mail@urok-ua.com

Урок для стійкого розвитку

Енергія

Автор: вчитель початкових класів Щавінська Ольга Йосипівна

Тема. Раціональне споживання енергії.

Зустріч перша. Скільки потрібно енергії для життя.

Мета. Донести до свідомості дітей, що енергія є важливим компонентом серед потреб людини. З’ясувати причини надмірного споживання енергії. Розповісти про джерела енергії, пояснити необхідність збереження теплової та електричної енергії у побуті. Вчити аналізувати власні звички, пов’язані з користуванням електричними приладами. Виховувати бажання економити енергію.

Обладнання: посібники, олівці, папір для чернеток.

Хід уроку

Вступна частина (5-7 хв)

1. Мотивація. (всі стали в коло). Передайте один одному своє тепло коротким імпульсом. Я починаю….

  • Продовжіть речення:
  • Мене звати ….Я очікую від уроку…
  • Пригадаємо правила уроку:
  1. Висловлюватись по черзі.
  2. Говорити коротко, за темою.
  3. Слухати один одного уважно.
  4. Кожна думка є цінною.
  5. Правило піднятої руки.
  6. Бути позитивним.

2. Актуалізація .

  • Для чого ми повторювали ці правила?

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

  • Для мене енергія – це…

Основна частина.

  1. Оголошення теми уроку.
  • Сьогодні ми дізнаємось про важливість енергії для людини та необхідність її збереження для щастя планети та її мешканців.
  1. Робота з підручником. (читаю я)
  • Чому засмутився Домовичок? (відповіді дітей)
  • Давайте ознайомимося із важливими фактами, про які розповів Домовичок. Візьміть простий олівець і позначте, користуючись значками(відомо, невідомо,викликає запитання, мене здивувало)(читання тексту ланцюжком)
  1. Словникова робота.
  • Які слова були вам незрозумілі?

(ресурси, відновні, невідновні) пояснення на дошці.

  • Чи достатньо на Землі природних джерел енергії?
  • Яка енергія використовується людьми у побуті? (Перегляд слайдів)
  1. Рухавка «Тропічний дощ»
  • Сонечко – це енергія?
  1. Інтерактивна вправа «Крок назустріч».
  • Об’єднаймося в пари і пограємо гру «Сонечко і хмаринка»
  • Чи є такі, в кого кулачок не відкрився?
  • Сподіваюся протягом уроку ваш настрій покращиться.
  • В нас утворилися гарні пари, щоб дружно попрацювати.
  • Дослідіть, що вам відомо ще про енергію. Відмітьте галочкою те, з чим ви погоджуєтесь.
  • Хто хоче зачитати? Дякую.
  1. Робота в групах.
  • Ми споживаємо енергію весь рік, тому пропоную вам об’єднатися в групи і обговорити важливість електроенергії для життя людини і необхідність економного її споживання. Використовуйте приклади з вашого життя та ілюстрацію посібника.
  • Об’єднаємось за порами року(зима, весна, літо, осінь). Оберіть лідера, доповідача, охоронця часу. Пригадаємо правила роботи в групі (слухати один одного, не перебивати, кожна думка є цінною.)
  • На роботу відводиться 10 хвилин (охоронець часу!!)

Підсумкова частина.

  • Поясніть, як проблема збереження енергії пов’язана з майбутнім людства й усього живого на планеті.
  • Як вам працювалося в групі, що здалося найбільш важливим і цікавим?
  • Пропоную вам розповісти вдома батькам інформацію, яку ви отримали і з’ясувати, чи багато енергії споживає ваша родина за допомогою аудиту. (пригадаємо, що таке аудит) роздаю таблички

Рефлексія.

  • Чи справдилися ваші очікування?
  • Які відкриття ви зробили сьогодні?
  • Що хочеться вам зробити негайно?
  • Я дякую вам за співпрацю і сподіваюся, що ви зробите все можливе, щоб наша планета була щасливою.
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
2103
А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?
Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *