Конспект уроку з математики для 2 класу “Додавання виду 37+6. Розв’язування простих та складених задач”
Автор: Вчитель початкових класів Красько Ірина Ігорівна
На цьому уроці я ознайомила учнів з прийомом усного додавання з переходом через розряд, коли в одному з доданків відсутні десятки. Я вдосконалювала вміння розв’язувати прості та складені задачі, розвивала навички усного рахунку.
Тема уроку. Додавання виду 37+6. Розв’язування простих та складених задач.
Мета уроку. Ознайомити учнів з прийомом усного додавання з переходом через розряд, коли в одному з доданків відсутні десятки.
Удосконалювати вміння розв’язувати прості та складені задачі; знаходити числові значення буквених виразів.
Розвивати навички усного рахунку. Розвивати увагу, пам’ять, мислення учнів. Збагачувати математичне мовлення.
Виховувати культуру праці, самостійність.
Обладнання: мультимедійна презентація до всіх етапів уроку.
Хід уроку
І. Організація класу. СЛАЙД 1
– Вже дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Всі трудитись починаймо.
Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні. Девіз нашого уроку СЛАЙД 2
Вчитель – Учні
Сидимо – рівненько!
Пишемо – гарненько!
Слухаємо – уважно!
Відповідаємо – правильно!
Наш план: СЛАЙД 3
1. Перевірка д/з.
2.Усний рахунок.
3. Робота в парах.
4. Каліграфічна хвилинка.
5. Вивчення нового матеріалу.
6. Фізхвилинка
7. Колективне розв’язування задачі
8. Робота в групах.
9. Самостійна робота
ІІ. Контроль, корекція та закріплення знань.
Перевірка домашнього завдання СЛАЙД 4
Прочитати відповіді № 282 (приклади) 10 35 42 53 22 4 | Який вираз склали до задачі? № 283 (задача) 14 – ( 3+4 ) = 7 |
Обчислити усно Гра «Шифрувальник» СЛАЙД 5
Ішов зайчик Куций хвіст
І з городу моркву ніс:
40 – у торбинці, 23 – в корзинці.
Хто скаже відразу,
Скільки буде разом ? ( 63)
15 шуб капуста мала
Стало жарко – 6 зняла,
З сестрою поділилась.
Скільки залишилось? (9)
Вітер листя обривав
І швиденько рахував.
8 листочків дубових
Та 7 жовтих кленових
Тихо він на землю клав
І у діток запитав:
Скільки ж я листків зірвав? (15)
Сойка сливи обривала,
Штук 15 десь зірвала,
2 дала малим білчатам,
5 – пухнастим зайченятам,
Діти, сойці поможіть,
Решту слив ви полічіть.(8)
Працьовиті школярі
Яблука збирали
40 яблук – це не мало
10 з‘їли.
Скільки стало?(30)
63 9 15 8 30
– Діти, яка зараз пора року?
– Скільки в осені місяців? Назвіть їх.
– Сьогодні наш урок присвячено осені. СЛАЙД 6
Усний рахунок
Ось місяць Вересень пригощає нас яблучками. СЛАЙД 7
0+23=23 56-6=50
12-5=7 56-50=6
13-6=7 21+23=44
Робота в парах (завдання на капустинках від жовтня) СЛАЙД 8
8+2+7 =17 8+(3+5)=16 (12-5)+6=13 6-5+12=13
16-(10-4) =10 18-11+4=11 4+7+8=19
(12-7)+5 =10 9-(15-6)=0 17+2-9=10
Робота в зошитах
- А зараз запишемо у зошитах 11 листопада Класна робота
- Каліграфічна хвилинка СЛАЙД 9
- Прочитайте числа у ряду
- 2 4 6 8 10 12 13 14 16 18
- Яке зайве?
- Чому?
- Як записані числа?
- А ми запишемо у порядку спадання, тобто від більшого до меншого. Хтось із дітей коментує.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку. СЛАЙД 10
- Діти ми сьогодні з вами будемо вчитися додавати одноцифрове число до двоцифрового з переходом через розряд.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Підготовча робота. Записати числа у вигляді суми розрядних доданків. СЛАЙД 11
41=40+1 28=20+8
99= 90+9 34=30+4
15= 10+5 72=70+2
Ознайомлення з новим прийомом додавання. СЛАЙД 12
47 + 4= 40+(7+4)= 40+11=51
Первинне закріплення: СЛАЙД 13
пояснення прийому додавання: запис на дошці
Прочитати алгоритм додавання: с.52 підручника.
Закріплення: № 286.
Фізхвилинка СЛАЙД 14
Рухлива гра «Правильні та хибні твердження»
( Правильно – діти присідають, ні – підводять руки вгору).
- Сьогодні неділя?
- На вулиці літо?
- Зараз урок математики?
- 40 менше від 20?
- Рік складається з 24 місяців?
- Сніг теплий?
- 25+75=100?
- Після весни приходить зима?
- У квадрата три сторони?
- Діти не старші за батьків?
Робота в групах (завдання від листопада) СЛАЙД 15
Розвиток математичних вмінь.
На листочках роздаємо трьом групам задачі, записують розв’язок і по черзі звітують.
- Білочка принесла до свого дупла гриби: 15 лисичок, а підберезників на 7 менше. Скільки підберезників принесла білочка? (15-7=8(п.))
- Одного осіннього дня білка на ялинці знайшла спочатку 18 шишок, а потім ще 4 шишки. Скільки всього шишок знайшла білочка на цьому дереві? (18+4=22(ш.))
- Білка в дуплі припасла на зиму 16 шишок, а горішків на 5 більше. Скільки горішків припасла білочка?(16+5=21(г.))
Осені задали завдання розв’язати задачу №288, але вона не може і дуже просить їй допомогти. Ми їй допоможемо? СЛАЙД 16
Розв‘язування задачі колективно №288
Читання задачі.
Розбір задачі.
Короткий запис біля дошки.
Перевірка розв’язання СЛАЙД 17
1) 17-8=9 (пт.)
2) 9+15=24 (пт.)
(17-8)+15=24
Запис з коментуванням по діях.
Запис виразу біля дошки.
Запис відповіді з коментуванням.
Самостійна робота учнів по варіантах СЛАЙД 18
35+7=42 88+6=94
67+9=76 26+9=35
54+8=62 35+8=43
- Підсумок уроку. СЛАЙД 19
Закінчити речення
- На уроці для мене було цікаво…
- На уроці я навчився (навчилася)…
- Найлегше (найважче) для мене було…
ВИ МОЛОДЦІ!!! СЛАЙД 20
Презентація до уроку
Цікавий урок. Але ніяк не завантажується презентація. Після 1Мб завантаження вибиває помилкку. Пробували з декількох ноутбуків. Дуже шкода, що не можна скористатись презентаційним супроводом.
Урок побудований цікаво, творчо на досягнення поставленої мети. Здійснюються міжпредметні зв’язки з природознавством. Презентація додає емоційності уроку. Схвально, що виконання всіх видів робіт перевіряється щодо правильності обчислень, та культури математичних записів. Ви – молодці!
Сподобалась яскрава презентація до уроку! Багато вправ на розвиток математичних вмінь. Присутня групова робота, до неї я рекомендую додати правила роботи в групі. Наприкінці уроку сформованість вмінь перевіряється самостійною роботою. Урок досяг поставленої мети.
За своєю структурою урок чіткий та оригінальний. Подача нового матеріалу, первинне закріплення – все чітко продумано. рекомендую провести міні- змагання між учнями (наприклад, по рядах), роботу в групах на одній спільній картці. так Ви зможете вирішити ряд нагальних проблем з дружніми відносинами в класі та підтримку між учнями. урок вартий уваги, кожен виділить з нього щось для себе. Спасибі.
Урок робочий. Підійде на етапі закріплення вивчення теми. Подорож завжди зацікавлює дітей. Застосування ІКТ викликає інтерес до предмета і відповідає вимогам до сучасного уроку.