Предмет: Логопедія
Методична розробка “Використання інтерактивних технологій для розвитку мовленнєвих компетенцій учнів з порушеннями слуху”. В матеріалі йдеться про те, як можна використовувати інтерактивні вправи “Кубик Блума”, “Асоціативний кущ”, “Сенкан” для розвитку […]
«Значення фізкультурних хвилинок та фізкультурних пауз в процесі шкільного навчання»
Готова презентація для педагогіяної ради на тему :«Значення фізкультурних хвилинок та фізкультурних пауз в процесі шкільного навчання»
Презентація на тему “Роль вчителя-логопеда в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами”
В даній презентації можна знайти відповіді на запитання, які турбують батьків і вчителів-логопедів. Чому дитина мовчить? Чи усі діти зможуть заговорити? Коли звертатись до логопеда? Розкрито важливість роботи вчителя-логопеда в […]
Конспект логопедичного заняття: Автоматизація звука Р в слова та реченях.
Автоматизувати звук Р в словах та реченнях, активізувати словник на тему транспорт та продукти, впровляти у підборі антонимів та прикметників. Вчити аналізувати речення. Розвивати фонематичних слух, слухову увагу та пам’ять, […]
Конспект індивідуального логопедичного заняття на тему: “Автоматизація звука р. Підготовка артикуляційного апарату для постановки звука л” Автор: вчитель-логопед Бойкова Тетяна Валеріївна Матеріал для роботи по автоматизації сонорних звуків в спонтанному […]
Конспект заняття з дітьми ЗПР (Середня група) : “Ти єдина, моя Україна”
Конспект заняття з дітьми ЗПР (Середня група) : “Ти єдина, моя Україна” Автор: Вчитель-дефектолог Сопінська Наталя Ігорівна Конспект заняття дефектолога. Для вчителів – дефектологів, вихователів груп для дітей з особливими […]
Конспект уроку Закріплення правильної вимови звука “Л” Автор: вчитель – логопед Шадура Олена Петрівна На гостинах у птахів Презентація до уроку Мета Корекційна: Відпрацьовувати правильну вимову звука [Л] у складах, словах та […]
Стаття: “Попередження оптичної дисграфії у дошкільників із затримкою формування психічних функцій”.
Стаття: “Попередження оптичної дисграфії у дошкільників із затримкою формування психічних функцій”. Автор: вчитель-дефектолог Кирильченко Тетяна Юріївна Стаття висвітлює важливість більш раннього виявлення передумов виникнення диисграфії і початку комплексної корекційної роботи. […]
Урок розвитку зв’язного мовлення “Ой вербиченько, гарне личенько” 3 клас
Урок розвитку зв’язного мовлення “Ой вербиченько, гарне личенько” 3 клас Автор: вчитель – методист, вчитель початкових класів Кузьменко Віра Петрівна «Ой вербиченько, гарне личенько» Тема: Складання тексту за поданим початком […]
Розвиток графічних навичок у дітей старшого дошкільного віку з ЗПР
Розвиток графічних навичок у дітей старшого дошкільного віку з ЗПР Автор: вчитель-дефектолог Дубич Марина Володимирівна Матеріал висвітлює питання розвитку графічних навичок у дітей старшого віку з затриманим психічним розвитком. […]
Конспект групового логопедичного заняття. Тема: Автоматизація звука [ш] у складах та складах зі збігом приголосних Автор: вчитель-логопед Бойкова Тетяна Валеріївна Тема: Автоматизація звука [ш] у складах та складах зі збігом […]
Урок читання для спеціальної школи на тему: За М. Слабошпицьким оповідання “Подих осіннього саду”
Урок читання для спеціальної школи на тему: За М. Слабошпицьким оповідання “Подих осіннього саду” Автор: вчитель-дефектолог Овсієнко Катерина Станіславівна Тема: «За М. Слабошпицьким оповідання «Подих осіннього саду» Мета: Формувати навички […]
Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей середнього віку із ЗНМ з використанням коректурних таблиць Автор: вчитель-логопед Шаповалова Світлана Василівна Заняття спрямоване на формування у дітей середнього віку із ЗНМ […]
Заняття з розвитку мовлення та ознайомлення з природою для дітей молодшого дошкільного віку
Заняття з розвитку мовлення та ознайомлення з природою для дітей молодшого дошкільного віку. Автор: вихователь Додатко Людмила Петрівна Заняття з розвитку мовлення та ознайомлення з природою “Лісові звірята подорожують до […]
Інтегрований урок ( з читання і української мови ) для дітей з особливими освітніми потребами
Інтегрований урок ( з читання і української мови ) для дітей з особливими освітніми потребами. Автор: вчитель – дефектолог Рудник Галина Богданівна Казка містить унікальну інформацію про особистість і її […]
Урок розвитку мовлення. Урок 1. “Про що говорить заголовок”.
Урок розвитку мовлення. Урок 1. “Про що говорить заголовок”. Автор: вчитель початкових класів Драголюб Олена Федорівна Урок розвитку мовлення в 3 класі за підручником Вашуленко М.С. “Про що говорить заголовок”. […]
Урок з математики для дітей з особливими освітніми потребами.
Урок з математики для дітей з особливими освітніми потребами. Автор: вчитель – дефектолог Рудник Галина Богданівна Казкотерапія – один із безболісних способів психотерапії. Можливо тому, що за допомогою казок ( […]
Інтегроване заняття з розвитку мовлення, малювання та дрібної моторики для середньої та старшої групи. Автор: вихователь Кучер Людмила Олегівна Робота з піском завжди подобалася дітям різного віку. Також діти полюбляють […]
Конспект заняття з розвитку мовлення з використанням наочного моделювання.
Конспект заняття з розвитку мовлення з використанням наочного моделювання. Автор: вихователь Коробка Світлана Василівна Схеми наочного моделювання, які використанні на занятті, допоможуть вихователю активізувати мовленнєву активність дітей. МЕТА: Удосконалювати […]
Розробка бінарного інтегрованого заняття для дітей старшого дошкільного віку «В країні кімнатних рослин» Автор: вчитель-логопед Доценко Оксана Володимирівна Мета заняття уточнювати уявлення дошкільників про кімнатні рослини, їх зовнішній вигляд, цілющі […]
Конспект заняття з мовленнєвого розвитку для дітей старшого дошкільного віку “Складання розповіді за картино І.Шишкіна “Зима” Автор: Вихователь Журба Тетяна Миколаївна Цей матеріал допоможе насамперед вихователям доступно і просто розглянути […]
Конспект заняття. Автоматизація звука і букви р в словах Автор: вчитель-логопед Сільченко Ольга Валентинівна Конспект логопедичного заняття по закріпленню правильної вимови звука р. Для вчителів -логопедів, учителів початкових класів, психологів. […]
Конспект логопедичного заняття для дітей з ФФНМ Автоматизація звуків [л] і [л’] у словах та реченнях Автор: вчитель-логопед Домнюк Світлана Олександрівна Хід заняття І. Привітання – Треба дружно привітатись: Добрий […]
Логопедичне дозвілля як засіб подолання мовних порушень у дітей старшого дошкільного віку
Логопедичне дозвілля як засіб подолання мовних порушень у дітей старшого дошкільного віку Автор: Вчитель-логопед Разумова Тетяна Миколаївна Мета: розвивати артикуляційну моторику, фонематичний слух, мовленнєве дихання розвивати звукову культуру мовлення: вміння […]
Корекційно-розвиткове заняття для дітей з вадами слуху Автор: заступник директора з НВР Подолян Ірина Костянтинівна Тема: Звук [н]. Фонетичний розбір слова. Слухове сприймання: «Розповідь про себе». Мета: Автоматизувати звуковимову раніше […]
Конспект корекційно-логопедичного заняття за лексичною темою “Посуд” з формування лексико-граматичних категорій з елементами логоритміки для дітей середньої групи Автор: вчитель-логопед Шпильова Наталія Сергіївна Лексичні межі Іменники Посуд, чашка, тарілка, ложка, […]
Конспект корекційного заняття за лексичною темою “Транспорт” Автор: вчитель-логопед Шпильова Наталія Сергіївна Лексичні межі Іменники автомобіль, вантажівка, трамвай, літак, автобус, потяг, машини, екскаватор, трактор, дорога, шосе, колеса, крила, руль, […]
Конспект заняття з розвитку мовлення в ДНЗ Автор: вчитель-логопед Татомир Наталія Володимирівна; вихователь Коцар Оксана Зіновіївна Комплексне заняття з розвитку мовлення та образотворчої діяльності з дітьми різновікової логопедичної групи у […]
Поради та рекомендації логопеда батькам Автор: вчитель-логопед Мацюк Оксана Петрівна Важлива роль у формуванні особистості дитини, зокрема у розвитку її мовлення, належить сім’ї. Адже перші слова, перші речення дитина вимовляє в колі […]
Правила проведення артикуляційної гімнастики Автор: вчитель – логопед Шадура Олена Петрівна
Логопедичні вправи. Буква Р Вправа 1. Артикуляційна гімнастика Відео: Артикуляційна гімнастика Буква Р Вправа 2. «Заведи машину», промов звукосполучення: «др-др-др-р-р-р». Вправа 3. Прочитай або повтори склади таких складів. Дра Дро – дра Дра […]
Вправи з артикуляційної гімнастики Як проводити заняття Заняття завжди розпочинайте в гарному настрої. Заздалегідь підготуйте дитину до тривалої, але цікавої роботи. Логопедичні заняття слід проводити не менше трьох разів на […]
Артикуляційна гімнастика в малюнках Для чистої звуковимови потрібні сильні, пружні і рухливі органи мови – язик, губи, м’яке піднебіння. Усі мовні органи складаються з м’язів. Якщо можна тренувати м’язи рук, […]