mail@urok-ua.com

Конспект першого уроку «Батьківщина в моєму серці», 3 клас

Автор: вчитель початкових класів Ярмоленко Інна Вячеславівна 

вчитель початкових класів Ярмоленко Інна Вячеславівна

Мета: формування та виховання в учнів громадянських якостей особистості, любові і поваги до Батьківщини, культури та історії своєї країни, вчити толерантного ставлення до інших людей, формувати поняття «громадянин».

Завдання:
1.Розвивати почуття патріотизму, громадянську позицію, розуміння прав і свобод особи;
2.Виховувати моральні основи особистості, дбайливе ставлення до історичної та культурної спадщини.
3.Навчати вмінню вести дискусію з соціальних питань, обґрунтовувати свою громадянську позицію, прищеплювати навички практичної діяльності громадської спрямованості.
4. Удосконалювати ціннісно-орієнтовані якості особистості, забезпечувати умови для самовираження учнів, їх творчої активності.

Хід уроку:

Ось і літо пролетіло, знову осінь кличе нас.

Школа радо зустрічає – ви прийшли у рідний клас.

Я усіх вітаю, діти! Розпочнем 1 урок!

Хай все буде в вас прекрасно,  запасем знання у прок!

І. «Наша Батьківщина» (СЛАЙД №2)

Батьківщина – широта, розмах, простори,
Рідна і коханая земля –
Ліси, озера, ріки, степи, гори,
Луки і родючії поля…

Евристична бесіда: – Про що ці рядки? (Відповіді учнів). – Як, на ваш погляд, проявляється почуття любові до Батьківщини? – Як називають людину, яка любить свою Вітчизну? – Як ви розумієте значення слова патріотизм? – Ви вважаєте себе патріотами? Чому?

 Інтелектуальна гра «Дерево».

Учням видаються індивідуальні листи для виконання завдання. Заповнюються відповіді разом з учителем і батьками, присутніми в класі.

  • Як називається наша країна?

Наша країна в цьому році відзначає свято 25 років з Дня Незалежності.

  • Хто президент? (Петро Порошенко) Хто прем’єр-міністр? (Володимир Гройсман)
  • Наша область, місто. Далі заповнимо паспорт маленького громадянина, та місце проживання. (СЛАЙД №3)

Учитель: Настав час перевірити, наскільки ви патріоти.

  • До уваги учнів представлені герби різних країн (СЛАЙД №4 ). Необхідно серед них вибрати свій герб.
  • До уваги учнів представлені прапори різних країн(СЛАЙД №5 ). Необхідно серед них вибрати свій прапор.
  • До уваги учнів представлені герби різних міст (СЛАЙД №6 ). Необхідно серед них вибрати свій герб.
  • До уваги учнів представлені прапори різних міст (СЛАЙД №7 ). Необхідно серед них вибрати свій прапор.

ІІ. «Торецьк – місто шахтарськоі слави» (СЛАЙД №8)

Евристична бесіда: – Про що говорить назва нашої наступної сторінки? (Відповіді учнів). – Чому я назвала її саме так? – Хто такі шахтарі? – Чому ми зараз згадуємо про шахтарську славу нашого міста? (Тому, що в останню неділю серпня, перед 1 вересня, ми відзначаємо свята: День шахтаря і День міста, а в цьому році ще й об’єднанню Торецьквугілля виповнилося 80 років, а нашому місту 210 років.) – Як називають людей, що живуть в Торецьку?

Розповідь  вчителя:

– Ми з вами живемо в унікальному місті. Це наша маленька Батьківщина. Наше рідне і улюблене місто – Торецьк. Засновано воно було у 1806 році. І називалося – Щербинівські рудники (Хутір Щербинівський). Пізніше був перейменований в місто Дзержинськ. І з 18.02.2016 року носить назву м. Торецьк. Славилося завжди і буде славитися наше місто тим, що в ньому живуть дуже сміливі люди. Оскільки професія шахтаря – це професія, яка вимагає сміливості і відваги, витривалості і кмітливості. Боягуз в лаву не полізе. Зараз ви можете побачити на фотографіях, в яких умовах доводиться працювати шахтарям. Я вірю в те, що ви завжди будете ставитися з повагою до людей, які, ризикуючи своїм життям, видобувають «чорне золото». Завдяки їх самовідданій праці в наших будинках є світло і тепло.

ІІІ. «Ми різні, але ми разом» ( СЛАЙД №9)

Учитель: Подивіться уважно на наступний слайд. (Евристична бесіда) Як ви думаєте – чи всі люди, що живуть на Землі однакові? Всі люди, що живуть в одній якійсь взятій країні однакові? Всі люди, які живуть в одному місті однакові? Чому? Що ж тоді нас об’єднує? Як потрібно ставитися до ближнього? (Стався до людей так, як хочеш, щоб ставилися до тебе). Як потрібно ставитися до дівчаток? Як потрібно ставитися до хлопчиків? Як потрібно ставитися до дорослих?

Фізхвилинка під музику. Вправа “Дзеркало”

Перевірка спостережливості. Створюється 2 команди. Від кожної команди виходять по одному гравцеві і стають обличчям до команди. Кожен показує нескладні рухи, команда повинна зобразити його дзеркальне відображення. Наприклад, показує доторкається правою рукою до лівого вуха – “дзеркало” має торкнутися лівою рукою до правого вуха і т. д.

ІV. «Наша спадщина» (Слайд №10)

Евристична бесіда: Як ви розумієте слово спадщина? (Те, що залишиться нам після батьків і те, що залишиться після нас нашим дітям) Що зараз ми можемо вже назвати спадщиною? (Архітектурні споруди, музичні твори, кінофільми, міста, літературні твори, твори мистецтва тощо)

Зараз ми з вами зробимо попередній прогноз того, хто і що після себе залишить. Ви напишете на аркуші з Деревом   ту професію, якою хотіли б у майбутньому оволодіти та що ви, завдяки цій професії хочете залишити у спадок своїм нащадкам. Ці листочки я пропоную вам  зберігати до того моменту, коли ви прийдете до школи на зустріч через 5 років після випуску (у 2030 році), і ми з вами перевіримо хто ж точніше всіх передбачить свою професію і те, що залишиться після нього.

V. «Я і природа» (Слайд № 11)

Евристична бесіда: Чи можна сказати, що природа залишає нам свою спадщину? Чому тоді ми сьогодні говоримо про природу, якщо тема нашого уроку «Батьківщина в моєму серці»? Чи можна, навколишню природу назвати рідною? Чи любите ви ту природу, яка нас оточує? Що необхідно робити, щоб зберегти її?

Я пропоную вам гру склади прислів’я. (Робота в групах: Лунають прислів’я, розрізані слова окремо. Їх потрібно скласти так, щоб вийшов правильний вислів і підібрати з даних малюнків той, який підходить до прислів’я. Батьки можуть допомагати.)

Прислів’я:

ДУРНА ТА ПТАШКА, ЯКІЙ СВОЄ ГНІЗДО НЕ МИЛЕ.
РІДНА СТОРОНА-МАТИ, А ЧУЖА – МАЧУХА.

БЕРЕЖИ РІДНУ ЗЕМЛЮ, ЯК МАТИ КОХАНУ.
ДЛЯ СВОЄЇ БАТЬКІВЩИНИ СИЛ НЕ ШКОДУЙ.
КОЖНОМУ СВІЙ КРАЙ СОЛОДКИЙ.
БАТЬКІВЩИНА КРАЩЕ СОНЦЯ, ДОРОЖЧЕ ЗОЛОТА.

Слайди презентації:
слайд 1 слайд 2 слайд 3 слайд 4 слайд 5 слайд 6 слайд 7 слайд 8 слайд 9 слайд 10 слайд 11 слайд 12

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. Події останніх років показують, яку важливу роль відіграє патріотичне виховання для формування громадянських якостей особистості, а тому розробка уроку«Батьківщина в моєму серці», в такій неординарній формі, служить зразком виховання патріотизму та толерантності.

  2. Гарний урок, який виховує патріотичні почуття, гордість за свою країну, любов до свого рідного краю. Ваш урок унікальний, так як розповідає саме про ваше рідно місто, про його особливості, про людей, які там живуть і працюють.

  3. Урок відрізняється актуальністю своєї теми. Завдання, вправи, питання евристичної бесіди, презентація – все методично підпорядковано реалізації меті та завдань уроку. Урок цікавий, емоційний, пізнавальний, мотивує учнів до роздумів, вироблення свідомої поведінки громадянина-патріота. Дякую!

  4. Я вважаю, що перший урок повинен бути мотиваційний. Мотивація на любов до своєї Батьківщини, рідного краю, своєї школи, друзів, рідних і, як підсумок – до навчання. Щоб у майбутньому приносити користь своїй країні… Саме любов до рідного краю, до шахтарської професіі є ключовим елементом у даному уроці. Матеріал пристосовано до історії краю, відповідає віковим особливостям. За аналогією можна розробити урок, пристосований до історії будь-якої місцевості нашої неосяжної Батьківщини. Дякую автору за публікацію.

  5. Перший урок учителя дуже цікавий та неординарний. Нестандартні форми роботи на цьому уроці,я думаю,зацікавлюють учнів,заставляють їх думати , давати оцінку певним подіям,узагальнювати.Учителю дуже вдячна.

  6. Думаю, що на уроці, який розробила Інна Вячеславівна дітям було цікаво. Сподобалась ідея з розпізнаванням прапорів та гербів у грі “Інтелектуальне дерево.” Еврістичні бесіди несуть не лише патріотичний, а пізнавальний характер. Дуже добре,що на таких виховних заходах задіяно батьків.

  7. Запропонований матеріал легкий, зрозумілий учням того віку, який вказано в доробку. Цей матеріал не тільки змістовний та патріотичний, а й цікавий. Добре продумані різноманітні завдання та ігри. Хороша презентація. Вчителька добре відчуває своїх вихованців і вміло працює з ними. Творчих успіхів авторові матеріалу.