mail@urok-ua.com

Конспект уроку з Я у світі

“Україна – незалежна держава”

Автор: вчитель початкових класів Фільварочна Лілія Олексіївна

вчитель початкових класів Фільварочна Лілія ОлексіївнаТема: Україна – незалежна держава.

Мета: формувати первинне уявлення про Україну як незалежну державу, розвивати творчу діяльність учнів та образне мислення, прищеплювати любов до своєї Батьківщини, виховувати почуття гордості за рідну державу.

Обладнання: державні символи України, карта України, малюнки дітей про рідний край, демонстраційні таблиці, ілюстративний матеріал, мікрофон.

Хід уроку

І. Організація класу:

Доброго ранку! Доброго дня!

Ми посміхаємось людям щодня!

Ми всім бажаємо щастя й добра.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу:

А зараз ви домашнє завдання пригадайте,

І відповіді точні у тестах відшукайте.

Тест (індивідуальні картки):

  1. 1. Суспільство — це:

а) група людей, які пов’язані родинними зв’язками;

б) група людей, які проживають разом;

в) об’єднання людей, які взаємодіють одне з одним.

  1. Суспільство не може існувати без…

а) віросповідування;

б) людей;

в) праці.

  1. Щоб у суспільстві був лад потрібно…

а) вміти домовлятися;

б) відстоювати свою думку;

в) надавати перевагу окремим думкам.

  1. Толерантна людина…

а) завжди прийде на допомогу;

б) ніколи не зрадить;

в) поважає право бути іншим.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні про країну ми будем говорити,

Яка є найрідніша для кожного у світі.

Для нас – це Україна, це наша Батьківщина.

Здобула незалежність вона уже давно

І на Майдані взимку відстояла його –

це право бути вільною державою у світі.

  1. Робота з картою України.
  • Подивіться уважно на карту України і пригадайте, з якими державами межує наша країна (відповіді дітей).
  • Найблищим і найкращим сусідом для нас завжди була Росія, але найбільше болю завдає ця країна нам зараз. Наші відважні воїни, із здроєю в руках, захищають нашу незалежність на сході України. І ми повині шанувати і поважати цих героїв сьогодення.
  1. Робота з ілюстрацією у підручнику (с.82)
  • Розгляньте ілюстрацію і назвіть свою космічну адресу (відповіді дітей).
  • Що ви знаєте про свою Батьківщину?
  1. Бесіда за дитячими малюнками.
  • Чому саме так ви зобразили свою країну?
  • Якою ви бачите Україну в майбутньому? (відповіді дітей).
  1. Опрацювання віршів В.Симоненка та В.Новомирової «Україна»
  • Як ви розумієте слова Василя Симоненка?
  • До чого закликає поетеса у вірші «Україна»? (відповіді дітей).

ІV. Робота над темою уроку:

  1. Розповідь учителя:
  • Ви вже знаєте, що живете в …(відповіді дітей). Народ, що проживає в Україні називають…(відповіді). Країна, що має свою політичну владу називається державою. Люди, які постійно проживають на території своєї держави є громадянами країни. Громадяни України мають свої права та обов’язки, які записані у Конституції України. Також у Конституції зазначено, що Україна є суверенна та незалежна держава.
  • Як ви розумієте слова «суверенна» та «незалежна»? (відповіді дітей).
  • Так, це означає «вільна» країна, що має право сама обирати свій шлях розвитку. І Україна обрала його в європейському напрямку. Ми повині вірити у те, що колись наша Україна стане розвиненою європейською країною.
  • Керує нашою державою Президент України. Він гаран додержання Конституції України та прав людини.
  • Назвіть Президента України (відповіді дітей).
  • Джерелом влади в Україні є народ. Народ обирає народних депутатів до Верховної ради України. Верховна рада приймає закони, а Кабінет Міністрів України забезпечує їх виконання. Для того щоб у державі був лад, громадяни повинні дотримуватися закону. Порушників закону притягують до відповідальності через суд. Суд також захищає права та свободи громадян.
  1. Фізкультхвилинка

Україна – це наш край, ( розводять руки в сторони)

Поле, річка, зелен гай. (показують руками)

Любо стежкою нам йти, (крокують на місці)

Тут живемо я і ти. (показують руками на себе і товариша).

  1. Робота над ілюстраціями у підручнику с.84:
  • Чи бачили ви такі будівлі?
  • Де знаходяться ці будинки?
  • Хто з вас був у Києві? Що найбільше сподобалось? (відповіді дітей).
  1. Опрацювання вірша Лесі Вознюк «Я маю право».
  • Про що говорить поетеса у вірші?
  • Які права мають громадяни України? (відповіді дітей).
  1. Гра «Павутинка».

На дошці у центрі вивішено напис «Мої права». У кожного на парті лежать карточки із правами та обов’язками дітей. Діти один за одним утворюють на дошці «павутинку» із запропонованого.

Права дитини

  1. Читання віршів про Україну (заздалегіть підготовлені окремими учнями).
  1. Бесіда з дітьми про Державні символи ( демонстраційні таблиці).
  • Які Державні символи України ви знаєте?
  • Чому прапор України жовто-блакитний?
  • Що символізує Тризуб?
  • Хто написав Гімн України? Коли він звучить, як потрібно стояти?

(відповіді дітей).

  1. Робота в зошитах з друкованою основою (самостійно, з опорою на текст підручника).

     9 . Гра « Склади прислів’я про Україну» (індивідуальні картки):

Без верби і калини                                              життя віддай.

За рідний край –                                                  немає України.

Та земля мила,                                                     як соловей без пісні.

Людина без Вітчизни,                                       за неї можна і життя віддати.

Україна – мати,                                                 немає другого Дніпра.

Немає другої Вкраїни,                                       де мати народила.

V. Підсумок уроку. Оцінення учнів.

Давайте пригадаєм про що ми говорили,

Що нового дізнались, що нового навчились.

  1. Відповіді дітей.
  2. Гра «Мікрофон»:
  • Для мене Батьківщина це…(діти передають мікрофон і називають одним словом, що для них Батьківщина).

Добре на уроці усі ви працювали,

І тому оцінки хороші всі дістали.

VІ. Домашнє завдання. с. 82 – 85, опрацювати статті і розповідати; утворити «Павутинку» Мої обов’язки.

Україна – це наша країна,

І ми будем любити її,

І відстоювати наше право

Бути вільним на рідній землі.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 коментарів

  1. Можливо, тоді, коли конспект готувався, було ще домашнє завдання з цього предмета, оцінювання. Зараз це зайві етапи уроку. Оскільки домашнє завдання з Я у світі не задається , та й оцінювання немає. Проте тести можна оформити як повторення пройденого матеріалу. Адже ця тема вивчалася на попередніх уроках.

  2. Шановно Лілія Олексіївна ! Ваш урок “Україна – незалежна держава”- такий своєчасний і важливий напередодні 25-ої річниці незалежності України. Його можна рекомендувати як зразок уроку патріотичного виховання громадянина -українця.Чудовими віршованими містками між етапами уроку Ви створити комфортні умови для навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність, самостійність. Доречна гра ” Павутинка” вчить учнів моделювати і конструювати проблему ” Мої права”. Чудово. Молодець!

  3. Цікавий матеріал автора, який прищеплює любов до своєї Батьківщини, виховує почуття гордості за рідну державу. Сподобалось завдання « Склади прислів’я про Україну». Щиро дякую)))

  4. Достатній зв’язок виучуваного матеріалу з життям. Продумані диференційовані завдання. Матеріал, який розроблений допомагає формувати первинне уявлення про Україну. Вдало використані виховні і основні можливості контролю та оцінки знань.

  5. Урок продуманий та цікавий, можна використовувати для проведення класної години. Пані Лілія вправно вплела народознавчі елементи в урок, підібрала матеріал, який сприяє формуванню свідомої особистості, вихованню любові до рідного краю.

  6. Досить цікавий урок. Вчитель застосовує на уроці ігрові вправи, що є необхідним для учнів початкової школи. Досить часто вчитель використовує наглідність, що є також позитивною рисою. Досить цікава гра “Павутинка”. Щиро Вам дякую!!!

  7. Вчитель використала різні форми роботи, щоб доступно донести до дітей новий матеріал. Окремі моменти даного конспекта можна взяти для Першого уроку.

  8. Дякую за урок. Він побудований методично грамотно. Матеріал викладено доступно, відповідно до вікових особливостей учнів. Вчитель володіє інтерактивними методами, використовує їх доречно. Діти весь час залучені до діяльності.

  9. Звичайний робочий урок, який побудовано методично вірно. Актуальна тема уроку, яка дає можливість використати різноманітний матеріал. На такому уроці доцільно використати презентацію.