Заняття з дошкільнятами середньої групи

Корисні та шкідливі продукти харчування

Автор: вихователь Якимюк Ольга Віталіївна

Мета: продовжувати розширювати уявлення про корисні продукти харчування та шкідливі; учити відповідати на запитання, підтримувати діалог; збагатити словник назвами страв, іменниковими, дієслівними синонімами; закріпити узагальнюючі поняття, навички лічби та знання цифр, вміння орієнтуватися у просторі; виховувати дбайливе ставлення до свого здоровя та звичку вживати корисні продукти харчування; розвивати творчість, фантазію.

Матеріали:коректурна таблиця «Корисні та шкідливі продукти харчування», шкарлупа із курячого яйця, горіхи, серветки.

Хід заняття:

(діти заходять до групової кімнати)

В цій кімнаті ми сімя

Раз, два, три

Посміхнись до тих, хто справа

Посміхнись до тих, хто зліва

Ми одна сімя

Раз, два, три!

Діти, привітаємося до гостей: «Добрий день!»

(під веселу музику до групи заходить казковий персонаж Карлсон, їсть батон і варення)

Добрий день, малята, а я вирішив залетіти до вас, щоб поїсти, у вас затишно і тепло.

Вих.: Карлсоне, та хіба так харчуються?

Карлсон: А це мої улюблені страви.

Вих.: Діти давайте навчимо Карлсона як правильно потрібно харчуватися, щоб бути здоровими.

(усі сідають біля коректурної таблиці «Корисні та шкідливі продукти харчування»)

Діти, що потрібно зробити перед тим, як сісти за стіл? ( помити руки)

Руки миють чим? (милом)

Якщо брудними руками їсти, то в наш організм потрапить багато чого? (мікробів) . від них можна захворіти.

Вих.: Діти, а ви дотримуєтеся цих правил? А ти Карлсоне? Отож запам’ятай їх.

А зараз діти приготують для тебе смачний обід.

  1. Він смачненький, червоненький, з бурячка? Так, це борщ, його дуже корисно їсти.
  2. Борщ корисно їсти із шматком чого? Бо у хлібі – сила!!!
  3. Наступною стравою буде каша з гречки, яка називається як? (гречана)

Молодці.

  1. До каші ми приготуємо салат із овочів, він має назву овочевий.

Ну і смачний вийшов обід, але після того як поїли хочеться, що зробити? Так попити.

Ми зараз для тебе Карлсоне зваримо сік.

Із яблук – яблучний

Із лимона – лимонний

З моркви – морквяний

Яблуко і морква – яблучно-морквяний.

А із молока можна приготувати коктейль який? – Молочний.

Вих.: Діти, що ми зараз приготували для Карлсона? Так, іжу, а інакше як можна назвати їжу? ( страва, харч). А що ми робимо із їжею? Вірно їмо її. А інакше як можна сказати на слово їсти? (куштувати, смакувати, харчуватися).

Карлсоне, ці всі продукти, які ми для тебе приготували є корисні. Діти покажіть свої міцні кісточки (згинають свої кулачки); а щічки які румяні( гладять себе по щічкам); а зубки міцні (клацають зубами).

Це все через те, що діти їдять тільки корисну їжу у якій багато вітамінів.

А тепер Карлсоне будь уважним. Діти, а яку їжу не можна ні дорослим ні дітям їсти, вона із картоплі? (чіпси та картопля-фрі). А напій цей фарбований, газований, теж є шкідливим? (вірно, це газована вода)

Якщо їх багато їсти, то зіпсуються зуби?(цукерки). Запамятай, що ці продукти не можна їсти. І про цукерки не забувай.

А зараз перевіримо, чи наші діти і ти Карлсоне запам’ятав, що можна їсти.

Назви одним словом:

Борщ, с. овочевий, г. каша – це страви які (корисні)

Лимон, яблуко – це (фрукти)

Морква – це (овоч)

Чіпси, картопля-фрі, газована вода – шкідливі

Порахуй

1)скільки корисних страв, продуктів

2) скільки шкідливих

3)чого більше

Про які корисні страви можна сказати

Вона – каша, морква

Він – борщ, сік, салат, хліб

Воно – яблуко, молоко

Що зайве

Що зайве у першому ряді? Чому?

Що зайве у третьому ряді? Вірно.

Назви картинку

Яка знаходиться під номером 1; 3; 5.

Орієнтування

Які кроки нам потрібно зробити щоб узяти мило від умивальника(повернути на ліво на один крок) руки помили, які кроки зробити, щоб поїсти борщ (піднятися вгору на один крок)

Карлсон: Діти, обід ви мені приготували смачний, а я ще полюбляю на десерт пиріжки.

Вих.: Ми зараз тобі напечемо пиріжків

(Встають у коло, пальчикова гімнастика)

Місимо тісто, мнемо,

Пиріжків напечемо

З капустою, з грибами

Пригощайся Карлсоне пиріжками!!!

Карлсон: Смакота.

Вих.: Бачиш, які наші діти розумні, тому що харчуються вони корисними продуктами. Вони міцні і дужі, до хвороб байдужі. Карлсоне, ми тобі ще хочемо показати, який ти будеш слабкий якщо їстимеш тільки солодощі, усі шкідливі продукти.

(сідають за столи, дослід із шкарлупою із яйця та горіхом, вихователь пояснює, що потрібно легенько придушити на яєчну шкарлупу, а потім на горіх)

Ось такий наш організм слабкий, кістки, зуби, якщо харчуватися шкідливими продуктами. І ось такий міцний, якщо тільки корисними продуктами.

Карлсон: Тепер я буду їсти, тільки так як мене навчили діти. Як у вас цікаво і так смачно пахне.

Так, тому що на кухні для наших діток готують корисний, смачний обід. Залишись у нас і посмакуй.

А зараз діти приготують для тебе смачний обід.

  1. Він смачненький, червоненький, з бурячка? Так, це борщ, його дуже корисно їсти.
  2. Борщ корисно їсти із шматком чого? Бо у хлібі – сила!!!
  3. Наступною стравою буде каша з гречки, яка називається як? (гречана) Молодці.
  4. До каші ми приготуємо салат із овочів, він має назву овочевий.

Ну і смачний вийшов обід, але після того як поїли хочеться, що зробити? Так попити.

Ми зараз для тебе Карлсоне зваримо сік.

Із яблук – яблучний

Із лимона – лимонний

З моркви – морквяний

Яблуко і морква – яблучно-морквяний.

А із молока можна приготувати коктейль який? – Молочний.

Вих.: Діти, що ми зараз приготували для Карлсона? Так, іжу, а інакше як можна назвати їжу? ( страва, харч). А що ми робимо із їжею? Вірно їмо її. А інакше як можна сказати на слово їсти? (куштувати, смакувати, харчуватися).

Карлсоне, ці всі продукти, які ми для тебе приготували є корисні. Діти покажіть свої міцні кісточки (згинають свої кулачки); а щічки які румяні( гладять себе по щічкам); а зубки міцні (клацають зубами).

Це все через те, що діти їдять тільки корисну їжу у якій багато вітамінів.

А тепер Карлсоне будь уважним. Діти, а яку їжу не можна ні дорослим ні дітям їсти, вона із картоплі? (чіпси та картопля-фрі). А напій цей фарбований, газований, теж є шкідливим? (вірно, це газована вода)

Якщо їх багато їсти, то зіпсуються зуби?(цукерки). Запамятай, що ці продукти не можна їсти. І про цукерки не забувай.

А зараз перевіримо, чи наші діти і ти Карлсоне запам’ятав, що можна їсти.

Назви одним словом:

Борщ, с. овочевий, г. каша – це страви які (корисні)

Лимон, яблуко – це (фрукти)

Морква – це (овоч)

Чіпси, картопля-фрі, газована вода – шкідливі

Порахуй

1)скільки корисних страв, продуктів

2) скільки шкідливих

3)чого більше

Про які корисні страви можна сказати

Вона – каша, морква

Він – борщ, сік, салат, хліб

Воно – яблуко, молоко

Що зайве

Що зайве у першому ряді? Чому?

Що зайве у третьому ряді? Вірно.

Назви картинку

Яка знаходиться під номером 1; 3; 5.

Орієнтування

Які кроки нам потрібно зробити щоб узяти мило від умивальника(повернути на ліво на один крок) руки помили, які кроки зробити, щоб поїсти борщ (піднятися вгору на один крок)

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Актуальна методична розробка! Діти повинні знати про користь і шкоду продуктів. Наш обов’язок навчити їх піклуватися про своє здоров’я.Такі заняття допоможуть їм у цьому.

  2. Схвально,що ігровий прийом з Карлсоном простежується через усе заняття, активізує мислительну діяльність, а урізноманітнення методів і прийомів дає можливість розвивати пізнання дітей. Заняття насичене, цікаве. Частіше інтегруйте різні розділи.