mail@urok-ua.com

Конспект уроку математики для 1 класу на тему: Перевірка додавання відніманням. Розв’язування складених задач на знаходження невідомого доданка

Автор: вчитель початкових класів Нагурська Валентина Григорівна

Нагурська Валентина ГригорівнаТема: Перевірка додавання відніманням. Розв’язування складених задач на знаходження невідомого доданка.

Мета: Поповнити та систематизувати знання учнів про взаємозв’язок компонентів та результатів дій додавання та віднімання. Формувати у учнів сталі обчислювальні навички

Продовжити роботу над розв’язуванням та складанням задач.

Формувати предметні компетентності:

Власне-математичну – формувати систему знань з предмету; розвивати логічне мислення учнів шляхом розумової діяльності: аналізу, порівняння; а також розв’язання завдань з логічним навантаженням; створювати умови для постійного виконання учнями розумових перацій; пропонувати завдання для розвитку уваги, механічної та оперативної пам’яті.

Мовну – збагачувати словниковий запас учнів математичною термінологією, що позитивно впливає на розвиток математичного мислення, удосконалювати уміння виразити та логічно пояснити свою точку зору при виконанні завдань підвищеного рівня

Творчо-діяльнісну – формувати пізнавальний інтерес до математики, розвивати доброзичливість, товариськість, позитивне відношення до оточуючих.

Формувати ключові компетентності:

Інформаційно-пізнавальну – викликати у дітей зацікавленість в оволодінні новими знаннями, побуджувати їх до активної роботи, вчити мислити і аналізувати, конкретизувати,синтезувати навчальний матеріал.

Особистісну – розвивати уміння виявляти творчу самостійність, організувати особисту діяльність.

Соціальну – розвивати уміння спілкуватися в групах, вміння підтримувати товариські зв’язки з однокласниками під час інтерактивних форм роботи.

Самоосвіти та саморозвитку – формувати загально навчальні вміння учнів, як основу самоосвітньої діяльності, вміння дати оцінку своїм знанням та діяльності..

Здоров’язберігаючу – формувати знання про здоров’я людини, правила його зберігання та поліпшення.

Учні повинні знати:

  • закони усного та письмового додавання та віднімання чисел;
  • взаємозв’язок між компонентами та результатом дій додавання та віднімання;
  • правила поведінки додавання та віднімання;
  • алгоритм розв’язування складних задач на знаходження невідомих доданків

Учні повинні вміти:

  • додавати та віднімати багатозначні числа
  • перевіряти результат додавання відніманням, та дію віднімання – діями додавання та віднімання.

Учні повинні розуміти:

  • значення матеріалу, що визначають;
  • в яких ситуаціях його практично можна застосувати

Тип уроку: комбінований

Міжпредметні зв’язки: основи здоров’я

Обладнання: підручник, презентація, картки з диференційованими завданнями

Методи роботи: бесіда,робота з підручником, пошуковий, комунікативний

Форми роботи: фронтальна, групова, робота в парах,самостійна за вибором

Прийоми роботи: ігри «Так – ні», «Світлофор», «Знайди пару», «Ідеальне опитування», «Спробуй-посперечайся».

Хід уроку

1.Стан орієнтаціі і мотивації учнів

1.1. Організація класу, створення емоційного настрою учнів

1.2. Гра «Ідеальне опитування»

– хто з вас бажає отримати сьогодні найкращу оцінку?

– хто добре підготувався до уроку?

– є такі, хто не готові?

1.3. Привітання гостей та побажання один одному, побажання учителя учнем

«Шість смужок я мав,

Усе від них про світ я знав:

І ось як я їх всіх зову:

Хто? Що? Де?

Коли? й Чому?»

Редьярд Кіплінг «Слоненя»

-Я бажаю вам, діти, щоб ці слуги стали в пригоді і вам. Хто хоче досягти гарних результатів, той завжди отримає бажане.

1.4. Мотивація

– Як ви вважаєте знання з математики знадобляться вам у житті?

– Дуже у багатьох випадках нам доводиться рахувати, підбивати підсумки. Але ви не завжди впевнені, що підрахунки зроблені вірно. Що ж робити? Знову все нудно перераховувати? Чи є інший більш цікавий спосіб? Як ви думаєте, що буде цікавішим: перерахування чи перевірка?

2.Етап цілеполагання

– Як ви вважаєте, чим ми будемо займатися на уроці? (При відповідях діти використовують сигнальну картку під назвою «Світлофор». Зелений колір – учень готов відповідати, червоний – ні)

– Яка ваша думка, чим сьогодні ми будемо займатися на уроці?

– Чому саме ці знання для нас важливі?

– Який саме результат ви очікуєте отримати на уроці?

– Як це зробити?

3. Етап ціле реалізації

3.1.Перевірка домашнього завдання

– самоперевірка по монітору (перевіряють ті учні, що розв’язували пряму задачу)

– для учнів,що використовували обернені задачі – виходять до дошки, інші учні розділяються на 2 групи. Вони обговорюють питання, що будуть задавати учням біля дошки. Умова: на ці питання можна додати лише відповідь «Так» чи «Ні». Шляхом питань (найменшої кількості» вони повинні з’ясувати на яке питання відповідала обернена задача).

У процесі відгадування на моніторі на моніторі з’являються слайди, де зображено коротка умова до розв’язання задачі.

Фізхвилинка «Хвиля»

3.2. сприйняття та осмислення нового матеріалу

а) Перевірка рівня раніше засвоєних знань

Гра «Спробуй – посперечайся»

  • Я стверджую, що ці два вирази пов’язані між собою:
    якщо а+b=с, то с:b=а
  • Я стверджую, що якщо а-b=с, то b+с=а
  • Я стверджую, що якщо а+b=с, то с-а=b, с-b=а
  • Ви можете доповнити ці твердження?

3.3 На моніторі з’являється вираз “Розум виявляється не тільки в наявності знань. а і в умінні реалізувати ці знання на практиці»

 (Аристотель)

  • Як ви розумієте цей вислів?

3.4. Узагальнення та систематизація знань, застосування їх при математичних операціях

– Подумайте, і скажіть де ви можете застосувати ці знання і для чого це потрібно.

– Перевіртечи правильно виконані обчислення у виразах з №397

Ів. (б) ІІв. (г)

(2 учня працюють біля дошки з коментуванням своїх дій)

Screenshot_4

 

Screenshot_5

Розв’язування задачі №399 (усні пояснення)Усна перевірка виконаної роботи

  • Прочитайте задачу і дайте відповіді на питання ( На маніторі з’являється картка умова задачі

Screenshot_2

Що означає числа 10480 кг? 8350 кг?6180 кг?

Що означає вираз 10480 – 8350?

Що означає вираз 10480 -6180?

Проведення фізхвилинки під музику до мультфільму про Петрика Пяточкіна про підрахунок слоненят.

(На моніторі рухи для фізхвилинки)

Робота над задачею №400

  • Прочитайте задачу.
  • що в задачі відомо?
  • Що треба знайти?
  • Хто з вас може записати коротку умову задачі?

Screenshot_1

  • Яку дію треба виконати, щоб знайти кількість пального у третій цистерні?
  • Що від чого треба відняти, щоб отримати результат?
  • Ми можемо відразу це зробити?
  • Чому не можемо
  • Як дізнатися кількість пального, що знаходиться у другій цистерні?
  • Можемо це зробити?
  • Яку дію потрібно виконати?
  • Таким чином першою дією задачі ми від 10720 л віднімемо 7870 л. Це ми отримали кількість пального у другій цистерні.
  • Другою дією від числа 6020 л віднімаємо результат першої дії.

Запис розв’язання задачі (діти виконують роботу самостійно)

Перевірка результатів отриманих учнями.

Домашнє завдання:

с.67 №410; високий рівень скласти і розв’язати обернену до даної задачі з пальним, або поясненням.

3.5.Самостійна робота (на вибір)

– На картках, що лежать у вас на партах, є 4 завдання. Виберіть і виконайте одне з них.

Завдання 1

Розв’язання рівняння

х+34013=764354

Завдання 2

Розв’яжи та перевір двома способами

5478+2349

Завдання 3

Розв’яжи задачу

За 3 місяці автозавод випустив 4603автомобіля. Скільки автомобілів автозавод випускав щомісячно, якщо за 1 і 2 місяць випустив 2078 автомобілів, а за 1 і 3 – 3093

Завдання 4

Скласти і розв’язати обернену задачу

 4.Рефлексивно-оціювальний етап

4.1. Підведення підсумків уроку

– Який матеріал повторили на уроці?

– Які навички удосконалювали?

– Що сподобалось?

– На вашу думку, що вам вдалося найкраще виконати?

– При виконанні яких завдань виникли труднощі?

4.2. Цінування та оцінювання

– На якому рівні на горі успіху ви зараз знаходитесь? ( Діти на малюнку гори виставляють фігурку людини, що по ній піднімається до вершини)

4.2.Виставлення і коментування оцінок учителем.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Вчитель початкових класів Нагурська Валентина Григорівна підготувала урок на високому методичному рівні, все так серйозно, що й не знаю з чого розпочати. Для молодого вчителя цікаво прочитати підготовчу частину до уроку, ознайомитися з основними завданнями. Все логісчно побудовано, грамотно оформлено. Подача нового матеріалу на уроці чітка, випливає з вже досягнутих знань діток, що допоможе їм бути впевненими у власних силах. Цікаво, з одного боку просто, але зі смаком (якщо так можна говорити). Дякую за можливість познайомитися з Вашою творчістю.

  2. Урок дуже цікавий і пізнавальний. Структура заняття вибудувана дуже продумано, була проведена фізкультхвилинка, правда на мою думку трішки зарано. Багато завдань вирішується в ході цього уроку. Дітям ніколи нудьгувати і відволікатися, коли перед ними біля дошки такий учитель.

  3. Урок цікавий, продуктивний. Вчитель застосовує різноманітні види роботи, дотримується методики. Значна увага звертається на індивідуальний та диференційований підхід. Фізхвилинка спланована недоцільно (діти ще не втомилися). Рекомендую звернути увагу на грамотність та правильність оформлення поданого матеріалу.

  4. Валентино Григорівно, ви мабуть поспішали і неправильно вказали клас.А взагалі урок добре продуманий.Вибраний тип уроку і структура уроку доцільні.Сподобалась гра “Ідеальне опитування”.Дякую