Валеохвилинка для дітей середньої групи

Автор: вихователь Колодюк Аліна Вікторівна

Колодюк Аліна ВікторівнаВ ході заняття подано ігрові завдання та вправи для ознайомлення дітей з органом слуху


 

Мета. Розвивати мислення, увагу, спостережливість, пояснююче мовлення.

Виховувати потребу дбати про чистоту вух, бажання самостійно доглядати за ними.

Ознайомити дітей із зовнішньою будовою вуха, розповісти про функції вуха. Пояснити взаємозв’язок між наявністю слуху і розвитком мови в людини. Дати знання про правила бережного ставлення до органів слуху та догляду за ними. Допомогти розпізнавати різні звуки, вчити прислухатися. Спонукати самостійно виконувати масаж вух. Вчити утворювати присвійні прикметники.

Хід

На дошці зображення вух тварин і людини.

  • Що це? (вуха)
  • Чи можна по вухах дізнатися чиї вони?

Давайте спробуємо

Дидактична вправа «Чиї вуха?» на утворення присвійних прикметників (заячі, вовчі, слонячі, собачі, мишачі, людські)

  • Чи легко відрізнити людські вуха від вух тварини?
  • Що ми можемо почути вухами?
  • Які різні звуки, вони нам повідомляють про навколишній світ?

Розгляд ілюстрації «вухо».

  • На що воно схоже?

Вухо – це частина тіла людини. Зовнішня частина вуха називається вушною раковиною, яка нагадує морську мушлю (розгляд мушлі) та зовнішній слуховий прохід. У ньому виділяється речовина – сірка, яка захищає вухо від пилу, бруду, дрібних комах. Вона потрібна людині, але коли її накопичується дуже багато, утворюється сірна пробка яка погіршує слух. Тому необхідно мити вуха щодня, чистити вуха паличкою з вати.

  • Чи можна сказати, що вуха – це дуже важливий орган? Чому? (можемо чути різні звуки, мову людей…)
  • Що люблять наші вушка ? (хороші слова, чистоту, спокійну музику)
  • Що було б, якби ми не мали вух?
  • Що було б, якби вухо було лише з одного боку?
  • На відміну від очей, які можуть закриватися і відпочивати, наші вушка постійно «працюють» – вони постійно чують, відчувають певні звуки, навіть коли людина спить. Вони дуже добре чують різні звуки.

Д/гра «Що почули?» (спів птахів, звуки дощу, вітру, гудок автомобіля…)

Гра «Впізнай за голосом»

  • Як зберегти слух? (нічого не засовувати у вухо; відразу сказати дорослим; не слухати гучну музику; у холодну, вітряну погоду одягати шапку)
  • А ще корисний для вух масаж.
  • Взяти за мочки і відтягнути вниз 5-6 раз.
  • Вібрація пальцями у вушних отворах 10с.
  • Вказівними пальцями потерти за вушними раковинами до відчуття тепла 5 раз.

Завдання за столами

З’єднати вуха з тваринами.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. Аліна Вікторівна в цікавій формі знайомить дітей із зовнішньою будовою вуха, розповідає про функції вуха, пояснює взаємозв’язок між наявністю слуху і розвитком мови в людини. Завдання, які пропонуються дітям цікаві, пізнавальні, доступні. Діти не лише дізнаються про нове, але й вчаться робити власні правильні висновки про важливість гігієни органу слуху.

  2. Така гарна, повчальна валеохвиинка, яка піднімає важливе питання. Прививати навички особистої гігієни потрібно з раннього дитинства, що і робить вихователь. Захоплюють дуже цікаві дидактичні ігри. У цій хвилинці задіяні всі способи сприймання інформації.

  3. У даній публікації правильно підібрана інформація для дітей: вона науково обгрунтована, доступна для сприймання дошкільнятами, зорієнтована на формування в них практичних навичок дбайливого ставлення до свого здоров`я, щодо збереження та зміцнення його. Дякую.

  4. Валеохвилинка відповідає віковим особливостям дітей. Дуже цікаво , в ігровій формі. Вашими конспектами можна користуватися. Візьму до уваги. Ви – молодець. Успіхів вам , колего.

  5. Аліно Вікторівно, вам вдалося засобом порівняльного аналізу сформувати уявлення про орган слуху, пізнання через слух; заслуговує на увагу чіткість і продуманість постановки запитань до дітей, які вимагають відповіді не одним словом, а заохочують дитину співставляти, класифікувати і узагальнювати, розвивати асоціативне мислення.