mail@urok-ua.com
Магазин UROK-UA.com

Уроки музики в 1 класі

Уроки музики в 1 класі

Творчість і творча діяльність визначають цінність людини, тому формування особи набуває сьогодні не лише теоретичного, але і практичного сенсу. Ефективність роботи школи нині визначається тим, якою мірою учбово-виховний процес забезпечує розвиток творчих здібностей кожного учня, формує особу і готує її до пізнавальної діяльності. Активізація пізнавальної діяльності учнів залежить більшою мірою від методів навчання, які використовує учитель як на уроці, так і в позаурочний час.

Я думаю, що найбільше цим вимогам відповідають предмети гуманітарного і художньо-естетичного циклу. Одним з них є предмет «Музика». Багато батьків і учні, на жаль, неправильно розуміють коло завдань, які вирішує предмет «Музика», по-старому називаючи його «співами».

Звичайно, учні беруть активну участь в шкільних святкових концертах, співають пісні, але все що ми чуємо і бачимо на цих заходах – це усього лише «верхівка айсберга» шкільного предмета, який називається «Музика».

Хочеться відмітити, що вокальна робота займає близько 25% уроку. А решта часу йде на виконання інших завдань духовно-естетичного і морального виховання учнів.

Багато уваги приділяється на уроках музики інтеграції з іншими предметами, адже музика нерозривно пов’язана з образотворчим мистецтвом, літературою, історією, навіть географією. Так, слухаючи кантату Сергія Прокофєва «Олександр Невский», увертюру П.И.Чайковського «1812 рік», Сьому симфонію. Д.Шостаковича діти згадують і розповідають про вже відомі їм історичні події.

Неможливо не звернутися до літературних джерел, слухаючи «Заметіль» Г.Свиридова, увертюру «Ромео і Джульєта» П.И.Чайковського. Можна «подорожувати» по світлу разом з композиторами, музику яких вивчаємо на уроках.

Можна шукати зорові асоціації від прослуханої музики, дивлячись на картини художників або малювати свій зоровий образ, використовуючи життєвий досвід, почуття, переживання.

Знайомлячись з біографіями і творчістю російських і зарубіжних композиторів можна знайти безліч прикладів працездатності, благородства, стійкості, мужності, патріотизму.

Уроки музики і позакласні заходи розкривають творчий і духовний потенціал учнів, виховують патріотизм і людяність, вчать співпереживати стражданням інших людей, дивуватися з краси навколишнього світу і берегти його, замислюватися про крихкість людських відносин.

Я дуже рада, що можу на своїх уроках більше звертатися до почуттів і емоцій учнів.

Фонохрестоматія – Аристова – Музичне мистецтво

1 клас (нова програма)

До фонохрестоматії входять музичні твори, що відповідають підручнику Л. С. Аристова. Музичне мистецтво, 1 клас. 2012 року випуску.

Фонохрестоматія складається з 1 аудіо-СД диска, на якому систематизовано і розміщено музичні твори в порядку проведення уроків. Аудіо-СД диск можна прослуховувати як за допомогою музичного програвача СД-диска, так і ДВД-плеєра, а також персонального комп’ютера.

Формат: MP3

Розмір файлу: 82 МБ

Скачати: Фонохрестоматія для 1 класу

 

СПИСОК

музичних творів на диску відповідно до підручника

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка. Рейтинг публікації: 5 з 5)
2078

Магазин UROK-UA.com

Один коментар

  1. Я дуже задоволена, що натрапила (випадково) на цей чудовий сайт. Скільки корисної інформації знайшла для себе. Дуже вдячна розробникам! А за наданий матеріал орема подяка автору. Посібник значно полегшує роботу вчителя. Дякую.