Відкритий виховний захід у 3 класі

Автор: вчитель Шуть Лариса Петрівна

вчитель початкових класів Шуть Лариса Петрівна

Тема: Створення альбому «В світі найкращі руки роботящі!»

Мета: Розширити і закріпити знання учнів про найпотрібніші професії, трудові дії та знаряддя праці, поглибити у дітей усвідомлення того, що добробут нашої країни і всіх громадян примножується працею; викликати почуття поваги до трудівників та прагнення сумлінно працювати; сприяти розвитку трудової активності і працьовитості школярів.

1. Організаційний момент.

-мультимедійна презентація “Калейдоскоп професій”

-приказки та прислів’я про працю

2. Вивчення і мотивація нової теми.

Вчитель: До нас завітав представник “Бюро знахідок” з проханням допомогти розібрати деякі речі, що були загублені у нашій школі. Допоможемо?(стіл з написом “Бюро знахідок” на якому розміщені речі представників різних професій, що обслуговують “життя” школи).

Представник “Бюро знахідок”: Вітаю вас дорогі діти! Ви навчаєтесь у цій школі, тому добре знаєте тих ,хто працює у цьому закладі і зможете мені допомогти.

Ось перед нами ця річ-ополоник.

Що це за предмет і кому він належить? (діти висловлюють свої припущення).

Так, напевно це річ кухара. А ,що ви знаєте про роботу  людини цієї професії.

Ку́хар – це людина, яка професійно готує їжу для інших людей, як правило, в закладах громадського харчування.

Кухар готує супи, другі страви, іншу їжу, знає, як правильно зберігати продукти, готує різні страви за рецептами і вміє оформляти готові страви. Організовує зберігання продуктів відповідно до санітарно-гігієнічних норм. Попри те, що кухар на підприємствах громадського харчування користується встановленими рецептами страв, він може вносити до них зміни в залежності від якості сировини і контингенту споживачів. Працює в приміщенні, в умовах підвищеної температури.

Так, ви молодці і знайшли господаря цієї речі. Наші кухарі старанно та вчасно годують вас смачними стравами. Діти теж можуть бути вправними кухарями. Навіть існує така телепередача-конкурс «Мастер-шеф діти». Ми теж сьогодні можемо провести такий мініконкурс на виявлення кулінарних здібностей серед учнів нашого класу.

Конкурс №1

Бажаючі змагаються на швидкість в чистці картоплі. Переможець отримує солодкий приз.

Ми продовжуємо працювати над пошуками  господарів загублених речей.

Наступний предмет-бинт. Що це за річ і кому вона належить? (діти висловлюють свої припущення та пояснення). Ви молодці і одразу знайшли господаря-це лікар.

Лікар (англ. Medical Doctor (M.D.) — фахівець із повною вищою медичною освітою, який в установленому законом порядку постійно займається підтримкою або відновленням людського здоров’я, через запобігання (профілактика), розпізнавання (діагностика) та лікування захворювань і травм. Це можливо завдяки ґрунтовним знанням з анатомії, фізіології, хвороб і лікування, науки медицини, його досвіду та практики — мистецтва медицини.

У нашій школі працюють найкращі медичні працівники. Мабуть і серед вас є ті, хто мріє стати лікарем? Ми можемо перевірити ваші здібності.

Конкурс №2

Ось ця лялька травмувала собі руку і вам треба накласти тугу пов’язку на уражене місце. Так ви справжні молодці!

Наступний предмет- це швабра. Що це за предмет і кому він належить?(діти висловлюють свої думки).

Так це інструмент для миття підлоги. У школі працює декілька прибиральниць службових приміщень. Ця професія заслуговує на повагу , адже від якісного вологого прибирання залежить наше з вами здоров’я. Народна мудрість каже: «Чисто не там де прибирають , а там де не смітять!».

У нашому класі діє графік чергування і кожен учень докладає зусиль , щоб у нас було чисто та затишно.

Конкурс №3

Під веселу ритмічну музику діти роблять вправи фізкультхвилинки, що схожі на миття підлоги.

У нас залишився останній предмет для пошуку господаря-це указка.

Так і ви швидко здогадалися , що ця річ належить вчителю.

Учи́тель/вчитель — людина, яка навчає інших людей (своїх учнів), передає їм певні знання про життя. У вузькому розумінні — спеціаліст, який проводить навчальну та виховну роботу з учнями в загальноосвітніх школах різних типів. В українській мові слова вчитель та учитель мають однакове значення, але використовуються в різних випадках. Вчитель пишеться у випадку,якщо попереднє слово закінчується на голосну літеру або на літеру “й”. Наприклад :моя вчителька, улюблений вчитель.

Педаго́г (від грец. παιδαγογ — вихователь) — особа, що займається викладацькою чи виховною роботою і має необхідну підготовку в цій царині. Вчений, науковець що займається теоретичними проблемами педагогіки. Зміст професії у вихованні молодого покоління.

Слово «педагог» у Стародавній Греції означало дослівно «провідник дитини». Так називали не вчителів, а рабів, які відводили дитину до школи й забирали назад. Зазвичай у педагоги вибирали рабів, непридатних ні для якої іншої роботи, але тих, що були вірними домівці.

Незабаром ми будемо святкувати День працівника освіти (перша неділя жовтня) і у вас сьогодні є можливість створити привітальну листівку улюбленому вчителю.

Конкурс №4

Створення привітальної листівки під музичний супрвід.

Підсумок.

Сьогодні ми виконали дуже потрібну та важливу роботу-знайшли господарів загублених речей, познайомились із професіями та особливостями роботи людей , що працюють у нашій школі.

Сьогодні і ви маєте свою тимчасову професію-школяра. Гарні оцінки-це головна нагорода у навчанні.

У майбутньому , можливо, хтось із вас обере одну із цих професій, що ввійшли до нашого альбому «Всякі руки роботящі!» Дякую вам за гарну  та творчу роботу!

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 коментарів

  1. Просто, доступно та змістовно Лариса Петрівна зуміла показати важливість та значення кожної професії, переконала, що всяка робота почесна. Дана розробка – чудовий зразок профорієнтації молодших школярів.

  2. Дуже відрадно, що питання професійної орієнтації підіймаються уже в початковій школі. Це дасть можливість діткам задуматися про свою майбутню професію не тоді, коли випускний клас або коли її нав”язують батьки, а саме тоді, коли це цікаво самій дитині, а там час покаже!!! Щиро дякую за гарну розробку.

  3. Ваш захід, Ларисо Петрівно, мені доже сподобався. Він насичений цівими завданнями та вправами. Розумові завдання вдало поєднані із вправами на фізичне навантаження. Бюро знахідок – чудова форма роботи, обов”язково скористаюся! Дякую!

  4. Цікавий захід. “Бюро знахідок” – яскрава ідея, щоб об`єднати всі конкурси єдиною метою . Будь-яке змагання робить виховний захід більш емоційним і жвавим. А ще від себе дякую, за пояснення, як правильно вживати: учитель-вчитель. Бажаю успіхів і натхнення!

  5. Виховний захід цікавий, тема є в наш час актуальною. Деякі діти в нашч ас не мають уявлення про існівання різних видів професій і саме вчителю доводиться доносити цю інформацію. Цікаві та прості конкури для учнів, але я не побачила чіткої структури виховного заходу!

  6. Чітко продуманий план заходу. Важливо привчати малечу до праці, знайомити з професіями. Дякую вчителеві за такий цікавий матеріал. Тим більше, що Лариса Петрівна популяризує ще і професію вчителя. Успіхів на педагогічній ниві.

  7. Лариса Петрівна – творчий вчитель, яка зуміла створити чудовий віртуальний альбом професій. Підібрані предмети у “Бюро знахідок” розвивають логічне мислення дітей. А завдання конкурсів – знайомлять з видами діяльності людей різних професій. Але завдання першого конкурсу можна було продумати таким чином, щоб воно сприяло розвитку дрібної моторики рук. На мою думку, змагатися на швидкість чищення картоплі у молодшому шкільному віці не зовсім безпечно. Дякую! Виховний захід сподобався!

  8. Доречно буде додати,що учні у нашому Центрі з діагнозом Затримка психічного розвитку та вадами мови.Вони не лише навчаються,а і живуть у нашому Центрі.Тому ,часто ,називають нас мамочка та папочка.Ми пишаємось цим,бо не кожна дитина назове чужу людину-мамою.

  9. Завжди треба залишати місце для творчого пошуку.У мультимедійній презентації представлений альбом з фото дітей нашого закладу(а це навчально-реабілітаційний центр)у костюмах лікаря,прибиральниці…У Ценрі працюють як медики ,так і педагоги.Стосовно теми та мети-ціль заходу була звернути увагу учнів на працю людей,що працюють у нашому закладі та цінувати їх працю.Дякую,що ця робота викликала у відвідувачів запитання та власні пропозиції до змісту.

  10. Сама ідея заходу дуже сподобалась, але є декілька незрозумілих моментів. Наприклад, тема заходу “Створення альбому”, а розпочинається захід з “Бюро знахідок” і потім про альбом ні слова. Щось тут трішки не продумано. І ще одне- також тема заходу “В світі найкращі руки роботящі” – і професії “кухар і прибиральниця” повністю відповідає темі, а от “лікар та вчитель” – не зовсім. Чому було б не назвати захід “Калейдоскоп професій”, як презентація. І на мою думку, текст трішки складноватий для учнів 3 класу, наприклад “контингенту споживачів”, “установленому законом порядку”. І ще одне, я б конкурс №1 (чищення картоплі) замінила на інший, наприклад перебирання крупи чи ліплення вареників. Адже з точки зору техніки безпеки так краще. А в загальному захід цікавий. Дякую Лариса Петрівна за творчий підхід.

  11. Хороший захід, методично правильно оформлений матеріал до нього. Врахований вік учнів, їхні пізнавальні потреби. Форма проведення заходу цікава учням. Ігрови моменти сприяють пізнавальний активності дітей. Цей матеріал – приклад творчо працюючого учителя.

  12. Цікавий матеріал виховного заходу , достатня кількість конкурсів. Необхідно додати презентацію до розробки виховного заходу, ви вказали на це в конспекті. Ви вказали ,що є у Вас прислів’я та приказки,але я їх не знайшла. Робота велика ,але треба допрацювати.