mail@urok-ua.com

Конспект уроку математика 1 клас на тему: “Послідовність чисел від 0 до 10. Порівняння чисел у межах 10”.

Автор: вчитель початкових класів Атанасова Тетяна Григорівна

Screenshot_28Першокласники під час уроку вдосконалюватимуть вміння орієнтуватися у натуральному ряді чисел; закріплюватимуть вміння й навички у складанні і розв’язуванні прикладів та нерівностей, вдосконалюватимуть навички усної лічби.
Розвиватимуть логічне мислення, мовлення, увагу, спостережливість.


 

Мета уроку:

навчальна : вдосконалювати вміння орієнтуватися у натуральному ряді чисел; закріплювати в учнів вміння й навички складання і розв’язування прикладів та нерівностей, вдосконалювати навички усної лічби ;

розвивальна: розвивати логічне мислення, мовлення, увагу, спостережливість;

виховна: виховувати любов до природи та  всього живого.

  Хід  уроку

(слайд1)

1.Організаційний момент.

Всі почули ви дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався

На перерві постарався,

Тож всіх присутніх привітаймо

І урок розпочинаймо!

2.Актуалізація опорних знань.

Сьогодні у нас урок повторення з теми:

(слайд 2)

А метою нашого уроку буде:

(слайд 3)

У нас буде незвичайний урок, а урок-подорож до осіннього лісу. Там ви зустрінете багато лісових мешканців. На протязі всієї подорожі вони будуть давати вам завдання із натуральним рядом чисел від 0 до 10 на віднімати, додавання та порівняння. Але для того, щоб вирушити до лісу вам необхідно згадати натуральний ряд чисел. Це вам потрібно для того, щоб давати правильні відповіді на ті запитання і завдання, які будуть вам задавати лісові мешканці.

  • Подивіться на цей ряд чисел. Як від називається?

(слайд 4)

  • Порахуйте в порядку зростання…,спадання.
  • Назвіть сусідів чисел: 5, 8.
  • Назвіть попереднє число для числа 4.
  • Назвіть наступне число для числа 6.
  • Наступне завдання. (слайд 5)

Доповніть числа так, щоб утворився натуральний ряд чисел.

  • 3    4        6          9   10
  1. Закріплення вивченого матеріалу

Отже, ви готові до подорожі. Тож вирушаємо.

Закрийте очі і уявіть собі, що ми у осінньому лісі…Світить сонечко, шелестить листя під ногами, у нас гарний настрій…Відкривайте очі, і ось ми у лісі.(слайд 5)

Але перш ніж зустрітися з лісовими мешканцями, ми повинні пригадати правила поводження у лісі:

  1. Не кричи!
  2. Не ламай!
  3. Не ображай!
  4. Не сміти!

Зустріч 1.

Ой, а подивіться, хто це там біля ялинок?

Зайченята – сірі спинки, заховались за ялинки

І оцих зайчаток 5 на галявині сидять.

Не ховаються в затінок, бо немає в них ялинок.

Нумо, діти, поможіть, до ялинок доведіть.(слайд 6)

Зайчики задоволені і вдячні вам за допомогу.

Зустріч 2.

А хто це сидить на дереві біля дупла? (слайд 7)

Це білочка. А як ще називають білочку? ( трудівниця). А чому? (бо вона все літо і всю осінь трудиться збираючи на зиму запаси).А що білочка їсть? (гриби і жолуді).

(слайд8)

Скільки грибочків зібрала білочка?

Скільки жолудів?

Чого більше? Прочитайте нерівність.

В знак подяки за ваші правильні відповіді білочка хоче провести з вами фізкультхвилинку. (слайд 9)

Раз, два – дерева,

Три, чотири – вийшли звірі,

П’ять, шість – пада лист,

Сім, вісім – птахи в лісі,

Дев’ять, десять – це сунички,

підняли червоні лички.

Це ми провели фізкультхвилинку з використанням натурального ряду чисел.

Зустріч 3.

А ось відгадайте хто це біжить нам на зустріч?

Весь із тонких голочок,

Як він зветься… їжачок  (слайд 10 )

Він приніс для вас самостійну роботу із прикладами. Тому відкривайте зошити…

Промовлянка (всі діти промовляють разом з учителем).

Зошит свій я відкриваю,

навскоси його кладу,

ручку я ось так тримаю,

все у мене до ладу.

Сяду рівно, не зігнуся,

до роботи я беруся.

  • Відступіть чотири клітинки вниз і виконуємо приклади від їжачка…

Всі виконали? Тепер їжачок хоче, щоб ви влаштували взаємоперевірку.

(слайд 11)

Обміняйтеся зошитами, візьміть простий олівчик і, користуючись підказкою їжачка, перевірте зошит свого сусіда по парті. Якщо все виконано правильно – ставите знак ”+”. Обміняйтеся зошитами назад, подивіться на свої помилки, якщо вони у вас є. Підніміть руку, у кого немає жодної помилки…Ви, найкращі, молодці!

Зустріч 4.

(Стукіт  гуп-гуп…)

Діти, прислухайтеся, чуєте, хтось іде. Це відмінник лісової школи, пригадайте, він колись приходив до нас на урок математики.

Влітку в лісі він гуляє,

Взимку в лігво спати лягає.

Це ведмедик.(слайд 12)

Подивіться, він хоче, щоб ви попрацювали з підручником математики. Ведмедик  просить розв’язати задачу, бо вважає, що діти 1 класу не вміють розв’язувати задачі. Давайте доведемо ведмедику, що ви розумні дітки. Відкриваємо підручник на закладці с.49 (4 і 9) і подивимося задачу №1. (діти виконують задачу за малюнком). – Діти, ви молодці, адже навчилися розв’язувати задачі ми з вами лише вчора, тому у нас  ще усе попереду. Ви знаєте, ведмедик вражений вашими знаннями і радіє тому, що в 1 класі такі розумні діти!

Зустріч 5.

Наступна наша зустріч із вовчиком-братиком. Подивіться, як він хитро посміхається. Він вважає, що ви не виконаєте його завдання, бо не знаємо геометричних фігур. Давайте доведемо вовчику, що це не так і ми дуже розумні. Назвіть геометричні фігури…(слайд.13).

Вовчик дуже здивований, що ви всі такі розумні і хоче провести фізкультхвилинку разом з вами. (слайд 14)

Вовчик-братик потягнувся,

Всім навколо посміхнувся.

Раз нагнувся, два нагнувся,

Вліво, вправо повернувся.

Всім подякував красненько,

І пішов у ліс тихенько.

  • Діти скажіть мені, що означає слово красненько”? (від душі, від усього серця, дуже подякував).

Зустріч 6.

А тут нам назустріч руда, хитрюща…хто? (лисиця). Вона для вас принесла ось такі хитрющі завдання…(слайд 15).

(Деякі діти виконують завдання з картками, всі інше працюють з віялом цифр разом з учителем).

Гра ”Мовчанка”. (Вчитель стукає об парту, діти показують цифру-кількість ударів. Потім зворотній зв’язок – вчитель показує цифру, а діти стукають потрібну кількість разів).

(Після виконання завдань на карточці, вчитель перевіряє і аналізує вголос).

  • Лисичка вдячна вам за правильні відповіді. Перехитрити вас їй не вдалося, бо всі завдання ми виконали правильно.

Зустріч 7.

І ось наша подорож підходить до кінця. Але на виході із лісу нас чекає всім відомий вчений лісовий птах.

Що воно за дивна птиця

Світла денного боїться. –

Дзьоб гачком, великі очі,

І не спиться їй щоночі?   (мудра сова)

  • Вона не випустить нас допоки ви не виконаєте її завдання на порівняння чисел. (слайд 16)

Але сова не хоче нас відпускати, а хоче зіграти у

Гру ”Знайди своє місце”. (слайд 17).

(Кожному учню роздається цифра від 1 до 10. На рахунок 1-2-3 діти шикуються у натуральний ряд чисел і знаходять кожен своє місце). Сова каже вам, що ви молодці і відпускає вас із лісу.

  • Підсумок уроку.

І ось наша подорож закінчилася, і ми вже у класі. І як підсумок уроку проведемо… (слайд 18).

Гра ”Мікрофон”.

Уявіть собі, що ви телевізійні суперзірки, а я журналіст. Я буду брати у вас справжнє інтерв’ю, а ви будете відповідати на мої запитання.

  • Над якою великою темою ви працювали?
  • Які числа ви вже знаєте?
  • Як називається ряд чисел, який ви вивчили?
  • Де ви подорожували на уроці?
  • Кого зустріли?
  • Що сподабалося?
  • Діти, мені лісові звірі переказали, що ви всі сьогодні…МОЛОДЦІ!

(слайд 18)     

На цьому наш урок закінчено.

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. Урок-подорож до осіннього лісу Тетяни Григорівни – змістовий, насичений різноманітними формами роботи, цікавими завданнями. Хороше доповнення – наочна презентація. Елемент нестандартності уроку підвищує інтерес школярів, викликає неприховану радість. Так тримати!

  2. Доброго вечора,Тетяно Григорівно! Мені дуже сподобався етап актуалізації знань. Візьму собі на замітку. Але етап рефлексії хотілося б бачити докладніше. Дякую за урок.

  3. Урок побудовано відповідно до вікових та психологічних особливостей шестирічок. В структуру уроку (типову) внесено зміни – урок в цікавій формі (урок-подорож) з елементами інтеграції (природознавство). В ході уроку учителька використала інтерактивні методи та елементи інноваційних педтехнологій адаптувавши їх до рівня шестирічок
    . Вчителькою вдало дібрано форми та способи подачі завдань, мотивування їх виконання учнями на уроці. Важливий елемент – організація плідної самостійної робити з подальшою взаємоперевіркою.
    На мою думку, демонстрація на слайд повної теми та мети уроку не доречна, варто було б адаптувати до рівня першого класу.
    Дякую за урок!!!

  4. Урок високопрофесійно продуманий. В подорожі плавні переходи від одного етапу до іншого здійснюються за допомогою звірі. Зміст завдань теж з ними пов язаний. Креативне трактування гри “Мікрофон”, дітей забавляє (коли їх підносять до “суперзірок”).

  5. Вчитель на уроці впроваджує інноваційний тип навчання, формує в учнів бажання і здатність самостійно вчитися. Казкова подорож сприяє розвитку пізнавальної активності, програмує учнів на успішну працю. Презентація доцільно доповнює завдання.

  6. Чудовий урок, що поєднує математику з природознавством, вчить дітей мислити, аналізувати та поріівнювати. Ігрова форма проведення дозволяє вчителеві не тільки закріплювати вміння й навички у складанні і розв’язуванні прикладів та нерівностей, а й попрактикуватися у відгадуванні дітьми загадок. Доречна презентація зробила урок цікавішим та нагляднішим. Сподобалася
    самостійна робота із подальшою взаємоперевіркою яка свідчить про бажання педагога вчити дітей критично мислити та аналізувати з перших кроків шкільного життя.