Конспект уроку з англійської мови для 1 класу по темі « My school», підтема « In the world of school things».
Автор: Вчитель англійської мови Подгорна Олена Володимирівна
Заняття має на меті такі навчальні цілі:
– навчити учнів називати шкільне приладдя, закріпити їх у пам’яті
– вживати назви шкільного приладдя у засвоєних мовленнєвих структурах
– практичних навичок з аудіювання та говоріння
Конспект уроку з англійської мови, проведений в 1-Б класі по темі « My school», підтема « In the world of school things».
Цілі уроку:
- навчити учнів називати шкільне приладдя;
- активізація в мові учнів раніше вивчених мовленнєвих структур – It is a…; I have a …; This is a …. та вживання з ними нового лексичного матеріалу;
- розвиток навичок сприйняття мови на слух, пам’яті, уяви й фантазії;
- виховувати любов до предмета;
- виховання дружніх почутів до однокласників, поважного ставлення одне до одного.
Обладнання: картинки із зображенням шкільного приладдя, роздатковий матеріал ( міні-портфельчики та картки з шкіл. приладдям), магнітофон, кубик, пазл.
Хід уроку
I Початок уроку
1 Організаційний момент. Привітання
T.: – Good morning!
Ps.: – Good morning!
T.: – How are you?
Ps.: – Fine, thanks!
T.: – Are you ready for the lesson?
Ps.: – Yes, we are.
2 Фонетична зарядка. Пісенька « Good morning»
II Основна частина уроку
Роз’яснення учням теми й мети уроку. Введення нового матеріалу.
T.: – Look at the blackboard and tell me please, what you see?
Ok. These are school things. ( Сьогодні ми починаємо вчити цікаву тему, про наших маленьких шкільних помічників – це шкільне приладдя). Please repeat after me: a pen, a pencil, a book, a bag, a pencil-box, an exercise-book.
Для того щоб закріпити назви шкільного приладдя я роздаю вам міні-портфельчики з картками шкільного приладдя, називаємо на англійській мові слова і кладемо їх в портфельчики.
T.: – Excellent! Please open your book page 97 ex.1 Now please listen, look and say. (працюємо з вправами в підручнику)
T.: – That’s very nice. Let’s play a game.
На гранях кубика намальоване шкільне приладдя, ми кидаємо один одному кубика по черзі, що випало на кубику те й кажемо.
T.: – Now repeat our new words and colours. Look at the blackboard and say ( учні дивляться на дошку і називають якого кольору шкільне приладдя на картинках) – a blue pen, a green pencil…
Фізкультхвилинка
T.: – Stand up, please.( учні виконують зарядку « Teddy –bear» хором промовляють і показують.)
T.: – Well done! Thank you, sit down, please.
Зараз ми з вами пригадаємо раніше вивчені мовленнєві структури та спробуємо їх вжити з нашою новою лексикою.
Is it a pen? – Yes| No…
This is a pencil-box.
I have got a book.
T.: – That’s very nice. Now repeat our new words: a pen, a pencil, a book, a bag, a pencil-box, an exercise-book.(називаємо слова, і кожен учень складає пазл з шкільним приладдям)
III Заключна частина уроку
T.: – You are good pupils! Our lesson is over.That’s all for today. Thank you for the lesson . Good Bye! See you on Monday.
Анотація
Заняття має на меті такі навчальні цілі:
- навчити учнів називати шкільне приладдя, закріпити їх у пам’яті
- вживати назви шкільного приладдя у засвоєних мовленнєвих структурах
- практичних навичок з аудіювання та говоріння
Методичний прийом гри має місце на кожному з етапів уроку. Це дозволяє доступно та ефективно використовувати навчальний час, допомагає легко і з задоволенням для учнів опановувати новим навчальним матеріалом, засвоювати всю подану лексику та мовленнєві структури. Крім того, ігрова форма спонукає учнів до вільного спілкування, засвоєння елементів етики рольових взаємовідношень відповідно до плану гри.
Важливу роль при проведенні уроку відіграє фонетична зарядка, яка проводиться на початку уроку і забезпечує адаптацію та повторення раніше вивченого матеріалу. Для забезпечення більш ефективного засвоєння нового матеріалу в ході уроку використовуються картки, вірші, пісні, картинки та міні-портфельчики з картками шкільного приладдя для швидшого запам’ятовування учнями поданих лексичних одиниць та граматичних структур.
Оптимальний темп уроку дозволив виконати всі заплановані завдання. Незвична форма уроку дозволила підтримати пізнавальний інтерес та активність учнів на протязі всього уроку.
Чітко визначена мета уроку, види етапів мовної діяльності взаємоповязані, супроводжуються ігровими моментами, що активізують учнів. Дібрано по темі картинки та роздатковий матеріал який сприяє кращому запамятовуванні слів.
Мета уроку відповідає віковим особливостям учнів, а саме через гру можна надати таким маленьким школярам можливість пізнати і англійську мову. Протягом всього уроку доступно та ефективно використовувався навчальний час на кожному етапі, а незвична форма уроку дозволила підтримати пізнавальний інтерес та активність учнів. Дякую.
Вперше зустрічаю такий матеріал. З цікавістю прочитала розробку уроку. Нестандартна форми роботи, які вчитель застосовує на уроці, безумовно, викликають інтерес. Дуже цікаво.
Гарна розробка,яка враховує івікові особливості першачків і вимоги школи. Логічно підібрані види роботи, пробуманий кожен крокуроку,акцент зроблено на ігрову складову.
Навчатися граючись! Що може бути приємнішим для малечі? Доречний роздатковий матеріал, інтерактивні вправи та головне – вчитель, що дбає за їх всебічний розвиток, ось, на мій погляд, головні переваги, що роблять цей урок сучасним та ефективним.
Цікаве заняття . Проведено в ігровій формі. Я думаю діти з задоволенням виконували завдання. Завдання продумані, цікаві. Мені було цікаво відповідати на запитання . Пригадало шкільну програму з анлійської мови.
Від щирого серця – дякую!!! Так справді мої учні з превеликим задоволенням ідуть на урок, бо я завжди готую їм щось цікаве: пазли, картки, карти міста, портфельчики, кубики тощо. Вони просто швидше і краще запам’ятувують граючись і виконуючі завдання.