mail@urok-ua.com

Конспект інтегрованого заняття з пріоритетом пізнавального розвитку (патріотичне виховання) на тему “Добрі справи та дива Святого Миколая”.

Автор: вихователь дошкільних груп Белебеха Анна Миколаївна

Screenshot_5Заняття на закріплення знань дітьми про зиму, зимові явища та розваги,а також створення святкової атмосфери, завдяки чудесам від Святого Миколая.


 

Тема: Добрі справи та дива Святого Миколая

Програмовий зміст: вчити дітей наносити фарбу на малюнок поролоновою губкою методом примакування; розвивати пам’ять, логічне та творче мислення, уяву; розширювати і поглиблювати  знання дітей про зимові ознаки, одяг, розваги та свята нашої місцевості; активізувати і поповнювати лексичний запас;   прищеплювати любов і повагу до нашого народу, його традицій та обрядів; розширювати кругозір дітей, збагатити знаннями про видатного релігійного пророка Святого Миколая; викликати у дітей бажання робити добро, виховувати почуття любові до традицій рідного краю.

Попередня робота: розучення з дітьми народних прикмет, загадок та віршів про зиму, читання легенди про Святого Миколая, слухання народної пісні «Ой хто, хто Миколая любить».

Матеріал: інтерактивна дошка, сніжинка (вірш), набір картинок для дидактичної гри «Знайди зайву картинку», матеріал для зображувальної діяльності (папір із намальованою воском сніжинкою, гуашева фарба блакитного кольору, поролон, клейонки, серветки, дитячі фартушки), дитячі подушки (для кожної дитини), цукерки. 

Хід заняття:

 1. Діти заходять до музичної зали, сідають на свої місця. Вихователь пропонує дітям подивитися на прикрашену сніжинками залу.

– Яка гарна сніжинка лежить на пеньку, а на ній- загадка:

Що за диво: все село

Білим пухом занесло.

Дива зовсім тут нема,

Це до нас прийшла… (зима)

– Чи любите ви зиму, діти?

– А хто знає вірш про зиму?

– А як змінюється природа взимку? Назвіть ознаки зими.

  1. Мовленнєва вправа «Що буває взимку?»:

Падає… сніг.

На деревах вже немає… листя.

Всі річки… замерзли.

Люди одягають теплий… одяг.

Діти катаються на… санчатах, ковзанах.

– Діти, а як ви вважаєте зима- це добре чи погано? Добре, бо:

багато снігу, можна ліпити снігову бабу;

сніг вкриває рослини від морозу;

дерева мають можливість відпочити;

Погано, бо:  

сніг засипав усе: тварини, птахи залишилися без їжі;

слизько, можна впасти;

холодно, морозно, треба турбуватися про тепло.

  1. Дидактична гра «Знайди зайву картинку» (обрати картинку із зображенням явищ природи, які не відбуваються взимку).

– А хто знає народні прикмети про зиму?

Зима без снігу- літо без хлібу.

Горобці ховаються під стріху- на мороз.

  1. Розповідь вихователя про зимові свята.

Зима багата на свята: Новий Рік, Різдво, Щедрівка, Водохреща.

А найперше зимове свято- це свято на честь Миколая Чудотворця. Це найулюбленіше свято дітей, вони з нетерпінням чекають щедрого Миколая, пишуть йому листи, вивчають вірші, співають пісні.

– Нашого листа до Святого Миколая я відправила, тож будемо чекати чудес.

Святий Миколай щороку приходить у кожну хату і обдаровує кожну дитину. Він любить усіх людей, та найбільше слухняних і добрих дітей.

– Хто знає, кому допомагав Святий Миколай?

– Чи важливо допомагати один одному?

-Діти, а ви були добрими протягом року? Чемними? Слухняними? Працьовитими?

Зараз перевіримо, споглядаючи фоторепортаж нашого з вами життя в садочку.

  1. Перегляд фотослайдів зі знімками дітей і обговоронення побаченого.(годували пташок, працювали на занятті, чергували, поливали квіти, складали іграшки та свої речі у шафах, доглядали за книжечками).

– Молодці, діти, ви не лінилися, а багато всього корисного навчилися. А ранкову гімнастику ви робили щоранку? Зараз вас запрошую на фізкультхвилинку.

  1. Фізкультхвилинка.

Білий сніг, білий сніг

Заміта стежинки (колові рухи руками).

Цілий день, цілий день

Падають сніжинки (присідання).

Вітерець-жартівник

Віхолу здіймає (повороти навколо себе).

А мороз-чарівник

З діточками грає (стрибки).

– Сідайте, діти, на свої подушечки і трішки відпочиньте.

  1. Сюрпризний момент. Стукіт в двері, заходить сумний хлопчик (із старшої групи).

– Що сталося, чому ти плачеш?

Хлопчик: – Я гуляв на подвір’ї, дивився як красиво падає сніг. І побачив найгарнішу сніжинку, яка летіла із хмарки на землю. Я не хотів, щоб вона впала, бо її могли розтоптати ногами люди. Я простягнув руку, але коли вона впала на мою гарячу долоньку, то сніжинка розтала… (засмучується ще більше).

Не засмучуйся. Ти правильно зробив, що зайшов до нас у гості, бо наші діти нікого не залишать у біді, завжди допоможуть. Діти, давайте разом з вами намалюємо сніжинки, які не тануть. 

  1. Показ прийомів малювання вихователем. (Залучаю до роботи хлопчика, нагадую дітям, що малювати фарбами потрібно охайно, користуватися треба серветками). 
  1. Самостійна робота дітей. Грає тихо народна пісня «Ой хто, хто Миколая любить». (Допомагаю дітям, які цього потребують, хвалю за старанність, охайність).
  1. Підсумок заняття.

– Діти, дякую Вам за допомогу. Залишайтеся завжди такими ж добрими, чемними, і ви отримаєте винагороду від Святого Миколая. Загляньте під свої подушечки, що там? (цукерки). Від кого солодощі, як вважаєте?

– А тепер давайте тихенько подякуємо і попросимо Святого Миколая:

Святий Миколаю, тебе ми благаєм!

Обдаруй нас теплотою, ласкою і добротою!

Щастя дай нашому роду, і країні, і народу!

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Гарне заняття. Простежуються всі структурні компоненти, містить інформаційну частину, сюрпризний момент, мовні та дидактичні ігри, а також практичну частину, як логічне завершення заняття. Також доречними були і солодкі гостинці від Миколая. Дякую за хорошу розробку.

  2. Хочеться подякувати за цю розробку. Мене підкупило те, що в ньому міститься не тільки ігрова та інформаційна частина, але і практична робота,а це особливо актуально для дітей. Матеріал відповідає віку і буде корисний і цікавий . Спасибі автору за методичну розробку.

  3. Хороше заняття, правильно підібране для дітей, враховані їх вікові особливості під час сприймання та засвоєння матеріалу, витримана кількість етапів, присутнє логічне завершення. По-дружньому хотілося б порадити виховательці тему заняття пронести крізь усі етапи, а не лише використати на останніх двох. Дякую.

  4. Тематичне заняття, спрямоване на розвиток пам’яті, логічного та образного мислення, Анна Миколаївна проводить, спираючись на українські традиції зустрічі Святого Миколая. Дидактична гра з подальшим обговоренням сприяє збагаченню словарного запасу дітей, розширює та поглиблює знання дітей про зиму та зимові свята. Впевнена, діти були задоволені.