mail@urok-ua.com

Конспект уроку з математики, 3 клас. Додавання і віднімання трицифрових чисел, розв’язування задач

Автор: вчитель початкових класів Сакало Тетяна Леонідівна

Сакало Тетяна ЛеонідівнаТема: Додавання і віднімання трицифрових чисел, розв’язування задач.

Мета: закріпити вміння додавати і віднімати трицифрові числа, розв’язувати задачі за скороченим записом; розвивати пам’ять, увагу, мислення; виховувати цікавість до математики.

Обладнання: карта подорожі, паперова модель велосипеда, літака, автомобіля, завдання, музичний супровід.

Тип уроку: урок – подорож

Хід уроку

І. Організаційний момент

(налаштування на урок)

Вчитель. Привітаємось. Я – з вами,

Ви – зі мною

Всі до мене поверніться,

Один одному всміхніться,

Ми сідаємо за парти –

Урок уже почати варто

Рушаємо в подорож ми за знаннями,

Візьмемо кмітливість у дорогу із нами.

Фантазія, вигадки стануть у пригоді,

Отож, вирушаймо, лінитися годі!

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Вчитель: – Сьогодні у нас незвичайний урок, а урок – подорож. Чи любите ви мандрувати? Помандруємо ми до країни Математики. Рухатись будемо різним транспортом. На нашому шляху зустрічатимуться перешкоди, які потрібно буде подолати, розв’язуючи математичні завдання.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Вчитель: – Тож приготуйтесь подорож починається. Для того щоб дізнатися яким буде наш перший транспорт нам потрібно розташувати, записані на дошці числа в порядку спадання. Та числа ці непрості під кожним із них є буква. Якщо ми вірно розташуємо числа – букви, то отримаємо чарівне слово.

1000, 250, 300, 910, 120, 400, 730, 800, 50.

В      П       И      Е      Е       С       О       И      Д      (Велосипед)

Молодці! Отже їдемо на велосипеді. Наступна зупинка і тут на нас чекає що…? Вірно літак.

ІV. Розвиток математичних знань

1)Робота над задачею

– Вчитель: – Для того щоб рухатися цим транспортом нам потрібно скласти та розв’язати задачу за скороченим записом.

Screenshot_1

– Добре молодці! Та задача не одна. Ось квиток, а на ньому знову задача. Хто бажає її прочитати?

б)Сестра купила два десятки зошитів. П’яту частину вона віддала братові Скільки зошитів залишилося в сестри?

2) Робота над виразами

Вчитель: – Ось ми піднялися високо в небо до самих хмар. Та й вони сьогодні незвичайні, тому що на кожній з них завдання.

а)Обчислити приклади і перевірити додавання відніманням:

200+300=         160+20=            520+30=            640+100 =            500+500=

Фізкультхвилинка

Додавали, віднімали,

Множили,ділили,

А задачу розв’язати

Нам забракло сили.

Дружно ми усі встаємо,

Фізкультпаузу почнемо.

Пострибаємо тихенько,

Позгинаємось низенько.

Десять раз поприсідаєм –

І за парти знов сідаєм.

-Відпочили? Продовжуємо політ Залишилась у нас ще одна хмаринка. Що ж вона приготувала? Це завдання потрібно розв’язати за допомогою рівняння.

б)Задумане число збільшили у 8 разів і отримали 72.

Х·8=72

-Молодці! Добре ми політали , а приземлилися на галявину. Тут нас чекає автомобіль. Він не простий, тому що поїде лише тоді, коли ми складемо з геометричних фігур робо – водія. А робо – водій говорить, що не поїде поки ми не заповнимо чарівний квадрат.

Гра «Сусіди»

Screenshot_2

  • Молодці! І з цим завданням впоралися. От і доїхали до палацу королеви країни математики. Час повертатись додому.

V. Підсумок уроку – подорожі

– Що ми робили сьогодні на уроці?

– До якої країни мандрували?

– Що робили на шляху подорожі?

– Чи було вам цікаво?

– Які виникали труднощі?

– Всі сьогодні ви були молодці! Працювали дружньо, активно.

Хто щасливий, той сміється,

Все йому в житті вдається.

Він долає всі вершини –

Це ж чудово для людини!

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Тетяна Леонідівна підготувала цікавий урок- подорож. Урок методично грамотний, побудований чітко за структурою. Єдине, для мене не вистачає різних видів роботи, роботи в парах чи малих групах (по 4 уч. ). Такого роду види діяльності розвивають дітей, мотивують до кращої роботи. Спасибі Вам за урок. Успіхів надалі.

  2. Пані Тетяно, ваш конспект уроцу цікавий. На уроці Ви навчаєте дітей думати, фантазувати, логічно мислити. Цікавими на уроці є фізкультхвилинка (математична), та введени фантастичний герой Робо водій який запропонував гру “Сусіди числа”. Дякую за цікаву підказку.

  3. Матеріал доступний для розуміння. Етапи уроку взаємопов’язані й послідовні. Видно різноманітне застосування активних методів навчання. Хочеться спробувати на своєму класі деякі моменти!!!