mail@urok-ua.com

Історія України

Відео уроки

Історія України Відео уроки

Київ — одне з прадавніх міст світу — виник в епоху формування слов’янських народів. Через кілька століть, ставши політичним центром могутньої держави середньовічної Європи — Древньої Русі, він зіграв важливу роль в політичному і духовному житті російського, українського, білоруського і інших слов’янських народів, вніс великий вклад у світову цивілізацію.

Відео урок

Історія Києва

Археологічні розкопки свідчать, що на території сучасного Києва люди жили ще на рубежі нашої ери. Але історична наука датує час виникнення міст лише на підставі матеріалів, що відтворюють безперервний процес історичного розвитку. Археологічні дані свідчать, що племена, чиї поселення виникли тут до нашої ери, досягли вищого розвитку в II — III ст. н. е., після чого почався їх занепад. Поява у кінці V ст. на території Києва житлових і господарських комплексів свідчить про стаціонарність поселень. До цього ж періоду відноситься і виявлене древнє городище: рів і вал його захищали північно-східний виступ Старокиївської гори. Археологічні знахідки підтверджують, що саме з того часу на території міста слов’янське населення мешкало постійно. Отже, безперервну історію Києва започаткували поселення, нижній хронологічний рубіж існування яких відноситься до кінця V ст.
Отже, факт виникнення Києва в середині першого тисячоліття нашої ери — 1500 років тому — наука визнає доведеним.

У IX ст. завершився процес перетворення міста у великий торгово-ремісничий і адміністративний центр Східної Європи. Київ стає політичним центром могутньої східнослов’янської держави — Київської Русі — колиски російського, українського, білоруського народів.

Населення східнослов’янських земель бачило в Києві символ своєї етнічної приналежності до єдиної староруської народності. У важкі часи феодальних міжусобиць, загрози закабалення з боку зовнішніх ворогів Київ залишався для староруського суспільства втіленням єдності і цілісності держави.

Староруська держава з центром в Києві зіграла важливу роль в історії Західної Європи, Візантії, Сходу. Автори видання простежують його широкі торгові, політичні і культурні зв’язки з багатьма країнами, особливо із слов’янськими: Болгарією, Польщею, Чехією, що сприяли етнічному і культурному єднанню слов’ян, незмінно міцному і життєвому, незважаючи на важкі випробування, що припали на долю слов’янських народів.

Київська Русь була передовою державою свого часу. У Києві працювали талановиті ремісники, учені, поети, художники. Тут Ярослав Мудрий заснував першу на Русі бібліотеку. Нестор-літописець, виступаючи за об’єднання Русі, проти міжусобної боротьби, створив першу працю по історії нашої Батьківщини — «Повість минулих літ». Використовуючи досвід Візантії і інших країн, а також місцевих майстрів, староруські архітектори створили такі архітектурні шедеври, як Софійський собор. Десятинна церква, Печерська лавра, Золоті ворота та ін. Будучи одним з найбільших економічних і культурних центрів середньовічної Європи, Київ вніс значний внесок у розвиток світової культури.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Відеокартинка завжди захоплювала увагу глядачів. Тому і не дивно, що відео у формі демонстрації різних кінофільмів зараз часто використовується у процесі навчання. Художні відеоматеріали, до яких відносять художні фільми на історичну тематику, є одним із найцікавіших для учнів засобів пізнання історії.

  2. Цей проект телеканалу Інтер – чудовий і змістовний. Історія заснування м. Києва не є винятком. Перегляд таких фільмів з історії сучасних міст України сприяє вихованню учнів, зацікавленності у вивченні історії, формуванню незалежної України. Комусь не подобаються деякі назви, події, але це – історія без прикрас. Саме та, яку потрібно вивчати заради майбутнього.