Конспект уроку з курсу “Абетка юного споживача” 2 клас
Автор: Вчитель початкових класів Кравець Юлія Іванівна
Конспект уроку за темою “Реклама” з курсу “Абетка юного споживача”(2 клас) допоможе у формуванні уявлення про рекламу та її види, сприятиме розумінню місця реклами в повсякденному житті, вихованню потреби в особистій гігієні та здоровому харчуванні.
Тема: Реклама.
Мета: – дати дітям поняття про рекламу та її види, формувати розуміння місця реклами в суспільстві;
– розвивати увагу, творчі здібності, упевненість в своїх силах;
– виховувати повагу до своїх однокласників та бажання співпраці;
– сприяти вихованню потреби в особистій гігієні та здоровому харчуванні.
Поняття для засвоєння: реклама, рекламна агенція.
Після опрацювання теми учень:
– розуміє призначення реклами;
– уміє орієнтуватися в різноманітних рекламах;
– називає основні вимоги до реклами.
Обладнання: відеоряд, таблиця «Потреби», сигнальні картки, малюнки.
Тип уроку: комбінований, з елементами інтерактивних технологій.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Вчитель: – Любі друзі! До нас завітали гості.
Поверніться, усміхніться, привітайтеся.
Діти: – Добрий день вам, добрі люди!
Хай вам щастя завжди буде.
Не на день і не на рік –
А на довгий-довгий вік.
Вчитель: –Подаруйте один одному посмішку і в путь по місту Споживачів.
Сьогодні до нас завітала дівчинка Маша – наша улюблена героїня з мультфільму.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
Маша: – Доброго дня вам, друзі. Я йшла до вас у гості і знайшла ось якісь листочки з незрозумілими знаками. Допоможіть мені їх прочитати. (Роздає групам дітей, діти готуються і відповідають)
Товар – це предмет, будь-яка річ, яку купує людина для задоволення власних потреб.
Послуга – вид діяльності одних людей для задоволення потреб інших людей.
Споживач – людина, яка купує товар, або користується послугою.
Вчитель: – Хто такий споживач?
(хором) Пам’ятай! З’їв цукерку чи калач-
ти вже, друже, споживач ,
і в енергоносіїв безліч є споживачів.
телевізор ми вмикаємо – струм електро споживаємо
заправляєм бак машини – споживаємо бензин ми.
Гра: «Потреби»
Маша: – Як цікаво, ви так багато вже знаєте! А можна я з вами залишусь і буду теж вчитись?
Діти: – Залишайся!
Маша: – Як же я жила без абетки споживача? Як же я без економіки жила?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Вчитель: – Діти! Продовжимо урок!
( Маша піднімає руку )
– Машо, що тобі?
– Я зрозуміла, що я і ведмедик – споживачі. Ми купуємо товари в магазині. Але як обрати хороший товар? Я хочу взяти полуничну зубну пасту, а він – медову. Я – полуничну, він – медову. Посварилися!..( зітхає )
ІV. Оголошення теми і мети уроку.
– Ось зараз ми й розберемося, як обирати товар, що привертає увагу споживача при його виборі.
Тема нашого уроку – «Реклама». Ви дізнаєтесь основні вимоги до реклами, її види, зрозумієте місце реклами в суспільстві і навчитеся самі рекламувати товари.
V.Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.
- Вчитель: – Сьогодні з нами відомий лікар Комаровський.
Лікар: – Добрий день! Вітаю вас у цьому класі. Що ж таке реклама? Реклама – це форма звернення до споживача, щоб привернути увагу до товарів чи послуг. Послухаємо думку наших експертів.
( відео )
- Ознайомлення з вимогами до реклами.
Вчитель: – Діти, реклама має бути :
Достовірна – можна вірити.
Правдива – чесна.
Інформативна – несе в собі інформацію.
( вказує на дошці )
Потрібна не тільки хороша реклама, а й хороший товар.
- Гра « Так чи ні » ( сигнальні картки )
Вчитель: – Діти, уявіть себе керівниками рекламних агенцій. Секретар приніс документі на підпис. Яку рекламу ви дозволите показувати по телебаченню, а яку – ні?
Маша слідкує:
- Зубна паста;
- Тютюнові вироби;
- Петарди;
- Алкогольні вироби;
- Комп’ютерна гра «Жахи»;
- Фруктовий сік;
- Йогурт;
- Інтелектуальні ігри;
- Лялька Барбі;
- Дитячий шампунь.
- Фізхвилинка (Джайв : «Я-салат»)
- Слайд-шоу
Учень: – Разом з лікарем Комаровським учні нашого класу проводили дослідження про те, як впливає дотримання правил особистої гігієни на здоров’я людини.
Слайд 1. Дивляться в мікроскоп на руки.
Слайд 2. Миють руки, показують різні марки мила.
Слайд 3. Знову розглядають руки через мікроскоп.
Слайд 4. Чистять зуби, показують різні пасти, зубні щітки.
Слайд 5.Лікар дивиться у ротову порожнину учня на стоматологічному кріслі.
Слайд 6. Учень кусає яблуко, їсть йогурт, п’є молоко.
Слайд 7. Лікар задоволений.
( Маша дістає яблуко і починає їсти. )
-Машо, давай ти будеш вживати вітаміни на перерві після уроку.
-Ой, пробачте. Я просто хочу, щоб і в мене були здорові, міцні і гарні зубки.
VI.Закріплення вивченого матеріалу
1.Кастинг рекламних агенцій.
Вчитель: -Діти, зараз ви спробуєте себе у створенні рекламного ролика і колажу на тему «Реклама»:
«Білосніжка»-рекламує зубну пасту;
«Простоквашино»-молоко і молочні продукти;
«Вітамінка»-овочі і фрукти.
-Ваша реклама повинна бути :
-достовірною;
-правдивою;
-інформативною.
- Вчитель: – Запрошую рекламну агенцію «Білосніжка».
Рекламна агенція «Білосніжка».
Я-зубна паста «Бджілка» з медом.
-А я-«Полуничка».
-А я-збагачена кальцієм.
-А я-фтором.
-Я-зміцнюю ясна.
-А я-відбілюю.
–Тихо, тихо,помиріться,
Один одному всміхніться.
Ви обидві хороші!
Покупці, де ваші гроші?
Учні: – Ми виготовили колаж, де є зразки зубної пасти. Це і «Аквафреш», і «Бленд-а-мед» і «Лакалут». Головне – регулярно чистіть свої зубки.
- Вчитель: –До вашої уваги рекламна агенція «Простоквашино» .
Рекламна агенція «Простоквашино».
– Я – корівка Му, молока кому?
І Оленці і Богданку я наллю вам повну склянку.
Хочеш сиру, простокваші?
Дам Васильку і Наташі.
Бути здоровими й міцними
Ми бажаєм вам усім.
Діти: – Ми виготовили колаж, де є зразки молочних продуктів, які виготовляє і рекламує наша промисловість. Тут і йогурт, і смачні сирочки, кефір і сметана.
Ці товари дуже корисні для дитячого організму.
4.Вчитель: – До вашої уваги рекламна агенція « Вітамінка »
Рекламна агенція « Вітамінка ».
– Я – шкільний кухар. Люблю частувати малечу корисними стравами.
– Я – морквиця, вітамінів цариця!
– З`їж мене, я – бурячок, виростеш здоров’ячок!
– І картоплю, і цибулю, груші, яблука і огірки. І будете здорові, любі малюки.
Діти: – Ми виготовили колаж, де показали асортимент овочів і фруктів в наших магазинах. В нашій шкільній їдальні можна смакувати бурячком, морквою і борщем, салатами, запіканками, пиріжками з фруктами, які виготовлені з овочів і фруктів.
- Вчитель: – Діти, чи була ваша реклама достовірна, правдива, інформативна?
– Ви впевнилися, що зміст реклами привертає увагу, захоплює, завдяки цікавим знахідкам працівників рекламних агенцій. Але, діти, зверніть увагу на застереження лікаря Комаровського з приводу реклами.
Лікар Комаровський:
- Звертаю вашу увагу, що реклама спокушає дитину солодощами, жуйками, газованою водою, від них у дітей потім здуває живіт і болять зуби. Вона вводить батьків в постійні матеріальні витрати.
VII. Підсумок уроку.
Вчитель: – Діти, наша подорож добігає кінця і Маша хоче, щоб ви поділились з нею враженнями від подорожі. Зараз Маша буде у ролі журналіста брати у вас інтерв’ю.
Маша:
- – Що таке реклама?
- Якою повинна бути реклама?
- Що дає торгівлі реклама?
- Чим займається рекламна агенція?
– Діти, мені сподобалось подорожувати містом Споживачів. Тепер я буду до вас приходити вивчати абетку юного споживача щотижня.
Лікар Комаровський: – Хвилиночку, хвилиночку, у мене, як у лікаря, є запитання до шановних дорослих:
- Ваше ставлення до реклами?
- Чи довіряєте ви рекламі?
- Який товар ви придбали завдяки рекламі?
Вчитель: – На цьому урок закінчено.
Без сумніву, тематика заняття досить актуальна, вдало підібрано улюблених дітьми героїв, цікаві та змістовні ігри. Але, на мій погляд, вчитель не завжди враховує вікові особливості другокласників, занадто наукова термінологія.
В навчально – виховному процесі одним з провідних завдань залишається збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління. Тому інтерес до особистості лікаря Комаровського гарно підкреслений в ході уроку. Багато матеріалу націлює школярів на вітамінізоване, корисне харчування.
Ознайомившись з конспектом зробила висновок, що керівництво вчителем навчальним процесом здійснюється на засадах особистісно зорієнтованого навчання. Вдало продумана мотивація навчальної діяльності, сучасна подача нового матеріалу через проблемне навчання, прослідковується зв’язок із життям . Дякую!