Фізкультхвилинки на уроках в початковій школі
Автор: вчитель музичного мистецтва Тодорович Алла Ярославівна
Перше, що необхідно дитині для того, щоб добре співати, – це підготувати своє тіло до співу, це означає, що учень повинен тримати рівну поставу, так як наш організм – це корпус, це інструмент, який має бути настроєним завжди. Також необхідно внормувати дихання, щоб його завжди вистачало під час виконання пісень. У розділі подано вправи, які допоможуть дітям відпочити від роботи та налаштуватись на подальше виконання пісень.
«Ранок з сонечком» та «До пісні всіх зовемо» – вправи, які нагадують учням про правильне дихання під час співу. Вони слугують правилами, які легко запам’ятовуються, тому що подані у вигляді пісні. Вправи потрібно виконувати в спокійному розслабленому стані. Вони допомагають заспокоїти нервову систему, виправити дикцію і внормувати дихання .
«Ранок з сонечком». Учні виконують перший куплет, під час програшу вдихають і видихають згідно правил. Слід звернути увагу на глибоке та повне дихання учнів. Під час музичного супроводу діти повинні робити вдих і видих , дотримуючись музичного фразування. Другий куплет співається усіма учням. За бажанням можна повторити програш та виконання техніки дихання.
«До пісні всіх зовемо». Вправа спрямована на розвиток та формування осмисленого та повного дихання під час виконання пісень. Виконується у помірному темпі. Перших два куплети співають учні. Третій та четвертий – може виконуватись або вчителем або одним з учнів. В цей час інші діти виконують дихальні вправи, згідно тексту пісні. П’ятий куплет весь клас співає разом.
Важливо, щоб дихання було не лише повним, а ще й ритмічним. У цьому допоможуть вправи «Пісенька про Ритм» та «У танок з Темпом».
«Пісенька про Ритм» не лише нагадає учням про те, що таке ритм. Але й в розважальній формі формує відчуття дітьми ритму, що є важливим фактором в подальшій роботі на уроці музики.
Вправа «У танок з Темпом» дозволяє дітям пригадати про види темпу, та вміти відчувати його зміну. Рекомендується виконувати дотримуючись різних темпових забарвлень. Під час виконання діти стараються відтворити зміст рухами під музику, що безперечно впливає не лише на відчуття темпових змін, але й на розвиток творчих здібностей дитини.
Фізкультхвилинки для дітей на українській мові
У збірці «Рухлива хвилинка» розкрито значення проведення фізкультхвилинок та фізкультпауз під час навчально-виховного процесу в початкових класах. Посібник містить систематизовані фізкультхвилинки, написані вчителем музичного мистецтва ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Піддубці Тодорович Аллою Ярославівною. В збірці розказано які фізкультхвилинки та паузи бувають за типами та видами. Подані власні тексти та мелодії, які легко засвоюються учнями, та сприяють покращенню атмосфери на уроці. Наприклад, частину з них Ви зможете використати для загального активного відпочинку дітей на уроках, а з іншими – ще й повторити теоретичний матеріал. Бажаю Вам успіху у вашій роботі і маю надію, що дана збірка допоможе зробити її легшою і різноманітнішою.
Чудовий і такий потрібний матеріал! З радістю використаю такі фізкультхвилинки на своїх уроках. Дякую, Алла Ярославівна за Ваш труд! Чудово, що є фізкультхвилинки, які тематично продовжать урок.
Фізкультхвилинки на уроках – це чудова та корисна справа. Виняткове значення фізкультхвилинки мають у роботі з молодшими школярами. Їм дуже важко висидіти весь урок. Для підвищення загальної працездатності, поліпшення їхнього здоров‘я дуже корисні фізкультхвилинки і паузи. Вони знімають втому, нормалізують увагу й активність, відновлюють сили й робочий настрій, почуття бадьорості й свіжості, підвищують дисциплінованість.
Дана збірка “Рухлива хвилинка” буде корисною для використання під час уроків усіма учителями початкових класів. Тут є і фізкультурні вправи і імітовані руханки і музично-танцювальні паузи, коротко кажучи – на любий смак! Дякую, Алло Ярославівно, за власні тексти та мелодії, які легко засвоюються учнями, та сприяють покращенню атмосфери на уроці!
Фізкультхвилинка обов”язкова складова уроку у початкових класах, а у 1 класі їх має бути аж дві (через кожні 15 хв.) Ваш посібник є гарним помічником для будь-якого вчителя. Учням також повинні сподобатися веселі, ритмічні пісеньки. Дякую!
Хороші фізкультхвилинки, веселі прості їх діти можуть проводити самі. Дякую
Гарний, змівстовно підготовлений матеріал. Текст та музичний супровід є цілісною структруою, що сприяє кращому сприйманню та засвоєнню. Дякую.
Фізкультхвилинки для дітей як невелика перерва,зміна розумової діяльності на фізичну.Таких фізкультхвилинок як ваші я ще не зустрічала.Дуже сподобались!
Думаю, що після таких рухливих , музикальних фізкультхвилинок у дітей відновиться працездатність. Обов’язково запропоную музичному керівникові вивчити декілька з них. І сама буду використовувати на уроках. Дякую!
Чудові фізкультхвилинки! Такі слова, що я ще не зустрічала! Шкода, що я мелодії не можу зрозуміти, адже нотною азбукою не володію. Потрібно залучати муз.керівника! Спасибі автору!