mail@urok-ua.com

Конспект уроку природознавства у 3 класі за темою “Значення корисних копалин в житті людини”

Автор: вчитель початкових класів Шістірікова Ольга Миколаївна

Screenshot_11Конспект уроку природознавства у 3 класі за темою “Значення корисних копалин в житті людини”. Основна мета уроку: ознайомити учнів з найважливішими корисними копалинами, економним і раціональним їх використанням; розвивати спостережливість, уміння порівнювати; виховувати почуття гордості за багатство рідного краю .


 

Тема: Значення корисних копалин в житті  людини.

Мета: ознайомити учнів з найважливішими корисними копалинами, економним і раціональним їх використанням; розвивати

спостережливість,уміння порівнювати; економно   виховувати почуття гордості за багатство рідного краю, бажання   використовувати корисні копалини.

Тип уроку:Засвоєння нових знань.

 Хід уроку

I Організаційний момент (слайд 1)

Вже осінь ходить гаєм,

                Одягає в жовті шати всі гаї.

                Кращої пори в душі немає,

                Як немає кращої землі!

– Тож яка сьогодні погода, і який настрій вона несе у наші душі? Що ж скажуть наші синоптики?(виходить 2 учні-синоптики).

  – Який сьогодні день тижня?(вівторок)

– Яке число і місяць?(15 листопада)

– Яка погода надворі?(похмуро)

– Яка температура повітря?(+2)

– Молодці! Дякую! Сідайте.

– Діти, скажіть мені,а ви погоджуєтеся з визначеннями наших синоптиків?(Відповіді дітей).

– Незважаючи на те, яка погода за вікном, у нашому класі завжди гарний настрій! Отже, з хорошим настроєм ми приступаємо до роботи.

– Вашу роботу на уроці я буду оцінювати за допомогою ось таких фішок . В кінці нашого уроку ми підрахуємо кількість фішок у кожного із вас, і з’ясуємо хто ж був найактивнішим.

II. Актуалізація опорних знань(слайд 2)

Вправа «Мікрофон»

Діти, зараз ми пограємо у гру , яка називається «Мікрофон».  Ви будете відповідати на мої запитання. Тож слухайте перше запитання:

  1. Подивіться навколо, вулицею мчать машини. З чого виготовлені деталі до них?(Відповіді дітей)
  2. А із чого виготовлені гума,бензин, пластмаса? (Відповіді дітей)
  3. Стоять цегляні будинки. А цегла-це…?(Відповіді дітей)
  4. Без якої корисної копалини не може працювати жодний вчитель?(Відповіді дітей).
  5. Скажіть, що таке корисні копалини, і поясніть чому їх так назвали.

(діти відповідають, отримуючи за це фішки).

III Повідомлення теми і мети уроку(слайд 3)

– Увага на екран!

– Зараз ви допоможете мені оголосити тему сьогоднішнього уроку (Учні зі слів в хаотичному розміщенні складають тему уроку).

(слайд 4) –А тепер давайте перевіримо.

– Так дійсно, ми продовжимо сьогодні дізнаватися більше про корисні копалини. На уроці ви дізнаєтеся саме про значення корисних копалин для людей, та їх використання у господарській діяльності.

– А скажіть мені будь ласка, навіщо нам ці знання?(Учні висловлюють свої думки)

(слайд 5) Гра. «Продовж речення».

– На екрані ви бачите незакінчене речення. Ваше завдання його продовжити власною думкою.

Речення: «На сьогоднішньому уроці я хочу дізнатися…» (Учні по черзі продовжують речення та отримують фішки).

IV. Вивчення нового матеріалу

– Давайте ще раз пригадаємо, що ж таке корисні копалини.(Відповіді дітей).

– Всі корисні копалини поділяють на 3 групи.

– Увага на екран!- Будівельні корисні копалини (слайд 6).

– Горючі корисні копалини (слайд 7).

– Руди металів (слайд 8).

– А хто знає, які із цих корисних копалин є у нашій місцевості?(Відповіді дітей).

– Подивіться цікаве відео. Прошу вас бути дуже уважними, бо після перегляду ви будете відповідати на запитання.

Відео  із телеканалу плюс-плюс. Це наше і це твоє «Цінні у всьому світі корисні копалини».

(слайд 9) Робота в парах Гра «Що?Де?Коли?» (Учні відповідають на запитання в конвертах, які лежать у них на партах. За правильну відповідь отримують фішки) .

Фізкультхвилинка(відео)

(Слайд 10) – Робота з підручником.

Відкрийте с.48 і давайте почитаємо про руди металів, про горючі корисні копалини та будівельні корисні копалини.

На с.52 прочитайте висновки.

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

  1. Гра «Чарівний мішечок» (слайд 11) (Діти дістають з мішечка одну із корисних копалин та розповідають, що про неї знають).
  2. Робота із друкованим матеріалом (слайд 12)

– Діти, зараз ви будете працювати самостійно.(Учні працюють).

– Давайте зробимо висновки, що ж ви дізналися із кожного виконаного завдання. (Відповіді учнів).

VI. Підсумок уроку (слайд 13)

  1. Гра «Пазл» (робота в групах) (Учні в групах складають пазли корисних копалин. Потім розповідають, те що дізналися на уроці про кожну із них).
  2. Слово вчителя.

– Діти, скажіть мені будь ласка, чи досягли ми із вами мети, поставленої на початку уроку?

– Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?

– Які завдання, ігри для вас були цікавими ?

– А зараз підрахуйте свої фішки, які ви отримували на протязі уроку.

(Оцінювання кожного учня вчителем)

VII. Повідомлення домашнього завдання

с.48-52 – прочитати. Опрацювати запитання на с. 52.

*Разом із батьками дізнайтеся із додаткових джерел інформації, у яких регіонах нашої країни знаходяться найбільші родовища кам’яного вугілля, нафти та газу.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

  1. Дякую Ользі Миколаївні за урок. Закріплюючи знання дітей про корисних копалин, діти дізнаються корисні копалини рідного краю, тим самим ненав’язливо виховується патріотизм, любов до малої батьківщини.

  2. Дуже вдало відбувається подання нового матеріалу, а саме, на основі раніше набутих знань, умінь та навичок (забезпечення ” зони найближчого розвитку”) через вправу «Мікрофон» та ін. Добре, що урок доповнюється відео, презентацією, це дає можливість у учнів розвивати і зорову і слухову пам ять, використано прийоми для розвитку уваги при повідомленні теми і мети уроку, а також важливим елементом уроку була профілактика втомленості нервової системи через фізкульхвилинку( відео). Гарним закінченням було задане домашнього завдання, яке потрібно було виконати разом із батьками. З повагою.

  3. Усі етапи уроку відповідають його меті та типу. Учитель володіє сучасними освітніми технологіями навчання. Організаційний етап уроку налаштовує учнів на активність та співпрацю. Цікаві ігрові моменти “Пазл”, “Чарівний мішечок”, “Що? Де? Коли?”, де учні демонструють набуті знання та вміння.Дякую.

  4. З цікавістю перечитую усі конспекти і шукаю, що можна використати для себе у роботі з учнями. У вашому конспекті вдало було використано ігри “Пазл”, “Чарівний мішечок”, “Що? Де? Коли?”. Конспект цікавий та сучасний, що дає можливість зацікавити учнів до роботи. Ви молодець. Успіхів вам!

  5. Грамотно скомпонований, креативний урок природознавства. На ньому знайшов місце і відеоролик, розроблений каналом “ПЛЮС – ПЛЮС”, для кращого пізнання своєї країни і її багатств. Корисні копалини входять до циклу цих короткометражок. Вже перевірено, що веселі, неординарні геометричні фігурки – герої мультфільмів рубрики “Це наше і це твоє” завоювали прихильність у дітей молодшого шкільного віку, зачаровують їх і викликають неабиякий інтерес.

  6. У конспекті уроку реалізовані дидактичні принципи науковості, доступності, наочності. Вчитель застосовує різноманітні прийоми та вправи для підвищення рівня зацікавленості та загального рівня знань учнів. З конспекту не дуже зрозуміло: хто раздає фішки за правильні відповіді. Якщо конверти с запитаннями у всіх – просто не вистачить часу, щоб прослухати відповіді (робота в парах, гра “Що? Де? Коли?”), а ще є вправа – робота з друкованим матеріалом! Тому, можливо, слід звернути увагу на вдосконалення системи контролю за навчальними досягненнями і раціонально розраховувати кожний етап уроку. Позитивними рисами конспекту є змістова насиченість, використання іноваційних засобів, а також практична спрямованість. Дуже вдячна Вам за публікацію, бо саме можливість знайомитись з уроками різних фахівців є джерелом для вдосконалення своїх уроков. Дякую.

  7. Дійсно цікавий урок, проведений на високому методичному рівні, впродовж якого вчитель використовувала інтерактивні вправи, що допомогли дітям повністю розкрити тему уроку, відчути себе справжніми дослідниками та показати знання місцевого матеріалу. Гра «Що?Де?Коли?» дозволила виявити рівень знань дітей та формувала уміння працювати в парах. З конспекту видно, що була підтримка – презентація та відео, але, на жаль, знайти їх не можу, а дуже б хотілося побачити.

  8. Ольго Миколаївно, дуже сподобався ваш конспект, ви просто молодець! Тему уроку діти оголошують самостійно, для кращого сприйняття нового матеріалу вчитель використовує сучасне відео, доречною є гра «Чарівний мішечок», гра “Пазл” ще більше зацікавлює учнів та залучає їх до співпраці. Важливим є підсумковий етап : учні повертаються до мети уроку та міркують чи досягли її, які нові знання отримали. Ви заслуговуєте на відмінну оцінку.Дякую!