Історія школи. Освіта
В 1871р. в селі Гаврилівці було відкрито початкову школу. Навчальний рік у ній тривав від так званої «покрови» (14 жовтня) до кіищ березня місяця. На всю школу був один учитель, який одержував по 3 карбованці в місяць. Це була церковно-приходська школа, головну роль в якій відігравав піп, а праця учителя проходила під строгим контролем попа. Навчання в ній тривало три роки. Це була школа початкової грамоти.
В 1871 р. відкрите Міністерське народне училище з чотирьохрічним строком навчання. В ній працювало два учителя і піп третій.
В 1897р. відкрита жіноча школа. В роки імперіалістичної війни завідуючий школи в селі став пожилий вже учитель Іванов Дмитро Дем’янович.
Після встановлення радянської влади на Україні в селі була організована трудова школа першого ступеня, що мала чотири класи, яка пізніше була реорганізована в початкову школу, бо до книжки потяглись і старі, і малі.
Йди учиться рядьішком,
Безграмотная старь!
Пора, товарищ бабуиіка,
Садиться за букварь!
В. Маяковский.
У 1931 р. У нашому селі була організована семирічна школа. Першим директором її був той же Іванов Дмитро Дем’янович. Містилась семирічка в двох невеличких будиночках на два класи кожен, і заняття проводились у дві зміни.
А ввечері, вже в третю зміну, в школі працював лікнеп. Навчалось грамоти неписьменне та малописьменне доросле населення. Було тісно, але народ хотів учитися, і місце знаходилось.
В роки Вітчизняної війни гітлерівська воячня спалила будинок школи в селі. Але минули важкі і жахливі роки окупації, ніде було вчитися. Щоб охопити всіх дітей навчанням, школу розмістили в будинку колишнього волосного управління, яка будувалась, мабуть, ще в роки великого земства в царській Росії. Будинок ледь тримався, став дуже ветхим, і понад півтораста дітей заповнили його своїми дзвінкими голосами.
Дзвонив дзвінок, і веселий дитячий гамір затихав: у школі починались заняття. Багато гавриловчан по закінченню сільської школи пішли вчитися далі, вперто і наполегливо працювали вони в середніх і вищих учбових закладах і по закінченню їх стали виконувати різні роботи в народному господарстві. Вони здобули спеціальність.