mail@urok-ua.com

Урок математики в 1 класі
Вправи і задачі на засвоєння таблиці додавання та віднімання  числа 2.
Порівняння виразу і числа

Автор: вчитель початкових класів Чорна Галина Степанівна

Тема.

Вправи і задачі на засвоєння таблиці додавання та віднімання числа 2. Порівняння виразу і числа.

Мета.

  • Закріплювати уміння учнів виконувати додавання та віднімання числа 2, порівнювати вираз і число, розв’язувати задачі та приклади;
  • розвивати логічне мислення, спостережливість, уміння порівнювати, усне мовлення учнів;  виховувати пізнавальні інтереси, любов до природи.

Обладнання.      Завдання для усного рахунку, картки з цифрами, малюнки ялинки, білочки, лисички, їжачка, зайчика, числовий відрізок.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Девіз уроку: 

Продзвенів уже дзвінок
Починається урок.
На уроці не куняй,
Математику вивчай

Розпочинаємо наш урок. Урок незвичайний, а казковий. Тому що залетіли до нас казкові сніжинки . І принесли вони сьогодні   цікаві загадки, які ми відгадаємо та дізнаємося хто ж  завітав до нас у гості.

Червонясту шубку має,
По гілках вона стрибає.
Хоч мала вона на зріст
Та великий має хвіст.  (білка)

В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться.
Як зовуть її? (лисиця)

Довгі вуха, куций хвіст,
Всіх боїться, малий на зріст. (заєць)

В мене шубка з колючок,
В мене сіра  спинка.
Ніс, як чорний п’ятачок,
Очі-намистинки  (їжачок).

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Усний рахунок.

а) Гра «Прикрасьте ялинку»

Звірятка хочуть   прикрасити у лісі новорічну ялинку. Вони принесли із собою цифри: 3 4  6  7. А нам потрібно поміркувати, хто і яку іграшку вибрав для  ялинки. Для цього ми повинні обчислити на новорічних іграшках приклади.

4+2
5 +2
6-2
1+2
2+2
9-2
5-2     

Отже ми  допомогли звіряткам. Тепер  ялинка стане красивою.

б) Гра «На гірці»

Люблять звірята взимку розважатися на гірці особливо полюбляє прудкий Зайчик.

– Наша гірка не звичайна,

А корисна у навчанні.

Щоб із неї позїжджати,

Треба вміти рахувати.

7– 2
3+2
4-2
6+2
8-2

в) Гра «Завдання від Лисички»

– А зараз завдання від    Лисички. Ой лихо, вона так поспішала, що в мішечку несла числа, а вони перемішалися. Допоможіть , малята їй. Потрібно відновити  ряд чисел: (завдання №5 с.56)

  • Назвіть числа, менші від 7.
  • Назвіть числа, більші від 6.
  • Назвіть найменше число.
  • Назвіть найбільше число.

2. Каліграфічна хвилинка. «Завдання від Білочки»

Мудра Білочка теж прийшла не з пустими лапками , ось від неї грибочок. Та не простий , а з цікавим завданням.

– Ось грибочки у лісочку
Капелюшки одягли.
Ось грибок і ще грибок.
Скільки ж   разом їх було? (2)

Діти обговорюють правила написання цифри 2. Потім записують рядочок цифри 2, перед цим промовивши віршик:

Зошит  свій я  відкриваю,
Навскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно не зігнусь.
Буду я писати гарно,
До роботи вже берусь.

3. Математичний диктант . «Завдання від Їжачка»

– Запишіть число, яке стоїть між числами 2 і 4.
– Запишіть число, яке йде попереду числа 8.
– Запишіть сусідів числа 9.
– Перший доданок – 3, другий доданок – 2, знайти суму.

Самоперевірка   (На дошці   відповіді на грибочках)

7   8   10  5

  1. Фізкультхвилинка

1, 2, 3, 4 — у гайочок ми ходили, (крокувати)
Зайця сірого зустріли.  (показати вуха зайця)
Білка прудко там стрибає, (пострибати)
Бджілка весело літає. (політати)
Швидко лис десь пробіжить, (біг на місці)
Їжачок в кущах сидить. (присісти)
Пострибали  і ми трішки, (пострибати)
Щоб спочили ручки, ніжки. (оберти руками)
Всі веселі, от чудово! (плескати в долоні)
До роботи взялись  знову. (сісти за парти) 

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

На  сьогоднішньому уроці ми будемо розв’язувати приклади і задачі на додавання і віднімання  числа 2, також порівнювати вирази з числами.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Складання задачі за малюнком.Задача за малюнком

а)Повторення структурних елементів задачі

  • Згадайте, з яких частин складається задача?

(Умова,  питання, розв’язок, відповідь)

  • Що містить умова?
  • Що містить питання?
  • Що є розв’язком?

б)Складання і розвязування задачі за малюнком ялинки (на дошці) на знаходження суми . (коллективно під керівництвом вчителя)

в)Аналіз задачі

Повторіть умову задачі.

– Про що запитується в задачі?

  • Це – запитання задачі.
  • Коли вішали іграшки, то їх ставало більше чи менше?
  • Якою дією розв’яжемо задачу? (4+2=6)
  • Складіть приклад для розв’язання задачі. Запишіть. (на дошці та в зошитах)
  • Так яке ж було питання задачі?
  • Ми дізналися? Отже, ми й розв’язали задачу. Яка відповідь?

2. Робота з підручником на с.56

а)Загадка про бджіл:

Зимою спить.
Літом бринить.
Понад сади літає,
Солодку росу збирає. (Бджола)

б)Бесіда про життя бджіл взимку.

Влітку виробники смачного, корисного і улюбленого всіма нами продукту – меду – перелітають з квітки на квітку, і ми можемо спостерігати за ними постійно. Але наступають холоди, квіти в’януть, природа засинає … Куди ж діваються бджоли? І що відбувається в холодну пору року в їх будиночку – вулику?
Бджоли взимку, на відміну від багатьох інших комах, у сплячку не впадають. У період приблизно з листопада до кінця березня вони перебувають у вуликах, але живуть нормальним життям, харчуються і активно реагують на навколишнє середовище. Нектар і пилок бджоли заготовляють заздалегідь.

в) за №1 та числовим відрізком.

Що означає додати 2? (додати 1 та 1).  А відняти 2? (відняти 1, потім ще 1)
Пригадайте, як ми рахуємо за допомогою числового відрізка?
(додаємо – вправо по відрізку, віднімаємо – вліво по відрізку)
Обчисліть за числовим відрізком: 2+2, 5-2.

3. Робота з підручником . Порівняння виразу і числа.

а)Пояснення вчителем завдання №2: спочатку обчислюємо вираз, а потім порівнюємо його з поданим числом. Ставимо відповідний знак. (1стовпчик)
б) Колективна робота( 2стовпчик-запис на дошці)
Порівняти вираз і число. Вставити потрібний знак.
В)Робота в парах. (3стовпчик-запис в зошитах)

4. Фізкультхвилинка

Дзу-дзу-дзу, джу-джу-джу! (рухи руками ніби крильцями)
Із бджілками я дружу!
На квіточку бджілки сіли, (присісти)
Сіли, посиділи,
Пилок назбирали, (покружляли)
Далі полетіли.
А ми знову разом взялися до діла. (сісти за парти)

5. Робота з підручником. №3. Розв’язання діти записують у зошити.

6. Робота з підручником. №4 «Завдання від бджілки та її подружок»: обчислити вирази. (на дошці)

*7. Робота з геометричним матеріалом.Геометричний матеріал

– Як і в будь-яку казку в нашу теж завітав хитрий звірок:

– Хто з вас цю тварину знає?
Хто скоріше відгадає?
Гладенький бочок,
Рожевий п’ятачок,
І хвостик – крючок!

(порося)

– Поросятко замаскувалось в геометричні фігури. Назвіть їх і покажіть.

V. Підсумок уроку.

1.Гра «Вихвалялки»
-А  тепер скажіть , що вам сподобалось і запам’яталось на уроці?

2.Подарунки від звірят.
-Від звіряток отримуєте подарунок за старанну роботу. (математичні розмальовки)

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
1846
А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?
Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Використано різні види наочності, а також мені сподобалося використання міжпредметних зв*язків на уроці. У підсумку уроку Галина Степанівна провела гру «Вихвалялки», залучавши учнів до підведення підсумків.