mail@urok-ua.com

Конспект уроку
Закріплення правильної вимови звука “Л”

Автор: вчитель – логопед Шадура Олена Петрівна

На гостинах у птахів

Презентація до уроку

Мета

Корекційна:
Відпрацьовувати правильну вимову звука [Л] у складах, словах та реченнях. Закріплювати вміння: правильно вживати слова жіночого та чоловічого роду минулого часу, утворювати зменшувально пестливі форми від іменників.

Розвивальна:
Роз­вивати фонематичне сприймання, вміння відтворювати ритмічний малюнок, логічне мислення, увагу, пам’ять .

Виховна:
Виховувати любов до птахів.

Обладнання

Макети дерев (зимове та літнє), площинні зображення птахів (ластівка, соловей, лелека, дятел, голуб, сова, синиця, горобець), 2 хатинки, гілочка, шматочок кори, ноутбук.

Хід заняття.

Логопед. Діти, погляньте: у мене в руках шматочок кори. А на ньому щось написа­но, точніше вирізано. Та це ж мабуть лист! Його принесли нам сюди птахи. Що там? Птахи запрошують нас до себе на гостини. Але перед дорогою просять відгадати ось такі загадки: (Слайд №2)

В мене є великий хист,
Я співаю як артист.
Спів мій радісний усюди
Дуже люблять слухать люди.

(Соловей)

Що за диво, що за птах,
Наганяє жабам жах.
На одній нозі дрімає,
І на хатці хатку має.

(Лелека)

Вірно людям я служу
Їм дерева стережу.
Дзьоб міцний і гострий маю
Шкідників ним добуваю.

(Дятел)

Швидко скрізь цей птах літає.
Безліч мошок поїдає.
За вікном гніздо будує,
Тільки в нас він не зимує.

(Ластівка)

Логопед.
А тепер сідайте рівненько, закрийте очі і слухайте… (Слайд №3)

/Звучить запис пташиного співу/

Ось ми вже у пташиному світі. Скажіть: коли приходять до когось у гості, то що найперше роблять? (Гості завжди вітаються з господарями)

Тож і ми привітаємося з птахами. Але наше вітання буде особливе. Ви повто­рюватимете ті склади, які я запропоную.

/Діти повторюють за логопедом ланцюжки складів. Спочатку подаються прості зраз­ки, а далі завдання ускладнюється залежно від рівня підготовки дошкільнят/.

Ла-ла-лу ло-ла-ле лу-ле-ал…

Логопед.
Настав час пограти в цікаві ігри з господарями пташиного царства.

Дид.вправа «Пташка полетіла»  (Слайд №4) Діти час від часу заплющують очі, а логопед ховає одну з виставлених пташок. Діти відгадують, хто це був і промовляють: «Лелека поле­тів», «Ластівка полетіла»…

Логопед.
З настанням зими багато птахів полетіло у вирій, але деякі і залишилися у нас зимувати. Допоможіть птахам перелетіти на потрібне дерево.

Дид.вправа «Посади пташку на дерево»

Логопед.
Пташки злетілись у садок
Чути дятла голосок.
День і ніч він стукає
Всі дерева слухає.
Вибиває: тук-тук-тук
Свій веселий перестук.
Хто з вас чув стукіт дятла?
Тож давайте в гру пограєм,
Стукіт дятла пригадаєм.

Вправа «Дятел» /Діти повторюють за логопедом ритмічні малюнки, імітуючи стукіт дятла/

Логопед.
Наші друзі птахи охоче послухають ваші чистомовки про них.

/Діти продовжують розпочату дорослим чистомовку. Потім повторюють її кілька разів зі зростанням темпу мовлення/

Ел – ел – ел – працьовитий … (дятел)
Олуб – олуб – олуб – гарний … (голуб)
Дека – лека – лека – полетів … (лелека)

Логопед.
Набридло пташечкам сидіти
Вирішили вони перелетіти.

(Слайд № 5-9)

/Малятам пропонується промовляти речення із кількісним збільшенням предметного ряду. «Летить голуб», «Летять голуб і ластівка», «Летять голуб, ластівка і лелека»…/

Логопед.
На гостину завітали
Не з порожніми руками.
Пташкам хатки змайстрували.
Щоб вони в них проживали.
Пташенят ви розмістіть,
Їм домівки покажіть.
Ви до звуку [Л] вслухайтесь
Гру почніть і не вагайтесь.

Дид. вправа. «Подаруй пташці хатинку» /Діти визначають наявність звука [Л] у назві птаха і «се­лять» його у відповідний будиночок/.

Логопед.
А ще пташкам знадобляться холодної пори наші теплі слова.

Рухлива гра з інтелектуальним навантаженням «Піл гілочкою пройди, слово лагідне назви».

/Діти утворюють зменшувально-пестливі форми від іменників, запропонованих лого­педом/.

Логопед.
Молодці мої малята
З завданням справились завзято.
Знання свої ви проявили
Гарно так всі говорили.

Дякую!

Додаток до уроку. Фото птахів

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки. Рейтинг публікації: 4.5 з 5)
1531
А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?
Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарів

  1. Це заняття є зразком сучасної моделі логопедичного заняття на формування лінгвістичного компонента мовленнєвої діяльності та комунікативної, аналізу та контролю, що сприяє забезпеченню цілісного розвитку мовлення.Так тримати! Горіти і не перегоріти аж до пенсії!

  2. Колись мала змогу бути на корекційному занятті логопеда. Прочитавши цей матеріал, знову відчула себе на такому уроці. Все продумано, логічно, доцільно. Дітям цікаве і не набридає вчитися вимовляти необхідний звук. Враховані вікові особливості дітей, їхні можливості.