть виразом обличчя.

За виразом обличчя я бачу, що з вами все гаразд.

— Чи справдились ваші очікування?

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. Доречним є психологічне налаштування на урок й етап “Очікування”. Позитивним є те, що вчителька промовляє мету уроку.
    Не перший раз зустрічаю у розробках примовку “Зошит свій я відкриваю…”. Сама нею користуюся у 1 класі. Думаю, не зайвим буде нагадати, що зошит, книжку, підручник ми розгортаємо й згортаємо.

  2. Психологічне налаштування на урок, доброзичлива атмосфера, різноманітні форми роботи та цікаві посильні та ще й віршовані задачі – це все сприяло досягненню триєдиної мети уроку. Спасибі за публікацію та творчих Вам успіхів, Інно Володимирівно!

  3. Спасибі за урок! Всі етапи уроку чітко продумані. Використовуються різні види діяльності самостійна і фронтальна робота. Цікавий матеріал! Докладний конспект уроку! Творчих успіхів Вам!

  4. Інна Володимирівна чітко організувала роботу учнів на кожному з етапів уроку. Цікаво підібрані задачі, ігри. Я вважаю, що вчителю вдалося досягти триєдиної мети уроку. Молодець!

  5. Матеріал, що вчитель підібрав до уроку відповідає його цілям і завданням. На протязі уроку вчитель дбає про здоров’я своїх вихованців: проводиться фізкультхвилинка, наголошується на правильність сидіння за партою та тримання ручки. Урок організовано так, що учні 1 класу не будуть перевантажені. Дякую!

  6. Гра “Волейбол” мені сподобалась. На такому уроці учні відчувають себе комфортно: навчальна діяльність пересипана цкавими інтерактивними вправами завжди приносить очіканий результат. Дякую)

  7. Урок сподобався.Матеріал,який вчителька підібрала для уроку відповідає віковим особливостям учнів. Методи і прийоми використані на уроці не перевтомлюють дітей.