mail@urok-ua.com

Конспект інтегрованого заняття для дітей старшого дошкільного віку.

Автор: Вихователь Журба Тетяна Миколаївна

Screenshot_21Конспект інтегрованого заняття з пріоритетом ТРВЗ для дітей старшого дошкільного віку. Цей матеріал допоможе вихователям цікаво, доступно розказати дітям про вогонь, коли він буває добрий, а коли може бути злим, допоможе розкрити фантазію, мислення дітей за допомогою цікавих і доступних ігрових вправ.

Мета. Вправляти дітей у складанні розповідей за даним початком та описових розповідей про колір за методом емпатії. Розвивати зв`язне мовлення, творчу уяву, вміння робити власні висновки. Закріпити знання про користь і небезпеку, яку несе вогонь. Виховувати в дітей вміння обережно поводитися з вогнем.

Попередня робота. Розповідання казки «Троє поросят», д/впр. «Впізнай колір», «Що ти знаєш про барви», «Парні слова».

Матеріал. Плоскі силуетні зображення чоловічків різних кольорів, фарби, папір, площинні зображення червоної кляски, схожої на вогонь, а також казкових персонажів на флонелескоп.

Хід заняття

Діти розглядають різноколірних чоловічків (площинні силуетні зображення).

– Якого вони кольору? (зелений, жовтий, червоний, синій, оранжевий)
– Чи можемо ми сказати, що це кольори?
– Давайте спробуємо їх оживити і послухаємо, що вони розкажуть про себе. (Наприклад, дитина каже: «У мене зелений чоловічок. Отже, я – зелений колір. Живу я в листочках дерев, кущів, у траві, в кольорі шкіри жабки, крокодила…)
– Кольори різняться характером. Які з них є веселими? Сумними? Спокійними? Добрими? Злими?
– Кольори іноді бешкетують. Подивіться, яку кляску на аркуші паперу залишив червоний колір. На що схожа кляска? (на повітряну кульку, яблуко, полуницю, помідор, квітку, вогонь…)

 Дид.гра «Парні слова» – з метою визначення спільної ознаки для двох об`єктів.
– Що спільного – між повітряною кулькою і парашутом? (літають)
– між кулькою і помідором? (круглі, червоні)
– між яблуком і полуницею? (їх можна їсти)
– між квіткою і вогнем? (ними можна милуватися, однаковий колір)

– Уявіть, що кляска – вогонь ожила і вирушила в подорож. Добре чи це погано?
– Кого міг він зустріти по дорозі? (міркування)
– А ось подивіться тут під хустинкою хтось заховався. На дотик визначте, кого зустрів по дорозі Вогник? (колобок)
– Як ви гадаєте, якою могла бути зустріч Вогника і Колобка? (міг злякатись, міг обпектися чи згоріти від вогню, міг би подружитись, зігрітись, освітлював вогник шлях…)

 Психогімнастична вправа «Земля, повітря, вода, вогонь»

А ще з кляскою – вогником трапилась ось така пригода… Пішов Вогник після зустрічі з Колобком по світу мандрувати. Та й зайшов у ліс, де в цей час троє веселих поросяток збирали хмиз. Вони собі хатинку збудували, захотіли пічку розтопити. Злий вовк в кущах причаївся – готувався поросяток з`їсти. Вогник побачив це, та й…
– Що міг зробити Вогник? (міркування дітей)
– То коли вогонь буває добрим, коли злим?
– Якби поросятка запросили його до себе в будинок, що міг би там робити вогонь?
– Як потрібно поводитися з вогнем, що б він завжди був добрим другом людині?

 Кляксографія. Вогник пропонує дітям розпалити свої вогники за допомогою клякс. Діти висловлюють свої думки на рахунок своїх клякс – вогників.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. Тетяна Миколаївна легко, цікаво і в доступній формі знайомить дітей з такими важливими аспектами життя, ак техніка безпеки. Діти граючись дізнаються, що вогонь може бути добрим і злим, як вберегти себе і не потрапити у біду. Ще діти вчаться міркувати,робити висновки. Дякую за хороший матеріал!

  2. Виховний момент на занятті заслуговує на увагу. Метод емпатії з кольором допоміг розкрити фантазію, мислення дітей, а психогімнастична вправа «Земля, повітря, вода, вогонь» гармонійно влилася в заняття і показала дітям як потрібно поводитися з вогнем, що б він завжди був добрим другом людині. Дякую.

  3. Дуже цікаве заняття. Багато використано наочного матеріалу і художнього слова. Видно, що робота в цьому напрямку ведеться. Велике спасибі за такий насичений конспект. Також вихователь вчить спілкуватися в колективі, що дуже важливо для майбутніх першокласників. Матеріал заслуговує на увагу.

  4. Просто і доступно викладений матеріал заняття. Проведення випереджувальної роботи допомогло дітям краще сприймати навчальний матеріал, орієнтуватися в інформаційному просторі. Беззаперечною є виховна частина – поводження з вогнем. Педагогічною знахідкою є кляксографія, де діти висловлюють власні думки – це позитив і креатив. Дякую.

  5. Тетяна Миколаївна подбала , щоб заняття захопило дітей та стало навчальним, розвивальним, виховним. Спостерігається попередня робота, яка допомогає вихованцям відповідати на поставлені питання, брати участь у грі. Психогімнастична вправа , кляксографія в доступній формі виховує обережність з вогнем.

  6. Легко та невимушено в процесі гри діти вчаться вирішувати доволі складні для їхнього віку питання: що добре, що погано? що спільного мають об`єкти? де живуть кольори та які вони? І найголовніше – малюки усвідомлюють усю небезпеку гри з вогнем, а це в майбутньому допоможе їм уникнути маси проблем, пов`язаних з пожежами.

  7. Заняття цікаво сплановане, не обтяжене інформаційною наповнюваністю. Тетяна Миколаївна будує висловлювання зрозумілого для дошкільнят формулювання, що допомагає малечі відчувати себе рівноправними співрозмовниками. Діти багато рухаються, розмірковують. Сподобалася вправа “Кляксографія”. Навіть назва збуджує до творчості.