Урок тренінг
Корисні та шкідливі звички

Автор: вчитель початкових класів Боговик Валентина Іванівна

Приклади корисних звичок

Тема. Корисні та шкідливі звички. Практична робота. Перегляд та обговорення поведінки персонажів мультфільмів, їхнього ставлення до свого здоров´я та здоров´я інших.

Мета. Ознайомити учнів зі звичками, які сприяють зміцненню здоров´я, і такими, що завдають шкоди; формувати в учнів уявлення про згубний вплив шкідливих звичок на дитячий організм; розвивати вміння відстоювати власні переконання, оцінювати свої вчинки та приймати рішення відповідно до ситуації; виховувати відповідальне ставлення до свого здоров´я.

Навчальні завдання.

Наприкінці уроку учні повинні:

  • вміти розпізнавати корисні і шкідливі звички;
  • вміти пояснити негативний вплив на здоров´я негативних звичок.

Обладнання і матеріали.

  • папір;
  • маркери;
  • клей;
  • мультимедійна дошка.

Що підготувати заздалегідь.

  • сердечка за кількістю учнів;
  • плакат здорової та хворої людини;
  • плакат «Правила тренінгу»
  • квіточки «Так», «Ні»

Орієнтовна структура уроку

Зміст уроку Кількість годин
1  Вступна частина  5 хв
2  Основна частина  10 хв
3  Практична частина  15 хв
4  Заключна частина  5 хв

Хід уроку – тренінгу

1. Вступна частина

Привітання.

Треба всім нам привітатись:
– Добрий день!
Дружно весело сказати: Добрий день!
Вліво, вправо – повернемось,
Туди – сюди усміхнемось
Добрий, добрий , добрий день!

Психоформула. Який  у вас зараз настрій? Передайте виразом обличчя. Усміхніться до мене, поділіться гарним настроєм із товаришами.

2. Повторення правил уроку

Вчитель. Давайте з вами повторимо правила поведінки на уроці.
Кожний проговорює «Я вважаю, що правило (називає правило ) дуже важливе тому, що ….».

3. Очікування

Сьогодні тема нашого уроку – «Корисні і шкідливі звички та вплив їх на здоров´я»
Урок незвичайний, але я сподіваюсь , що він для вас буде цікавим. Що ви очікуєте від уроку? (відповіді учнів)
Сьогоднішній урок навчить мене …..   .»

В кінці уроку ми з´ясуємо, якими краще буть здоровими чи хворими. Ви повісите сердечка під малюнками (здорова людина, хвора людина)

4. Інформаційне повідомлення

Життя – це найцінніше , що має людина. Як ранок розпочинає день, так дитинство розпочинає життя. Ми любимо життя за те, що можемо насолоджуватися красою природи, радіти зустрічам з друзями, що рідні і близькі дарують нам свою любов і турботу, що кожного дня ми взнаємо щось нове про світ, який нас оточує. А для того , щоб всі плани здійснювалися треба бути здоровими. Кожна людина має певне здоров´я і звички. Звички, що сприяють зміцненню здоров´я, називають корисними. Це вчасно лягати спати, загартовуватись, робити ранкову зарядку, дотримуватись правил особистої гігієни, дотримуватись режиму дня і т. д. Звички, що завдають здоров´ю шкоди, називають шкідливими. Наприклад, куріння, вживання спиртних напоїв, неохайність, багато і часто їсти, низько нахиляти голову коли читаєш  і т. д.

5. Гра «Корисно –шкідливо».Якщо корисно – квіточка на якій написано «так», якщо шкідливо – «ні».

  1. Вітатися при зустрічі.
  2. Брати до рота і гризти предмети.
  3. Допомагати слабшим, маленьким дітям.
  4. Виконувати ранкову зарядку.
  5. Смоктати палець.
  6. Доглядати за одягом, взуттям.
  7. Дотримуватися режиму дня.
  8. Гризти нігті.
  9. Колупатись у носі.
  10. Говорити неправду.
  11. Довго сидіти біля телевізору.
  12. Курити, пити алкогольні напої.
  13. Говорити правду.

6. Руханка

Встало вранці ясне сонце , зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися, за промінчики взялися.
Будем дружно присідати, сонечко розвеселяти.
Встали-сіли, встали-сіли, бачите як розвеселили.
Стало сонце танцювати, нас до танцю закликати,
Нумо разом, нумо всі – потанцюєм!
(звучить музика, діти танцюють)

7. Робота в групах. Практична робота

Загадка.

Не золото, а найдорожче. (здоров´я)

Об´єднання дітей у три групи (за кольорами світлофора: зелений, жовтий, червоний)

Завдання групам. Кожній групі дається два плакати і малюнки. Потрібно приклеїти малюнки із корисними звичками і малюнки із шкідливими звичками (окремо)

Доповідачі груп презентують свої роботи.

8. Перегляд і обговорення мультфільму «Мойдодір»

Пригадайте і назвіть мультфільми , у яких герої дбають про своє здоров´я.

9. Тестування «Вчися приймати рішення , корисні для здоров´я»

Тютюновий дим шкідливий для здоров´я курів і тих, хто перебуває поруч. Вдихання диму тими, хто не курить, називається пасивним курінням. Оцініть ситуації та оберіть варіант, який допоможе уникати пасивного куріння.

1) Ви з друзями сидите на лавочці у своєму дворі. Поруч сів дорослий чоловік із цигаркою. Ви:

а ) продовжите сидіти на цій лавочці;
б ) підете в інше місце, адже двір великий.

2) Ви з друзями збираєтесь їхати ліфтом, але в кабіні стоїть людина з цигаркою. Ви:

а)  зайдете в ліфт;
б)  підете сходами, це корисно для здоров´я.

3) Ви з батьками зайшли до кав´ярні. В одній залі висить знак «Куріння заборонено». Ти:

а) запропонуєш сісти там , де цього знаку не має;
б) сядеш там, де він є.

Якщо ваш вибір – лише варіант «Б», ваше здоров´я у безпеці, ви вмієте уникати пасивного куріння.

Заключна частина

1. Зворотний зв´язок. 

Вправа «Метод Прес»

Я вважаю, що шкідливі звички потрібно ……   .
Тому, що …..   .
Наприклад, …..  .
Отже….   .

2.Очікування

Якщо ваші очікування здійснились, то прикріпіть ваші сердечка там , де малюнок здорової людини.
Поясніть прислів´я.
Бережи одяг, поки новий, а здоров´я, поки молодий.

3.Прощання

Діти стають у коло і говорять один одному по черзі: «Я бажаю тобі ….  .»

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Учні мають розмежовувати корисні та шкідливі звички, тому практична робота є дуже корисною. Вчителем використано чудовий методичний матеріал. Плакати для демонстрування учням відіграють вагому роль. Дякую!

  2. Добротна розробка уроку для початкової школи. Враховано вікові особливості, види діяльності учнів змінюються, розвивається логіка дітей. Сподобалася вправа «Метод Прес», де учні висловлюють свої думки, роблять певні висновки. ДЯКУЮ!

  3. Урок – тренінг несе в собі практичне спрямування, в доступній і цікавій формі через практичну роботу, перегляд та обговорення поведінки персонажів мультфільмів, їхнього ставлення до свого здоров´я та здоров´я інших – вивчаються шкідливі та корисні звички. Особливо сподобалося виведення – психоформули та тестування «Вчися приймати рішення , корисні для здоров´я». Дякую.