Науково-методична діяльність

Нестандартні форми проведення уроків
української мови та читання.

Фото Водолажко Лілії

Нетрадиційний урок – це творчість, самобутність, навіть мистецтво. Він максимально стимулює пізнавальну самостійність, творчу активність та ініціативу школярів. Навчання під час такого уроку спрямоване на розвиток і підвищення якості знань; при чергуванні методів навчання знижує втому, підвищує інтерес до предмета. Учнів завжди зацікавлює новизна підходів, елементи гри, змагань.

На нестандартних уроках намагаюся дати дітям мож¬ливість інтенсивно розвивати свій активний словник, збагачувати мову новими зворотами, фразеологізмами, образами, заглиблюватись у джерела народної творчості, познайомитися із життєвим і творчим шляхом відомих українських поетів, письменників, художників.

На уроках, де активно використовуються нестандартні завдання, діти вчаться вести дискусію, змагатися, співпрацювати, вести діалог, складати вірші, казки, загадки; розгадувати кросворди, ребуси, загадки, анаграми. Вони овіяні фантазією, грою, казкою. Кожна дитина має можливість розкрити свої пізнавальні можливості, нахили, подолати окремі вади: замкненість, розгубленість, скутість. У вирішенні цього найскладнішого завдання важлива роль належить інтегрованій діяльності, яка передбачає поєднання словесної дитячої творчості з ігровою, пісенною, образотворчою, із спостереженням за навколишнім, працею людей. Ці уроки носять тематичний характер, часто з використанням елементів народознавства. Наприклад, «Прислів’я – душі народної скарбниця» (усі види і форми роботи, пов’язані із прислів’ями). Або «Птахи – наші пернаті друзі» (загадки, описи, порівняння, вірші, інсценізації – все про птахів). Такі уроки своєю методикою проведення не схожі один на одного. Це я роблю для того, щоб дітям було цікаво. На таких уроках намагаюсь розвивати у дітей фантазію, уяву. Нестандартні або нетрадиційні уроки – пряма дорога до самопізнання, самопошуку, самоорганізації. А головне, що нестандартні уроки все ближче підводять молодших школярів до навчання у старшій школі.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *