mail@urok-ua.com

Конспект уроку з математики для 1 класу на тему: Закріплення вмінь додавати та віднімати в межах 20. Складання та розв’язування задач за коротким записом

Автор: вчитель початкових класів Атаманюк Людмила Юріївна

Даний матеріал надасть можливість легко і швидко перевірити отримані учнями знання із математики, а саме як вонинавчилися додавати та віднімати у межах 20 та як вони вміють складати задачі за коротким записом.


 

Мета: Закріпити прийоми додавання і віднімання у межах 20, що ґрунтуються на нумерації чисел; формувати навички швидких обчислень; закріпити навички складання та розв’язування задач за коротким записом; розвивати математичне мислення, увагу, пам’ять, виховувати любов до природи, інтерес до предмета.

Обладнання: набірне полотно, роздатковий матеріал , таблиці, шлях подорожі, малюнки.

Тип уроку: урок-подорож.

Хід заняття

І. Організація учнів.

 Всі почули ви дзвінок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчата,

А за ними і хлоп’ята.

На дошці висить маршрут подорожі.

ІІ. Повідомлення теми і мети заняття

До нас сьогодні на урок завітав казковий король. Він не може потрапити до свого палацу через завдання-перешкоди, які зустрічалися йому на шляху. Він попросив йому допомогти. Подорожувати ми будемо на чарівній повітряній кулі.

Для того, щоб ми успішно розпочали свою подорож, ми повинні виконати завдання, які нам підготувала чарівна повітряна куля.

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу

 Учні виконують перше завдання повітряної кулі.

Метод «Мікрофон»

– Назвіть: – усі числа від 3 до 1;

– від 7 до 12; від 12 до З ,

– число 3 збільшити на 3 і збільшити отриманий результат на 2;

– від 8 відніміть спочатку 4, а потім 1;

– до 2 додайте двічі по 4;

– від 9 відніміть двічі по 3;

– яке число доповнює 11 до 12, 10 до 12;

– назви “сусідів” чисел 10; 17;

– збільшити на 1 числа 17; 10; 13;

– яке число іде перед числом 11;

– скільки десятків у числах 15, 17; 11,

– від нитки довжиною 10 см. двічі відрізали по 2 см.. Скільки сантиметрів нитки залишилося.

Молодці, тепер ми можемо успішно стартувати.

Вчитель демонструє стартування повітряної кулі

– Наша перша зупинка знаходиться біля фруктового сад. Щоб отримати дозвіл на приземлення нам потрібно виконати таке наступне завдання.

На дошці записані три колонки прикладів. Порахуйте та запишіть відповіді.

– Молодці, наше приземлення є успішне. І наша перша зупинка має назву «Чарівний фруктовий сад». Зараз ми дізнаємося ,що ця зупинка нам підготувала.

Вчитель читає загадку-підказку

Чи то жовта, чи то синя

Соковита господиня.

Чи то сонце, чи то злива

Пригостить нас влітку … (слива)

– Напевно наше наступне завдання стосуватиметься саме слив.

– Скажіть мені, будь ласка, слива – це овоч чи фрукт?

– Які фрукти ви ще знаєте?

– Де вони ростуть?

– Як за ними потрібно доглядати?

– Давайте розглянемо, яке завдання нам підготував Чарівний сад.

На дошці з’являється скорочений запис задачі.

– Роздивіться уважно скорочений запис задачі та складіть умову задачі

Вітя – 11 слив

Оля -?, на 2 сливи менше

1) Вітя зірвав 11 слив, а Оля – на 2 сливи менше. Скільки слив зірвала Оля?

Учні аналізують та розв’язують задачу.

  • Про що розповідається в задачі?
  • Що відомо з умови задачі?
  • Що невідомо?
  • Що запитує задача?
  • Чи можемо ми зразу дати відповідь на запитання?
  • Що ми для цого повинні зробити?

Розв’язання

11-2=9

Оля зірвала 9 слив

– Молодці! Тепер ми можемо відлітати до наступної зупинки під назвою «Зачаклований ліс».

Але перш ніж ми це зробимо, ми проведемо фізкультхвилинку.

Фізкультхвилинка.

Травичка низенька-низенька,

Дерева високі-високі.

Вітер дерева колише, гойдає,

А діти тихенько за парти сідають.

  • Ось ми вже долетіли до другої зупинки «Зачаклований ліс».

Тепер ми дізнаємося, чого саме буде стосуватися наше друге завдання.

Вчитель читає загадку-підказку

До мене з повагою ставляться всі,

Хоч в лісі стою на одній я нозі.

Як тільки до лісу грибник завітає –

То зразу поклоном мене привітає.

(Гриб)

  • Про що буде йти мова у другому завданні?
  • А на які дві групи ми поділяємо гриби?
  • Чи потрібні отруйні гриби?

– Звичайно потрібні. Адже ними харчуються лісові мешканці. А які ви знаєте їстівні гриби?

На дошці з’являється скорочений запис задачі.

  • Роздивіться уважно скорочений запис задачі та складіть умову задачі

Толя – 8 грибів

Олена – на 2 гриби більше

2) Толя знайшов 8 грибів, а Олена –на 2 гриби більше. Скільки грибів знайшла Олена ?

Учні аналізують та розв’язують задачу.

  • Про що розповідається в задачі?
  • Що відомо з умови задачі?
  • Що невідомо?
  • Що запитує задача?
  • Чи можемо ми зразу дати відповідь на запитання?
  • Що ми для цього повинні зробити?

Розв’язання

8+2=10

Оля знайшла 10 грибів

  • Молодці! І з цим завданням ви справилися успішно. Тепер ми можемо вирушати до казкового палацу. Але, для того щоб ми подолали цей шлях, нам потрібно виконати таке завдання.

 Творча робота.

  • Складіть приклад на додавання і віднімання в межах 20, у яких доданком і від’ємником буде число 1. Кожен учень складає приклад і записує його на дошці.

Наприклад: І9 + 1=20

20 – 1 = 19

18 + 1 = 19

15 – 1 = 14

13 + 1 = 14

10 – 1=9

Фізкультхвилинка.

Ось рука і ось рука.

На долоні є ріка.

А на річці плавав гусак.

Гусак великий, молодий.

Вказівний його зловив

А середній общипав.

Безіменний суп зварив

А мізинчик піч топив.

Полетів гусак у ротик,

А із ротика в животик.

От тобі – на !

А гусака – нема.

– Ось ми вже добралися до чарівного палацу короля. Але щоб потрапити до палацу, кожен із вас повинен виконати окреме отримане завдання.

Робота на картках.

ВАРІАНТ 1

1. За поданим записом знайди відповіді прикладів і постав знак >, <. =.

2. Склади та розв’яжи задачу

Було – ? книжок

Завезли – 15 книжок

Стало – 17 книжок

ВАРІАНТ 2

1. За поданим записом знайди відповіді прикладів і постав знак >, <. =.

2. Склади та розв’яжи задачу

Було – ? книжок

Завезли – 13 книжок

Стало – 19 книжок

IV. Підсумок заняття

  • Ось ми з вами і потрапили у чарівний палац короля. Король дуже вдячний за допомогу у подорожі. За це він нагороджує вас чарівними сонечками.

Учні отримують сонечка від короля.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Сподобався малюнковий маршрут, урок-подорож зацікавлює учнів. Використано різноманітні вправи, які стимулюють розумову діяльність, сприяють розвитку логічного мислення. Присутня творча та індивідуальна робота.

  2. Урок добре продуманий., заслуговує на увагу. Виконавши усі запропоновані завдання, дійсно можна сформувати, повторити і закріпити навички і вміння додавання і віднімання в межах 20. Видно, що вчитель приділяє велику увагу аналізу задачі. Підібрано цікаві задачі – підказки для переходу від одного виду роботи до іншого.Важливо, що першокласники вже вміють працювати самостійно.

  3. Такий нетрадиційний урок-подорож завжди зацікавлює всіх учнів, створює атмосферу невимушеності. Використовуються різноманітні форми викладу матеріалів.Раціонально поділено урок на етапи.Учитель розвиває навчальну, пізнавальну,діяльність учнів і керує нею, здійснює стимулювання, контроль,озброює дітей прийомами самостійної роботи.