mail@urok-ua.com

Відкритий урок з математики для учнів перших класів

Автор: учитель початкових класів Ревенко Ірина Василівна

Ревенко Ірина ВасилівнаТема: Літр. Вправи  на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Задачі на знаходження суми, остачі, невідомого доданка.

Мета: Закріпити знання про одиницю вимірювання рідини (літр), вчити розв’язувати задачі вивчених  видів з використанням одиниці вимірювання місткості. Розвивати навички усного рахунку. Виховувати пізнавальний інтерес, цікавість до математичної науки.

Обладнання: банки: 1л, 2л, 3л, 0,5л, відро, пляшка, каструля, мірна кружка, склянка, таблиці для розв’язування прикладів і задач, підручник, зошит, лінійка, олівець, ручка.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

ІІ. Усний рахунок.

  1. Усне розв’язування прикладів.

А) Гра «Допоможи Білочці зібрати грибочки»

Відкритий урок з математики

Б) Гра « Допоможи Їжачкові зібрати яблучка», розв’язування «Кругових» прикладів

Відкритий урок з математики

  1. Усне складання і розв’язування задач з таблиць.

В лійці 4 л води, а в каструлі – невідомо. Всього в лійці  і  каструлі  10 л води. Скільки л   води  в  каструлі?

– Про що задача?

– Скільки літрів води в лійці?

– Скільки літрів води в каструлі?

– Скільки всього води?

– Про що треба дізнатися?

– Який приклад треба скласти?

Записування розв’язання задачі в зошит.

III. Актуалізація опорних знань.

  1. Бесіда:
  • Яку одиницю вимірювання вчили на попередньому уроці?(літр)
  • Що можна вимірювати за допомогою літру?(воду, квас, бензин, молоко, сік)
  • Як скорчено записують слово «літр»?
  1. Гра «Магазин»
  • Скільки склянок води вміщується в літровій банці?(5)
  • Скільки літрових банок вміщується в двохлітровій банці?(2)
  • Скільки півлітрових банок вміщується в літровій банці?(2)
  • Скільки літрів рідини вміщується в трилітровій банці?(3л і склянка)
  • Чим продавець вимірює рідину, коли продає її ? (мірною кружкою)

Відкритий урок з математики

Послухайте завдання:

А) У відрі 5л води, а у каструлі 3л. Що зробити, щоб у відрі і каструлі води стало порівну? (Набрати в мірну кружку 1л із відра і перелити його в каструлю)

Б) Скільки літрів рідини вміщує ця пляшка? (2л)

В) У пляшці  2л соку. Я хочу відлити з неї 5 склянок, щоб пригостити п’ятьох учнів. Але в мене немає склянки. Чим скористатися? ( Відлити в літрову банку. Це і буде 5 склянок)

III. Робота над темою уроку.

  1. Робота з підручником.

А) стор. 73 №2

– Що купляють звірята?(квас)

– Скільки літрів квасу купила Білочка?, Жабка?, Ведмедик?

Б) стор. 73 №3 Допоможемо Кенгуру розв’язати задачі(їх 2)

– Скільки літрів молока було в бідоні? (10л)

– Скільки літрів відлили?(3л)

– Скільки літрів залишилося?

– Який склали приклад для розв’язання задачі? (10-3=7)

(розгляд другої задачі)

  • Скільки літрів відлили? (3л і 1 л)

Висновок:

  • Чим схожі ці дві задачі?
  • Чим вони відрізняються?
  1. Робота в зошитах стор. 63

А) Каліграфічна хвилинка

– Написати  через клітинку всі числа від 0 до 10.

Б) Математичний диктант

-10 зменшити на 6

-7 збільшити на 2

– перший доданок-5, другий доданок 3. Знайти суму.

– від 9 відняти 4

– 4 плюс 3

– записати число, попереднє до числа 5

– записати число, наступне за числом 9

Перевірка математичного диктанту.

4  9  8  5  7  4   10

В) Колективне розв’язування прикладів  з  коментуванням завд. 2

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Відкритий урок з математики

Г) Складання і розв’язування задачі за малюнком завд.3

– Скільки курчаток біля квочки ?

– Скільки курчаток під квочкою?

– Скільки всього курчаток?

– Про що треба дізнатися?

– Який приклад склали?

10-4=6(к.)

Бесіда:

– Чому курчатка ховаються під квочку?

– А до кого біжать діти…? ( до мами, до вчительки, до бабусі)

Зараз ми прочитаємо і розв’яжемо задачу про бабусю:

Д) колективна робота над логічною задачею:

– Читання задачі завд. 5

– Скільки Оксанка відпочивала у бабусі в селі? ( тиждень і 3 дні)

– Скільки всього днів була там Оксанка? (10)

– Як дізналися? (7+3=10)

– Записування розв’язання задачі.

IV. Підсумок уроку.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
241
А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?
Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Цікавий матеріал,є і ігрові моменти. Вони так подобаються дітлахам.Корисно.Дякую.