mail@urok-ua.com

Конспек уроку
Охорона природи на Землі

Автор: вчитель початкових класів Шершньова Наталія Миколаївна

Охорона природи на Землі

Мета:

  • формувати у дітей інтерес до навколишнього середовища, знаходження шляхів збереження природи;
  • розвивати логічне мислення, естетичні почуття, вміння висловлювати і аргументувати свою думку, презентувати свої дослідження;
  •  виховувати в учнів любов до природи, відповідальність за збереження навколишнього середовища, як важливого фактора існування людини.

Обладнання: таблиці, малюнки із зобра­женням рослин і тварин лісу, слайди, фільми, ПК.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

  1. Організація класу.

Світ природи чарівний,

В гості нас чекає він.

Тож і ми часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

  1. Підсумок фенологічних спостережень
  • Хвилинка синоптика.

– зміни в живій природі;
– зміни в неживій природі;

2.2. Творча робота дослідника.

Прислів’я і прикмети про осінь.

  • У листопаді зима з осінню бореться.
  • Як листопад дерев не обтрусить, довга зима мусить бути.
  • Листопад – не лютий, але спитає, чи вдягнений, чи взутий.
  • З природою живи у дружбі,то й буде вона тобі у службі.
  • Нема ліпшої краси, ніж гаї та ліси.
  • Нема дерева – посади, є дерево – бережи.
  1. Актуалізація опорних знань.
  • Фронтальне опитування.
  • На які групи поділяють все населення планети?
  • – Які особливі ознаки мають люди з білою шкірою?
    – Які особливі ознаки мають люди з жовтою шкірою?
    –  Які особливі ознаки мають люди з чорною шкірою?
    • Розв’язування проблемних ситуацій.
  • До вашого класу прийшов новий учень з Казахстану. У нього жовта шкіра, вузькі очі. Чи варто з ним дружити?
  • Під час свята у конкурсі стала приймати участь чорношкіра дівчинка. Як ти відреагуєш?
  • Підсумок.
  • Всі люди, незважаючи на колір шкіри, рівні. До них треба відноситися з повагою, шаною.
  1. Оголошення теми й  мети уроку.

Люби природу, як символ Душі своєї.

Люби природу не для себе, а для неї.

Ми господарі природи,

Тож збережемо її вроду.

  1. Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу.
  • Метод «Асоціативний кущ».

Асоціативний кущ Охорона Землі

  • Метод «Прес»
  • Чи потребує наша Земля у ХХІ столітті охорони, піклування, примноження рослин, тварин?

Позиція: почати зі слів «Я вважаю, що…»

Обґрунтування: «Тому, що..»

Приклад: наведення власного прикладу.

Висновки: «Отже (тому), я вважаю…»

  • Перегляд фільму «Екологічні проблеми Землі»
  • Слово вчителя.

Від природи людина бере все, що їй потрібно для життя. Ось чому  до неї треба ставитися дбайливо, піклуватися про її відтворення, щоб кількість природних багатств не зменшувалося, а навпаки, збільшувалося.

Чи буде збережена природа, залежить не тільки від учених і любителів природи, а й від усіх нас.

На всій земній кулі люди зрозуміли, що, охороняючи тварин, рослини, річки, ґрунт, вони охороняють своє майбутнє.

Людина на те і є найвищою істотою на землі, щоб бути захисником усього живого, що не приносить шкоди.

Що порівняно з мурашкою, проліском, метеликом, синицею, вона просто велетень, а сильний не повинен знущатися над безпомічним, а навпаки, мусить оберігати його від зла.

Адже і нашим нащадкам потрібні будуть зелень, чиста вода, спів птахів – уся краса Землі.

  1. Фізхвилинка.

Добре те, що сонце світить.

Добре те, що вітер віє.

Добре те, що цей ось ліс

Разом з нами ріс і ріс.

Добре те, що в нашій річці
Синя, не брудна водичка.

  1. Засвоєння знань, формування умінь і навичок.

7.1. Робота за текстом.

7.2. Бесіда за прочитаним.

– Яку шкоду наносять люди лісам?

– Як зіпсують ґрунт?

– Який союз було створено  у 1948р.?

– Що вперше було видано у 1966р.?

7.3. Перегляд слайдів «Екологічні проблеми в Україні»

7.4. Проблемне питання.

– Чи потрібна наша допомога природі?

7.5.  Аналітична робота.

7.6. Перегляд фільму «Тварини в Чорнобилі»

7.7. Бесіда за мультфільмом.

– Що здивувало Крокодила Гену, коли він пірнув у річку?

7.8. Перегляд фільму «Забруднення природи…»

7.9. Слухання вірша «Учись любити»

Учись любити все навколо себе:

Траву і квіти, кущик, деревце.

Жучка і пташку, і блакитне небо,

І синьооке чисте джерельце.

Усе прийшло на білий світ, що жити,

Щоб дарувати радість і красу

Учися дивуватись і любити

Чистеньку, мов перлиночка, росу.

Поглянь на світ – це дивовижна казка!

А квіти – це, мабуть, душа землі.

У кожній з них струмить і ласка,

Вони неначе діточки малі.

Яка земля! Чарівна, пречудова!

Вона нам мати. Ми – її дитя!

Летить на землю весняна обнова,

Бурлить ,вирує на землі життя!

7.10. Перегляд слайдів «Червона книга України»

  1. 8. Рефлексія.

8.1. Робота в групах.

1 група. «Земля у небезпеці»

2 група. «Збережемо планету чистою»

3 група. «Врятуймо тварин і рослини»

8.2.   Гра «Мікрофон»

Читання творчих робіт.

  1. Контроль, корекція та оцінювання знань.

9. Домашнє завдання.

Чит. с.104 – 105, відп. на питання, малюнок на тему «Біль Землі»

  1. Підсумок уроку.

– Як дбають мешканці нашого міста про чистоту навколишнього світу?

– Як люди допомагають рослинам і тваринам

– Який внесок можеш зробити ти ?

Дуже вдячна вам за співпрацю на уроці.

Рідний край люби, вивчай.

Зелене диво природи оберігай.

Про менших братів не забувай.

Дізнайся, як їм краще жити.

Подумай, чи маєш право їх губити.

«Ні!» – відповідь одна,

Без них тобі життя нема.

Презентації

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. На мою думку такий урок дає можливість усім учням активно працювати на уроці, застосовувати на практиці вміння активного слухання, сприяє виробленню спільної думки за менш напруженої ситуації. Невимушена атмосфера сприяє розвиткові у сором’язливих учнів навичок міжособистісного спілкування.

  2. Яскрава, якісна розробка. Цікава, змістовна презентація. Обов’язково підвищить інтерес учнів до предмету. Вчитель вчить висловлювати і аргументувати свою думку, пропонуючи дітям роботу в групах. Спасибі.