mail@urok-ua.com

Відкритий урок з математики, 1 клас

“Склад чисел 2 – 10. Узагальнення й систематизація знань учнів”

Автор: вчитель початкових класів Васюта Вікторія Вікторівна

Автор: вчитель початкових класів Васюта Вікторія Вікторівна

Тема уроку: “Склад чисел 2 – 10. Узагальнення й систематизація знань учнів”

Мета: повторити склад чисел від 2 до 10, продовжувати вчити дітей складати приклади, розв’язувати приклади і задачі:розвивати мислення, пам’ять, увагу, уяву, зв’язне мовлення, активність; виховувати взаємо-повагу, колективізм.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Привітання

Стали, діти, порівнялись

До гостей всі привітались

Пролунав уже дзвінок,

Розпочинаємо уроку.

На перерві відпочили,

І тепер за партии сіли.

Нагадаю вам, що ви

В школі справжні школярі.

Ви прийшли сюди навчатись,

Про щось новее дізнаватись,

Якщо хочеш більше знати,

Треба добре працювати:

На уроці не крутіться,

Лиш на вчителя дивіться,

І повинен кожен знати,

Що не можна розмовляти,

Не кричати, не стрибати,

Товаришам не заважати.

Хочеш  ти відповідати?

Треба руку підіймати,

Тому часу ми не гаєм

І урок розпочинаєм.

2. Читання віршів

Уч:  Раз, два, три, чотири

Рахувати нас учили.

Уч: П’ять, шість – не лінились,

Цифри ми писати вчились.

Уч:  Вчились приклади складати,

Мали числа порівняти,

Уч:  Не сиділи, працювали,
Додавали віднімали.

Уч:  Сім – ми будем більше знати,

Математику вивчати.

Уч:  Дев’ять, десять – не втомились,

Ми покажем, що навчились.

ІІ. Основна частина

1. Оголошення теми і мети уроку

2. Робота над темою уроку.

Часу з вами ми не гаєм

У країну вирушаєм

Мешканці там проживають,

І вони на нас чекають.

Вони вчаться рахувати,

Вчаться приклади складати,

Цю країну, любі діти!

Нам на карті не зустріти,

Про країну мова йдеться,

Що Математикою зветься.

– Ми з вами здійснемо подорож до країни Математика. Ми зустрінемо багато казкових героїв, які нам будуть давати різні завдання, які ми повинні виконати. Якщо ми з цими завданнями справимося, вони нас приймуть  в математичну країну.

Зупинка  1 «Два цапки»

Відкритий урок з математики у 1 класі

 Ось до річки повертаєм

Двох цапків ми зустрічаєм

Маєм їм допомогти

Ось цю річку перейти.

(діти будують місток. Вставити пропущені числа)

3+1=*-3=*+*=6-*=2

Каліграфічна хвилинка (Написання цифри 2)

Зупинка 2 «Троє поросят і вовк»

Подивіться ви , малята,

Живуть в хатинці поросята

Треба їх порахувати

Пригадати як їх звати.

(Наф-Наф, Нуф-Нуф, Ніф-Ніф)

Ці веселі поросята

Також вчаться рахувати,

Хочуть нам завдання дати ,

Це задачі розв’язати .

Веселі задачі

1. Три овечки біля гречки,
На лужку ще три овечки,
Полічи овечок цих.
Скільки разом їх усіх

2.П’ять метеликів  літають,
І на квіточки сідають,
Прилетів ось ще один
Сів на квіточку і він,
Полічи швидше всіх
Цих метеликів прудких.

3. По дорозі їжак біг,
Ніс сім яблук на пиріг,
Одне впало покотилось
Скільки яблук залишилось?

У лісі темнім у дрімучим

Жив сірий вовк,голодний ,злючий

В хатинку вовк хоч залізти

Щоб поросяток цих трьох з’їсти

Нам треба в ліс вовка прогнати,

Подалі від цієї хати

Нам треба діти не сидіти

І як найшвидше це зробити

Відкритий урок з математики у 1 класі

– Вовк зробив шкоду. Він своїми зубами розірвав листочки, де були записані приклади. Ми  маємо знайти правилу відповідь

(Розірвані листочки .Знайди правильну відповідь)

1+5      =7         3+4   =6      1+4   =10      5+5  =5

2+7      =8         4+4   =9      2+1  =4         3+1  =3

Зупинка 3 «Каченята»

Там за лісом тече річка

Не глибока ,невеличка

Подивіться ви,малята,

Плавають там каченята

Скільки плаває там каченят? (5). А з чим вони граються? (М’ячем)

Фізкультхвилинка

(вчитель рахує від 1 до 5, пропускаючи якесь число,діти називають пропущене число)

Зупинка 4 «Бджілки» (письмово)

Не сидять собі на місці

Наші бджілки трудівниці

На галявині літають

І медок вони збирають

– Діти, а як гудуть бджілки? (дз-дз-дз, дж-дж-дж.)

– Давайте порахуємо бджілок. (6)

– Бджілки несуть у відрах мед до своїх вуликів. Розв’язавши приклади ,покажіть лінією до якого вулика повинна прилетіти бджілка.

Зупинка 5 « Білка і їжак» (письмово)

Відкритий урок з математики у 1 класі

Білка з їжачком в лісочку –

Прийшли  разом по грибочки

Будем їм допомагати,

Гриби в кошик всі збирати.

(діти відносять білочці грибочки з результатом 7, а їжачку з результатом 8)

Зупинка 6 «Слон»

Засумував великий слон-

Він загубив свій телефон

І що йому тепер робити?

Треба до лікаря дзвонити.

Він другу ніч уже не спить,

Бо  дуже зуб в нього болить.

1+4 = Р           1- У , 2- Ч , 3-И, 4- Т, 5- Р, 6- О, 7- З, 8-М. 9- П.

8-2 = О

10-3 =З

0+1= У

5+3= М

ІІІ. Заключна частина

Відкритий урок з математики у 1 класі

Зупинка 7 «Лічилка» (розучування лічилки)

Раз, два — дерева,
Три, чотири — вийшли звірі,
П’ять, шість — пада лист,
Сім, вісім — птахи в лісі,
Дев’ять, десять — Це сунички
Підвели червоні личка.

ІV. Підсумок уроку.

– До якої країни ми з вами потрапили?

– Що ми робили для того, щоб туди потрапити?

– Що вам найбільше сподобалося?

Відкритий урок з математики у 1 класі

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(9 оцінок. Рейтинг публікації: 4.2 з 5)
2392
А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?
Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 коментарів

  1. Які ви молодці, Вікторіє Вікторівна! Як гарно ,коли вчитель може писати вірші, це так допомагає в роботі. Урок побудований методично правильно, різні види завдань зацікавлюють першокласників.А ось лічилку яку ви вивчали на уроці я використовую як фізхвилинку. Бажаю Вам не зупинятися!

  2. Шановна Вікторіє Вікторівно!Урок по справжньому творчий. Учні першого класу найкраще сприймають навчання в ігровій формі. Вони добре знають казки, що теж підтримує їхню увагу. Письмові форми роботи вдало поєднані з усними задачами. Розробка дуже вдала з методичної точки зору.

  3. Дякую всім за коментарі. Я підішла до проведення цього уроку творчо, щоб було цікаво і мені і дітям. Форму проведення обрала сама. Урок незвичайний, має віршовану форму,автором саме всіх віршів я сама. Всім успіхів!

  4. Урок дійсно цікавий….не кожний вчитель може підібрати цікавий і тим часом потрібний матеріал для учнів при цьому, використавши особистісно-зорієнтований підхід.

  5. Люблю математику. Урок дуже мені сподобався: захотілося разом із школяриками подорожувати містком із цифрами, завітати на гостину до героїв казок. За наочність окремо спасибі. Яскраво та захоплююче)

  6. Погоджуюсь з колегами, що не один вечір Віктрія Вікторівна готувала наочність до уроку! А щодо коментара до підсумку уроку теж згодна, так як вважаю, що не зовсім доречно вживати під час підведення підсумків “що ми робили”. Але це не страшно, коли вчтиель творчо і натхненно підходить до своєї справи! Успіхів!

  7. Ви гарно попрацювали, стільки різноманітних завдань використали, а скільки наочності! Мені сподобалося Ваше привітання, такий чудовий і підбадьорюючий віршик!

  8. Матеріал, що використовується на уроці, є цікавим, відповідає смакам та уподобанням учнів даного віку.

  9. Урок-подорож до країни Математика хотілось би відвідати. Я так розумію, що у класі мало діток.Урок побудовано відповідно віковій категорії дітей.Багато віршованих завдань, яскраве оформлення дошки.Не прослідковується робота з підручником. Підсумок уроку в 1 класі повинен бути чітким: можна показати це за допомогою смайликів і т.д