mail@urok-ua.com

Конспект уроку української літератури в 6 класі “Леонід Глібов. “Жаба і Віл”

Автор публікації
ПІБ автора: Глюз Марта Іванівна
Посада: вчитель української мови та літератури
Місце роботи: Великомостівський ліцей
Оцініть:

Вивчення творчості Леоніда Глібова оптимально розпочати з невеликої, але дуже повчальної байки “Жаба і Віл”. Саме цей твір допоможе зрозуміти школярам моральні принципи автора, його життєву  позицію. Слайдова презентація може бути використана і для уроку вивчення творчості письменника

Вікно перегляду документа
Короткий опис документу

віла? Що можете сказати про їх розміри? Якою вадою людської натури критикує Глібов у байці «Жаба й Віл»? Чому, на вашу думку, образ жаби є ключовим у байці? Як можете застосувати мораль байки до сучасного життя? Як ви думаєте, чому серед народних прислів’їв так багато говориться про заздрість? Чи можна сьогодні зустріти ситуації, схожі на зображену в байці? Які напуття для сучасної молоді можна винести з байки «Жаба й Віл»? Документ освітлює значення гумору в українській культурі через призму жанрової різноманітності гумористичних творів і детально аналізує байку Леоніда Глібова «Жаба і Віл», наголошуючи на важливості самоіронії, самопізнання, та виховує повагу до моралі та гумору як значущих частин національної ідентичності.

Вікно перегляду презентації
Короткий опис презентації

Ця презентація присвячена аналізу Леоніда Глібова та його байки "Жаба і Віл", яка має викривальний і повчальний характер. Обговорюються теми гумору, сатири в літературі, а також особливості жанру байки. Основна ідея презентації полягає у засудженні негативних людських вад, таких як заздрість та пихатість, через алегоричну розповідь про Жабу, яка намагалася зрівнятися за розміром з Волом, але в результаті луснула. Мета уроку включає поглиблення знань про творчість Глібова, аналіз конкретної байки, розвиток критичного мислення та виховання поваги до інших.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *