План-конспект уроку з інформатики, 3 клас
“Вікна. Операції над вікнами”
Автор: учитель початкових класів Бойко Людмила Володимирівна
Завдання вчителя, що викладає інформатику в початкових класах: показати школярам, що комп*ютер потрібен не для того, щоб годинами грати в безглузді ігри, а навчити корисно та цікаво використовувати цей пристрій у навчанні, дозвіллі, відпочинку тощо.
Тема. Вікна. Операції над вікнами
Мета. Повторити види комп’ютерного меню. Розширювати знання про вікно програми та дії, що виконуються над ним. Удосконалювати навички роботи з вікном програми. Розвивати уважність пам’ять, логічне мислення, мовлення, самостійність учнів. Викликати інтерес до вивчення інформатики. Виховувати бережливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Обладнання: інтерактивна дошка, персональні комп’ютери. (за підручником та зошитом автора Ломаковської )
Тип уроку: узагальнення і систематизації знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання.
Перевірка готовності дітей до уроку.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні ми повторимо види комп’ютерного меню. Розширимо знання про вікно програми та дії, що можна виконувати над вікнами, дізнаємося чи всі вікна можуть змінювати розміри.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання (додаток)
Зачитую про один із видів меню, діти називають про яке меню йдеться.
Комп’ютерне меню
1.Меню, яке відкривається, коли вибрати кнопку «Пуск». (Головне меню)
2. Меню, що відкривається, коли вибрати команду біля якої стоїть позначка
.(Додаткове або вкладене меню)
3. Меню, що допомагає вибирати команди для керування роботою в програмі. (Меню програми)
4. Меню, що відкривається, клацнувши правою кнопкою миші. (Контекстне меню)
Зошит с.17 (4). Клоуни 3 і 4.
ІV. Актуалізація опорних знань
На екрані відкрите вікно програми з презентацією.
- Що ви бачите на екрані?
- Як відкрити вікно програми?
V. Опрацювання матеріалу уроку
- Пригадаємо із 2-го класу. Як називається частина вікна, де написана назва програми?
- Як називаються кнопки в правій частині Рядка заголовка?
- Що означають ці кнопки?
(згорнути, розгорнути на весь екран або згорнути до попередніх розмірів, закрити вікно)
– Як перемістити вікно по екрану монітора? (Навести курсор на Рядок заголовка, тримаючи лівою кнопкою миші, переміщувати).
– Як змінити ширину вікна? (Навести курсор на праву чи ліву сторону вікна, коли з’явиться двонаправлена стрілка,
натиснути ліву кнопку миші і не відпускаючи її перемістити в потрібному напрямку ).
– Як змінити висоту вікна? (Навести курсор на праву чи ліву сторону вікна, коли з’явиться двонаправлена стрілка,
натиснути ліву кнопку миші і не відпускаючи її перемістити в потрібному напрямку ).
– Як змінити одночасно ширину та висоту вікна? (Навести вказівник на кут вікна, він перетвориться на похилину двонаправлену стрілку, натиснути ліву кнопку миші і не відпускаючи її перемістити в потрібному напрямку ).
Фізкультхвилинка
- Робота з зошитом (с.18)
1) упиши в прямокутники назви елементів вікна. Колективно
Рядок заголовка.
Кнопки керування вікном.
Меню програми.
2) запиши операції, що можна виконувати над вікнами. Самостійно
Згортати, змінювати розмір вікна, переміщувати, закрити.
3) Якій операції над вікнами відповідає кожний малюнок? Підпиши їх. Самостійно
Перемістити вікно; змінити висоту і ширину вікна; змінити ширину вікна; змінити висоту вікна; закрити вікно, згорнути вікно.
4) обведи фігуру, не відриваючи олівця від паперу і не наводячи двічі одну й ту саму лінію. Д.З.
- Робота за комп’ютером
– Пригадаємо правила правильної постави за комп’ютером
Інструкція до виконання завдання на комп’ютері.
- Відкрий на Робочому столі папку «Мій комп’ютер»; зменш висоту, збільш ширину вікна і розмісти його у лівому верхньому куті екрана.
- Відкрий текстовий редактор «Open Office» на Робочому столі ; зміни висоту та ширину вікна; розмісти під вікном «Мій комп’ютер».
- Відкрий програму Калькулятор; спробуй змінити розмір вікна; розмісти його у правій частині екрані.
Перевірка виконаних самостійно завдань в зошиті.
Вправи для очей
- Візьміть в руки олівець, тримайте стержнем униз, лікоть на парті. Витягніть руку, слідкуйте за олівцем, голова не рухається, лише очі. Очима слідкувати за олівцем ліворуч, праворуч, угору ( повторити 3 рази).
VI. Підсумок уроку.
- Які операції над вікнами можна виконувати?
- Чи можна працювати одночасно з кількома вікнами?
- Розмір всіх вікон можна змінити?
Додаток до уроку
Під час виклдення нового матеріалу автор уроку залучає дітей до бесіди, що дозволяє одночасно перевірити їхні знання із 2 го класу. Також використовує прості зрозумілі запитання під час перевірки домашнього завдання. Передбачена фізкультхвилинка і вправи для очей, що відповідає нормам. Хороша розробка уроку.
Структура уроку формування умінь і навичок відповідає змісту навчального матеріалу, цілям і завданням відповідно до віку учнів. Урок структурований, етапи пов`язані між собою. В плані уроку згадуються і фізкультхвилинка, і правила правильної постави за компьютером, і вправи для очей. Публікація корисна. Дякую.
Прекрасний урок. Головне вчитель дотримується необхідності фізкультхвилинок для очей на уроці інформатики. Та і структури уроку дотримано, завдання доступні. Дякую.
Чудовий урок, який подає матеріал про види комп’ютерного меню, розширює знання про вікно програми та дії, що можна виконувати над вікнами, з’ясовує чи всі вікна можуть змінювати розміри. Дякую)))
Учитель добре продумала покрокову роботу на уроці, розподілила завдання для роботи колективно – самостійно .Доступною мовою для третьокласників.
Вчитель слідкує за тим, щоб діти перебували за комп’ютером відведений час. Своєчасно зроблені фізкультхвилинки, що знімають напруження з очей. При роботі з зошитом використовується групова і індивідуальна робота.